iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 6. 2012
17:30 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
2231
zhlédnutí

Turbulence

Povodně ve Walesu — Sněhová lavina v Číně — Tornádo v Kolumbii — Observatoř Doksany — Monzuny — Hluboká tlaková níže v Austrálii — Teplota Černého moře

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika

  0:38 do playlistu

  Mozaika
  Agentury tento týden přinesly řadu zpráv o záplavách, zmiňme třeba povodně ve Walesu. Na severozápadě Číny v horských oblastech zabíjela sněhová lavina a v Kolumbii zažily ne zcela běžný jev – tornádo.

 • Téma

  2:28 do playlistu

  Téma
  Teplota, tlak a vlhkost vzduchu a rychlost větru – to vše se měří na standardních meteorologických stanicích. Observatoř Doksany se ale trochu liší – najdete tu mimo jiné taky fenologickou zahrádku. Víc prozradila v reportáži Edita Valentová.

 • Rozhovor

  8:02 do playlistu

  Rozhovor
  Řekne-li se počasí v Indii, leckomu se vybaví monzuny. Ty ke zdejšímu klimatu opravdu neodmyslitelně patří, není to ale jediná oblast ve světě, kde se s nimi můžete setkat. Objevují se taky na jihovýchodě Asie, ale i v Africe nebo Americe. A to, jestli se s nimi potkáváme i v Evropě, prozradil náš host, klimatolog Jan Pretel z Českého hydrometeorologického ústavu.

 • Týden ve světě

  17:23 do playlistu

  Týden ve světě
  Jihovýchodní Austrálii zasáhla velmi hluboká tlaková níže a přinesla značné problémy v počasí – prudký déšť, vichřice, která zdvihala obrovské vlny na moři a pustošila pobřeží a nejen to, při své pouti dále k východu zasáhla i Nový Zéland a zasypala ho vydatným sněžením.

 • Na cestách

  19:21 do playlistu

  Na cestách
  Ukrajina – obrovská země na východě Evropy a pro většinu Čechů stále trochu zahalena tajemstvím. Přesto si získala oblibu především mezi vyznavači krásné a často liduprázdné horské přírody, putovat tu můžete nejen po stopách známého hrdiny z knihy Ivana Olbrachta, na své si tu přijdou i milovníci historie a taky koupání – jih země totiž omývá Černé moře. A kdy je nejteplejší? I tomu jsme se věnovali tento týden.

 • Mozaika

  23:23 do playlistu

  Mozaika
  Agentury tento týden přinesly řadu zpráv o záplavách, zmiňme třeba povodně ve Walesu. Na severozápadě Číny v horských oblastech zabíjela sněhová lavina a v Kolumbii zažily ne zcela běžný jev – tornádo.

 • Váš námět

  25:08 do playlistu

  Váš námět
  I tento týden se těšíme na vaše úlovky všeho zajímavého na obloze, co souvisí s počasím. Své místo dostaly tři úlovky, kterým jste na zdi našeho facebooku dali nejvíc hlasů. Vyhrály záběr blesku, dále Měsíc s letadlem a konečně tmavé přeháňkové mraky s duhou.

Přehrát vše