iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2011
20:05 na ČT2

1 2 3 4 5

34 hlasů
20669
zhlédnutí

Řekni, kde ti mrtví jsou

Dokument režiséra Davida Vondráčka – stejně jako autorův starší snímek Zabíjení po česku – pátrá po zločinech během takzvaného divokého odsunu Němců v době těsně po skončení druhé světové války.

56 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

jany 19.8.2015 13:58 (!) reagovat 1 + - 0

Sudetští Němci - vrazi

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/nesmyslne-vrazdeni-po-nemecku.html

emanuel 10.1.2015 13:04 (!) reagovat 1 + - 2

po vojne kazda smrt nem obcana je vražda

Česi sa po vojne utrhli z retaze a robili tie isté zverstva ako Hitler.Vela sudetskych nemcov cez válku pomahali čechom prežit hruzu,stači si pozriet film Habermanov mlyn,ktory je natočeny podla skutočnosti.Jednoznacne,odsun sa mal uskutočnit na úrovni inteligentneho národa,čo česi nespravili a zaradili sa tiež medzi pomstichtivy národ

J. 3.4.2015 22:55 (!) reagovat 3 + - 0

Nelze paušalizovat. Stejně, jako zločiny nacistů nepáchali všichni Němci, nejsou všichni Češi (Moravané, Slezané) zodpovědní za divoký odsun.

Otokar Löbl 30.12.2014 11:57 (!) reagovat 0 + - 0

Postoloprty

Zabýval jsem s kauzou Postolorty 10 let a zakončil jí odhalením desky na hřbitově v roce 2010 a knihou "Případ Postotoloprty" a jeho vyrovnání v letech 1945-2010. Kniha je též dostupná na internetu v češtině www.heimatkreis-saaz.de . Jinak ten kříž je postaven na falešném místě. Ale to pan Ondráček ví. Kniha je též v Praze v v žateckém regionu v knihovnách k půjcční.

Josef Kalivoda 30.12.2014 0:06 (!) reagovat 4 + - 0

Tolik slabomyslných v jediné diskuzi

Jak to tak tady čtu tak mě děsí, kolik odpadu společnosti se může veřejně vyjadřovat. Docela se o tuto dobu zajímám, nejsem sice žádný historik, ale zaráží mě, kolik lidí stále vidí historii černobíle!
Není pravdou, že by se něco takového dělo jen v Čechách. Naši severní sousedé Poláci mají také bohaté zkušenosti s vraždami a vyháněním starousedlíků německé národnosti. Jen z Východního Pruska, Pomořan, Horního a Dolního Slezska bylo násilně vyhnáno 15 miliónů starousedlíků (ženy, děti, starci) německé národnosti (zima 1945/46), 2,5 miliónu na této cestě zemřelo, někteří umrzli, jiní byli zavražděni. Mimochodem jde o největší násilný exodus v celé historii lidstva.
Řádění rudoarmějců ve Východním Prusku, podzim 1944 až do konce války, viz například Nemmersdorvský incident, kde bylo vražděné civilní obyvatelstvo, ženy znásilňovány a vražděny, děti ubíjeny pažbami pušek ještě v kočárcích atd. Nejmladší znásilněné bylo cca 8 let, nejstarší pak 84. To není propaganda, ale historický fakt. Po obsazení Východního Pruska byly statisíce žen násilně odvlečeny do Ruska, odkud se již nevrátily a jejich děti byly ponechány bez jídla, pití, střechy nad hlavou vlastnímu osudu....
Problém je v tom, že se o těchto excesech "vítězů" mlčí, a nebo se vraždy nevinných dětí, starců, žen omlouvají právem jakési odplaty. Je mi na zvracení z bestií, které jsou schopné vraždění nevinných omlouvat, a nebo zamlčovat.....
Mimochodem například ve Východním Prusku se nacistická strana moc velké oblibě netěšila, proč asi, když šlo o zemědělskou oblast, že?
A tvrdit, že každý včetně malých dětí v kočárku co byli zavražděni heiloval a byl zaslepeným nacistou je k smíchu. A to říkám jako Čech! Asi tak jako každý Čech byl zaslepeným komunistou po 48.roce...
Nezlobte se na mě, ale vražda nevinného je pořád jenom vražda! A není ničím omluvitelná! To je základní princip civilizované společnosti! A je jedno jestli je zavražděným nevinný Němec, Čech, Francouz, Rus, Žid, Arab,...

