iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 6. 2011
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
3201
zhlédnutí

Tep 24

Vyjmutí elektrody laserem — Léčba rakoviny cyberknifem — Kardioložka Eliška Sovová

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vyjmutí elektrody laserem

  0:51 do playlistu

  Vyjmutí elektrody laserem
  Kardiostimulátor nebo defibrilátor, který spojuje se srdeční síní a srdeční komorou speciální elektroda, potřebuje v Česku více než 300 000 lidí. Krabičky roky hlídají jejich srdce, problém ovšem nastane, když je nutné elektrodu zarostlou v těle vyměnit. Příčinou komplikací je nejčastěji infekce. Namísto náročné operace s otevřením hrudníku začali v olomoucké Fakultní nemocnici využívat excimerový laser. Léčba je mnohem šetrnější a kratší.

 • Léčba rakoviny cyberknifem

  8:38 do playlistu

  Léčba rakoviny cyberknifem
  Pro změnu gama paprsky využívá nejmodernější kybernetický nůž v rámci střední a východní Evropy, který téměř rok funguje v Ostravě. Pomohl už třem stovkám pacientů s rakovinou z celé republiky i Slovenska. Přesně vymezené typy nádorů umí odstranit velmi přesně a šetrně. Jak vlastně léčba probíhá a pro které diagnózy je robotický ozařovač určen, uvidíte v reportáži Ivy Bartoňové.

 • Kardioložka Eliška Sovová

  15:58 do playlistu

  Kardioložka Eliška Sovová
  Pohyb je hlavní, pokud se nehýbete, jste v podstatě mrtví, říká s nadsázkou žena, která pro lidská srdce dělá rozhodně víc než musí. Lidé v Česku stále umírají nejčastěji na kardiovaskulární choroby - je to víc než 50 %. A můžeme si za to i sami. Víte třeba, kolik kroků by měl člověk denně ujít, aby se udržel v kondici, a kolik, aby si ji zlepšil? A tušíte, o kolik se sníží riziko úmrtí, když přestanete kouřit?

 • Stručný přehled

Přehrát vše

Související