iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 3. 2013
10:05 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4360
zhlédnutí

Tep 24

Život řízený hadičkou — Umělá výživa zachraňuje — Nutriční terapeutka Marie Kohutová

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Život řízený hadičkou

  0:56 do playlistu

  Život řízený hadičkou
  Chodí do školy, učí se a hraje si jako jiné děti - ale ne tak úplně. Devítiletá Anetka musí být osmnáct hodin denně napojena na umělou výživu, která ji drží při životě. Trpí vzácným syndromem extrémně krátkého střeva. Maminka se o ni stará ve dne v noci. Změnit by to mohla transplantace tenkého střeva, ta je ale zatím nedostupná. Dívka kromě školy nemůže téměř nikam. Rodina i další lidé se teď snaží získat pro ni pomoc.

 • Umělá výživa zachraňuje

  11:51 do playlistu

  Umělá výživa zachraňuje
  Když nemůže člověk jíst, nastupují hadičky a sondy. Umělá výživa zachraňuje život stejně jako transfúze nebo léky. Velké riziko hrozí u některých zranění, nemocí trávicího ústrojí nebo u léčby rakoviny. Proč je umělá výživa tak důležitá, co všechno musí lékaři sledovat a jak se vlastně připravuje?

 • Nutriční terapeutka Marie Kohutová

  17:51 do playlistu

  Nutriční terapeutka Marie Kohutová
  Jako hotová zdravotní sestra se rozhodla ještě trochu studovat. Dnes pracuje ve Vítkovické nemocnici a dohlíží na pacienty, kteří mají omezení v jídle, kteří nechtějí nebo nemůžou jíst, na běžné i speciální diety. Snaží se pomoct lidem s podvýživou a s kolegyněmi i lékaři uplatňují moderní metody.

Přehrát vše

Související