Pavel 30.12.2014 5:23 (!) reagovat 2 + - 0

http://ww2db.com/battle_spec.php?battle_id=198

Nemmersdorfský incident - masakr

Josef Kalivoda 3.1.2015 15:54 (!) reagovat 0 + - 0

Děkuji za opravu, mám v příspěvku chybu, správně je Nemmersdorfský incident, nebo lépe, masakr.
Psal jsem to v poměrně silném duševním rozpoložení a nad ránem, tak snad lidé odpustí pár chybek.

kasparoza 28.12.2014 21:30 (!) reagovat 2 + - 0

oč jsme lepší?

Osobně si myslím, že o vině a nevině nemohou rozhodovat samozvaní soudci, ale jen soud daného demokratického státu a pokud tito lidé porušili zákony Československa, tak měli být řádně souzeni a potrestáni. Oč jsme lepší než nacisté když jsme tohle dopustili a dodnes nejsme schopni přiznat že se to dělo? Jen díky tomu a podobně smýšlejícím se dodneška děje v různých částech světa totéž. Šmahem jsme smetli všechny jen pro pocit pomsty? Měli bychom nejen ukazovat Terezín, ale bohužel i tuto část našich dějin, i když nám možná není příjemná. Já osobně bych hledal pravdu a našel i ty vrahy, pokud jimi byli. A zatím bych ta místa označil křížem a textem: Zde leží ... občanů Československa německé národnosti, kteří byli v rozporu se zákonem bez řádného soudu a určení viny zabiti samozvanými soudci za tichého přihlížení politické elity státu. Tato vražda nebyla nikdy řádně vyšetřena a vrazi žili a možná doposud žijí mezi námi.

Jana 28.12.2014 21:47 (!) reagovat 1 + - 1

Oč jsme lepší

Morálním odsouzením neodsoudíš amorální lidi. Ti, kteří páchají zlo ze zbabělosti, jsou mravně zkažení, těžko se jich dotkne něco jiného než šibenice.

maruška 28.12.2014 22:21 (!) reagovat 3 + - 4

kdy

začnou hledat hroby tisíců obětí pochodů smrti, kdy miliony zplynovaných obětí v koncetračních táborech , kdy jim zajistíme důstojné hroby? vrahy hledejme jinde , pamatuje se ještě jak sudetští němci vítají henleina , stydím se za vodráčka.maruška

Gerda 20.8.2014 14:53 (!) reagovat 15 + - 5

bez A by nebylo B

tak dlouho si Adolfovi stěžovali, jak jsou na ně Češi škaredí, až je přijel zachránit..........

Gita Dudová 8.5.2011 16:55 (!) reagovat 7 + - 13

Patrmanovi a Georgovi

Omlouvám se vám, pánové, a je mi velmi líto, že jsem vám způsobila duševní trauma názorem na naprosto nevhodné vysílání dokumentu pana Vondráčka v den, kdy před 61.lety na pražských barikádách i v jiných místech Čech a Moravy bojovali a umírali čeští občané.
To co jsem napsala jsem podepsala, protože se za své názory ani identitu, na rozdíl od vás, nestydím.
Zbaběle, lživě, anonymně vyslovovat hanebné domněnky a osočovat je primitivní. Ale účel světí prostředky.
Zkrátka, když chybí argumenty, je nejspolehlivějším protiúderem plivnout jedovatou slinu, neověřeně očernit a ocejchovat napadeného spolčováním s KSČ a STB a nejméně třikrát to zopakovat.
A pokud jde o mou knížku, rozumím, že vy byste dali přednost vydání Mein Kampf nebo Drank nach Oesten. To by se ale zase
nelíbilo mně.
Závěrem bych chtěla vás a ostatní obhájce německé lítosti a pokory za válečné zločiny zdvořile požádat o vysvětlení, proč v Německu sílí a stává se nezanedbatelnou politickou silou neonacizmus, který má své četné aktivní příznivce i v Čechách.Jistě o tom víte více než já.
Také doporučuji vyslechnout na rozhlasové stanici ČR 2 v úterý 10.5. v 18,00 hodin reprízu dnešního pořadu Stanislava Mottla "Stopy - fakta...".Velmi zajímavé i když vás pravděpodobně nepotěší.

