iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 1. 2013
11:05 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
7737
zhlédnutí

Tep 24

Léčba myasthenie gravis — Myastenické choroby u dětí — Imunolog Evžen Weigl

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Léčba myasthenie gravis

  0:58 do playlistu

  Léčba myasthenie gravis
  Obrovská únava, padání víček, ale i selhání dýchacích orgánů, tak se projevuje málo známá autoimunitní choroba. Myasthenia gravis je těžká svalová slabost, která se nedá vyléčit, medicína už ale zmůže hodně. Využívají se léky, operace brzlíku i výměna plazmy. Milan Růžička vyzkoušel všechno, jeho stav se ale zhoršuje, a lékaři mu proto nasadili moderní biologickou léčbu.

 • Myastenické choroby u dětí

  9:14 do playlistu

  Myastenické choroby u dětí
  Vzácně postihne myastenia gravis i děti. Rodina malé Violky z Olomoucka se do boje s nemocí pustila ze všech sil. Dvanáctiletá Izabelka má diagnózu s podobnými projevy, podobným názvem, ale jiným základem, jde o vrozený myastenický syndrom. A trochu jiný je celý její příběh, dívka žije totiž v dětském domově. Všechno zvládá statečně, s pomocí vychovatelek i kamarádů. Jak změní taková nemoc život dětí?

 • Imunolog Evžen Weigl

  17:48 do playlistu

  Imunolog Evžen Weigl
  Když končil medicínu, už věděl, že nezamíří do ordinace, ale do laboratoře. Od počátku se věnoval výzkumu a vědě a ze všeho nejvíc lidské imunitě. Má na kontě řadu objevů a patentů, se svým týmem vyvíjí například vakcínu proti borelióze i moderní DNA vakcíny. Profesor Weigl už léta vede Imunologický ústav LF UP a FN v Olomouci.

Přehrát vše

Související