iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 2012
17:30 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2593
zhlédnutí

Turbulence

Jak vypadalo počasí v ČT a ČST — Cestovatelské tipy Jiřího Kolbaby — Namibská poušť a změny klimatu — Nejsušší oblast Česka

15 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika

  0:36 do playlistu

  Mozaika
  Rozsáhlé povodně postihly v posledních dnech severovýchod Indie, nejhorší situace byla na začátku týdne na indicko-nepálském pomezí. Vydatné deště sužují i Britské ostrovy – příčinou je hluboká tlaková níže, spadlo tam i více než 100 mm srážek během pár hodin, tedy víc než obvykle za celý měsíc. Další zprávy přinesou agentury během týdne.

 • Téma

  3:00 do playlistu

  Téma
  Téma točila Edita Valentová v zákulisí ČT. Se slavnými televizními meteorology Magdalenou Lípovou a Vladimírem Seifertem vzpomínají na dobu už dávno minulou. Jak vypadalo počasí v České a hlavně Československé televizi v 90., 80., 70., … letech?

 • Týden ve světě

  7:35 do playlistu

  Týden ve světě
  Dopady změny klimatu pociťují hlavně obyvatelé chudších regionů. Jedním z nich je i Namibská poušť. A právě tam nově slouží environmentální centrum Nadeet. To chce obyvatelům pouště pomoci s adaptací na měnící se podnebí. Víc v reportáži od Michala Žáka.

 • Klima pod lupou

  9:15 do playlistu

  Klima pod lupou
  Pod lupou se dnes ocitne region na severozápadě Čech, konkrétně oblast mezi Kadaní, Chomutovem a Žatcem, tedy v dlouhodobém průměru nejsušší oblast Česka. Přímo na místě točil Michal Žák.

 • Nebe nad Evropou

  12:45 do playlistu

  Nebe nad Evropou
  Jaký byl uplynulý a jaký bude příští týden? Čeká nás babí léto? A kam za babím létem vycestovat? Otázky, na které přinese odpověď pravidelná rubrika Nebe nad Evropou. A své tipy na překrásné cestování za indiánským létem nejen v Evropě přidá i cestovatel Jiří Kolbaba.

 • Váš námět

  14:56 do playlistu

  Váš námět
  Čekáme opět to nejlepší z vašich fotogalerií. Vámi nejlépe hodnocené snímky uvidíte v Turbulenci.

Přehrát vše

Související