georg 8.5.2011 18:48 (!) reagovat 14 + - 6

Duševní trauma

Vážená paní,ujištuji Vás,že jste mi žádné duševní trauma nezpůsobila.Stejně asi Vám je jedno,že jste lhala,viz Vaše "české" oběti druhé světové války.Stejně tak mi duševní trauma nezpůsobuje,že moji předci,praděd a prastrýc nepřežili ten humánní odsun.Jednomu nebyla poskytnuta lék. péče v tzv. sběrném táboře,kdy se zranil při těžké práci a druhý byl umlácen na pochodu do Německa.A to byli potomci významných českých buditelů,kteří doplatili na jediné-podle smlouvy ČSR-Německo dostali v r.38německou příslušnost,protože se narodili v pohraničí před rokem 1918.Neznal jsem je.Jenom si myslím,že národ Husův by měl žít v pravdě,i když je temná.Správně jste postřehla,že neonacismus sílí jak v Německu tak tady.Ano,není to o Němci,nebo Češi je to o ideologii.Pokud by nacionální politika zvítězila tady,klidně se může dít to,co v německu 30. a 40let.A právě proto je nutné ,aby byly pořady,které natočil pan Vondráček.Trauma ve mně vyvolává,když zde někdo označí 25.tis.mrtvých civilistů za pár padlých němců,nebo Vaše čísla.Právě na falzování historie a bagatelizování jedince v duchu národního socialismu/či interncionálního/vyrostl v Německu nacionalismus.A to snad nechcete ani Vy ani já-aby se něco podobného opakovalo.Pořad pana Motla si poslechnu.Jelikož se dlouhodobě zabývám historií,pokud bude podložen fakty,bude přínosem.Vy jste začala citátem,já jím skončím.Velký český myslitel F.Peroutka řekl
První věc,která národu je třeba,je duchovní pořádek a uznání,že zlo je zlem.Neodhalené,neobjasněné a nepojmenované zlo,je schopné plodit další zlo.Ještě více než o pojmenování viníků jde o to,aby národ měl povědomí o tom ,co je hanebné.Jde o duši národa.

Patrman 8.5.2011 19:15 (!) reagovat 9 + - 3

! pani Dudová- nepochopitelné od Vás

Diskuse byla redakcí vyvolána ne proto, aby se diskutujici tady napadali, ale vyjádřili se, to co
nafilmovali byla lež anebo pravda. Nebyl jsem to ja, ani Gregor, ktery napadal p.Vondráčka a žádal omluvu a tento pořad neměl nic společného s výročím t.zv.pražského povstání, podle Vašeho názoru to byla všechno lež.Jako spisovatelka a býv.pracovnice čs.zahr.obchodu jistě víte, že lhát je jedna z nejhorších vlastností.Nikdo s ni daleko nedojde.Napadáte nás znovu,že bychom dali přednost Mein Kampfu - tedy Hitlerovi.
to z nás děláte duševně choré.
Jestliže pokládáte za jedovatou slinu to, co sama uvádite pod www.databazeknih.cz
ze jste třicet let pracovala v zahr.obchodě, pracovat anebo je vyhodili z polit.důvodů.
Tam neměl každý přístup a cestovat.
Nechci opět opakovat, na př.o pochodu stovek žen a děti z Brna a stovky jiných bestiálních vražd.na všech místech

.
Jelikož jistě znáte dnes již zemřeleho Jiřího Lewy, jehož židovští přibuzní zahynuli v koncentrácích a jak ten tvrdě odsuzoval, co se stalo u nás v době míru.Mohl bych uvést knihy Pachmana,historika Stanka anebo Vám známého O.Filipa- v našem domě v Praze žila Němka lékařka Hahnová, které se narodilo v dubnu dítě, její muž padl.V domě bydlel také Fr.Vodička, který vnikl do bytu této mladé vdovy a ihned byl slyšet výstřel
a v zapětí když jsme vyběhli s matkou na chodbu, co se děje letěl ze druhého poschodí kojenec a na zemi zůstal krvavý flek a rozstříštený mozeček.Za chvili křičel vrah Vodička -tak a ted jsem se s nacisty vyrovnal.
Mám pokračovat dále jak bylo - nemá to cenu

Patrman 8.5.2011 19:38 (!) reagovat 9 + - 2

Pani Dudova -spisovatelka

Každý by očekával, že lidé z takové sféry povedou občany k usmíření a pokud jsou křestané, tak ví,že ke hříchu se nutno přiznatTo udělali a dělají každý rok Němci a berou na sebe vinu za cca pět procent národa, pokud spočítáme všechny SS, Gestapo nebo hlavní nacisty.
My nebo spíše Vy nechcete, abychom se omluvili také za pět procent z národa, počítáme-li do toho všechny vraždy, o kterých pan Vondráček se vůbec nezmínil.
Vy žádáte, aby on se omluvil
Znáte pochod žen a dtěi z Brna k hranicím Rakouska, a stovky zabitych a hozených do děr.
Němci to na nás nikdy nežádali, ale musí si o tom udělat úsudek - vite vůbec, kolik miliard Němci platí - doživotní důchody všem, co přežili koncentrák - víte vůbec, že platí 60% do pokladny EU, kde se u nás o tom vůbec nemluvi a jen se uvede, že jsme blbí, že jsme nevyčerpali všechny miliardy z EU.
Vy uvádíte, že jsme blebejci - asi v tom, že jsme od nenaviděných Němců ještě více nezískali a vůbec - škoda času se s takovými bavit.

Zuzana Heraltová 27.6.2011 12:03 (!) reagovat 8 + - 2

to pí. Dudová

Vážená paní Dudová, já Vás možná uklidním-rozumím Vám.
Já také samozřejmě nesympatizuji s nacistickou ideologií-Němci za to byly potrestáni odsunem.
Ovšem mají pravdu i jiní, kteří tvrdí, že trpěli nevinní!!!! Důsledně vzato, válečné zločiny byly páchány na obou stranách- jak od německých příslušníků, tak samozřejmě i od českých občanů
Ovšem proč reaguji- viz. Vaše poznámka: byli byste rádi za vydání knihy "Mein Kampf": tato poznámka mě udivuje. Paní Dudová nejsme v nějaké "pubertální" diskuzi, kde se mládež navzájem obviňuje z těchto zrůdností a pomalu ani nechápe jaký význam mají jejich slova. Rozumím Vašemu postoji, ovšem co je moc, to je moc. Neměla byste se pokoušet za každou cenu zachraňovat "český národ", v minulosti páchal také zločiny, příkladem k tomuto dni, 27.6, je zrůdná poprava pí. Milady Horákové. V tomto procesu posílal "Váš čistý národ" dopisy s prosbou popravy této paní. Nyní se tady můžeme dohadovat, zda je opravdu český národ bez viny- není! S pozdravem ZH

Josef Kalivoda 28.12.2014 23:54 (!) reagovat 3 + - 0

Souhlasím

Tak s tímto názorem se naprosto ztotožňuji. Zlo (vraždy) páchané na civilistech, navíc nevinných, je pořád jenom zlo (vraždy) a je dle mého názoru nemyslitelné tvrdit, že jedna, nebo druhá strana si za to mohla sama.
Dle rétoriky paní Dudové to znamená, že například vraždy dětí ve Východním Prusku v říjnu 1944 rudoarmějci, je naprosto obhajitelný čin...
Pro mě je taková rétorika naprosto nemyslitelná....

Marťa 7.5.2011 22:55 (!) reagovat 9 + - 16

taky se nestačím divit

Je mi úplně jedno, jestli se za mne stydíte. Já nechápu Vás, asi tak jako Vy jiné.
Co se natočilo o vině Němců, je v pořádku. Němci jsou viníci, oni ji způsobili, oni ublížili nám i jiným národům.
Vy máte pocit, že Němci nepáchali násilí na civilním naprosto bezbranném obyvatelstvu? Nebo to mohou dělat jen oni?
Jistěže byli i slušnější Němci. A co má být, Češi byli vůči nim slušní skoro všichni (a kdo nebyl, s tím nepěkně zatočili). Kdy je to zajímalo a chovali se podle toho k nám?
Kolika Čechům ublížili oni, obhájili si cokoli, jakékoli nelidské chování a zacházení. A my se máme stydět a sypat si popel na hlavu za pár Němců? Nezdá se Vám to postavené na hlavu?
S tím Váším "morálním právem" jděte klidně do háje, aspoň za mě. Každý ví, že ten, kdo zvítězí si bere, co uzná za vhodné, je to tak do dneška. Následuje po většině válek, i když to není správné. Ale je to tak, všichni to ví a Němci s tím mohli klidně počítat. Rusové byli bráni jako osvoboditelé, zaplatili tolika životy, ale při osvobozování se nechovali vždy příkladně. Jenže kdyby Němci nevyvolali válku, nikdy by se to nedělo. Záleží tedy spíš na úhlu pohledu.
Z mého pohledu byl tento pořad neužitečný a sprostý, ať už sledoval kdokoli cokoli.
Kdyby se lidé uměli poučit z historie, tak by se tolikrát neopakovala - v tom špatném, to určitě dobře víte.
A jaký jsme národ, na to má vliv hlavně výchova, ponejvíc v rodině.
Podotýkám, že jsem z křesťanské rodiny, mám jen české předky (kromě jednoho rakouského pradědečka).

Myslím, že kříže na těch neoznačených hrobech by bohatě stačily.
Asi co člověk, to názor.

Jan 8.5.2011 9:05 (!) reagovat 5 + - 7

Jeste dodatek pred zaverem

Zs celou dobu nebyl ani jediny porad v Nemecku, jak se u nas vrazdili raneni zajatci,jak byly vyhazovany z nemocnic na dlazbu a tam ubijeni,ackoliv je stalete pravo o zajatcich, ani jediny zaber, jak se u nas za valky narodilo nejvice deti, jak statisice Cechu manifestovalo i na Vaclavskem namesti a hajlovalo, jak se v letech 1940-2 prihlasilo dobrovolne na 4o tisic delniku a ze jeste do 5.kvetna 1945 se jeste u nas vyrabely i zbrane
Ale u nas se jiz po druhe nataci film o Heydrichovi a pochybuji, ze tam objektivne uvedou proc Heydrich jezdil po Praze bez obav s nejakym doprovodem a za zacal u nas poprve zavadet rekreaci za dodbrou praci. Ano - byl to vrah ale pravda je, ze nebyt ne nasich odbojaru a lidi vyslanych mohl byt atentat i pres vystrahy nasich odbojaru. Film Lidice urcite vsechny okolnosti neukaze

XX 8.5.2011 23:49 (!) reagovat 2 + - 4

za valky narodilo nejvice deti?

Co to ma znamenat? Snad po valce. Jestli myslite za valky u nas vic nez v jinych zemich, tak to asi nebylo proto, ze by nas Nemci tak zboznovali.
Kolik deti se diky nemcum a valce nenarodilo asi spocitano nemate.
S tehotnymi se nikdo nemazlil. Neslo zdaleka jen o nedostatek jidla ve velkomeste. Znam pribeh zamozne spisovatelske rodiny, kde manzelku spisovatele a budouci matku dalsiho spisovatele postavili ke zdi na dvore domu spolu se vsemi obyvateli domu, ze je zastreli. Tehotenstvi diky tomu neprobihalo v klidu a dite prospivalo normalne az v dospivani. Moje babicka prisla diky "peci" nemeckeho lekare o druhe, vymodlene dite, na ktere cekala 10 let. Nemam důvod ji neverit, nemela nic proti Nemcum, vyrustala na nemecky mluvicim uzemi, mela nemecke skoly. Dalsi tri deti porodila az po valce. Nevim, zda to byla jen vlastni iniciativa jednotliveho gynekologa, ale ten asi nasi porodnost zvysovat nechtel.
To jsou jen dva drobne pribehy bezneho civilniho obyvatelstva, pro nekoho jen banality. Pokud se vas to netyka primo. Hruzy se dely jinde.

Nevim, o jakem pravu mluvite. Jaka prava pro nas meli Nemci? Ze by zrovna oni s lidmi dobre zachazeli.

Odkdy jsou filmy objektivni?

georg 8.5.2011 17:46 (!) reagovat 5 + - 3

Pár němců?

Pro Vás je 25.tis lidí pár jedinců???To jste na tom jako Stalin.

dasha winklerová 7.5.2011 20:51 (!) reagovat 24 + - 4

Nestačím se divit

Dokument jsem pozorně shlédla a stejně pozorně jsem si přečetla následující diskusi a nevycházím z údivu - a za některé příslušníky národa, na nějž jsem většinou pyšná, se skoro mám chuť stydět. Myslím, že o zvěrstvech a válečných útrapách, jimiž byli za války vystaveni Češi a jiné Německem podrobené národy se už natočily kilometry dokumentů a filmů a popsaly stohy papíru. Němci sami se za tyto politováníhodné události nesčíslněkrát omluvili, a to i veřejně (takže nepoučený názor pana Davida Pesky je zcela mylný a myslím, že tento pán nad svým výrokem příliš nepřemýšlel), dodnes se o dějinách druhé světové války Němci učí a vzdělávají až sebemrskačským způsobem a mladá německá generace projevuje pacifismus, který je zřejmým následkem frustrace z pocitu kolektivní viny (ač nikdo z těchto mladých žádnou faktickou vinu za události proběhlé před mnoha desetiletími nemůže nést).
I my bychom jako národ měli sebrat odvahu a podívat se zpříma do očí svojí minulosti, což nám umožní se s ní vyrovnat a stát se národem skutečně dospělým. Dokud budeme své kostlivce ve skříni zamlčovat či dokonce ospravedlňovat, zůstaneme pořád nárůdkem duševně maličkým a zakomplexovaným.
Jistě, nachází se zde mnoho těch, kteří vydávají násilí páchané na bezbranném civilním obyvatelstvu, občas dokonce na ženách, ozbrojenci a polovojenskými jednotkami za přirozený následek a dokonce jakési "morální právo" (!) Čechů na pomstu za přestálé utrpení. Takovým bych ráda připomněla, že ti, již se podobných násilností a krutostí dopouštěli, většinou patřili k bandám válkou zvčilých takzvaných partyzánů, neměli nic společného s místním českým obyvatelstvem, jež by snad mohlo jakési právo na odvetu (je-li něco takového v moderní společnosti vůbec omluvou) vůči svým německým sousedům uplatňovat.
Proto musím říci, že si práce dokumentátorů na mapování naší historie, včetně jejích temných stínů, nesmírně vážím.
Vždyť smyslem této práce je lépe a v úplnosti porozumět naší současnosti, nemučit se bezpředmětným sebeobviňováním, ale minulost přijmout a poučit se z ní. Stavějme více křížů obětem lidského neporozumění, abychom nezapomněli!
Neboť jak moudře říká filozof George Santayana "Those, who do not remember the past, are condemned to repeat it - Ti, kdo si nepamatují na minulost, jsou odsouzeni ji opakovat."

dasha winklerová 7.5.2011 20:55 (!) reagovat 12 + - 2

Ještě podotýkám, že se zabývám studiem historie tohoto našeho prostůrku ve středu Evropy. Nemám žádné německé předky. Většina mých židovských předků zaplatila životem za holokaust.

Jan 8.5.2011 8:36 (!) reagovat 6 + - 2

Zaver

ktery asi neudela nad touto diskusi p.Vondracek ani vedeni televize a tak si ho dovolim udelat-
zijeme v 21.stoleti v pratelene Evrope a mezi prateli se priznavaji chyby navzajem- Nemci ty hrichy svych pradedu tisicekrate opakovali, prestoze kazdy vi, ze na zverstvech se nepodilel cely narod, ale predevsim naciste-proto se take vzdy uvadi, ze byla valka proti nacistickemu Nemecku.A u nas - se ani nepriznaji vrazdy deklasovanych zivlu s bestialnimi sklony za ticheho souhlasu demokraticke vlady v cele s Benesem.Tedy na za vlady Hitlera.
Na tom je vina vlada na rozdil od nemecke,zrejme jim jde o hlasy, bez ohledu od koho a takovi lide jsou vzdy volit a proto to tak vypada.
Necha se tedy rici podle ucasti na volbach ze
nas vedou lide, kteri jsou zavisli na lidech se spatnou moralkou.
I kdyz ty zlodeji a vrazi neziji, ziji nejen jejich potomci, ale i ti, co maji majetek po Nemcich a ti se boji-i kdyz nepravem- odsun vzala na vedomi i nemecka vlada,jinak by s nami nejednala a u nas neinvestovala.
Vzal to na vedomi i cely narod-

Jestlize vsak budeme stale tvrdit, ze vrazdy v dobe miru byly normalni a spravne, co si o nas pak mysli cely svet.
Beda takovemu narodu.

Gita Dudová, prozaička 6.5.2011 10:39 (!) reagovat 11 + - 17

VÝROČÍ 5. KVĚTNA A CÍLENÁ MANIPULACE NEBO IGNORANCE NEVZDĚLANCŮ

Jsem zděšena, pobouřena. Tolik nenávisti, podceňování a hanobení vlastního národa dokáží v tomto rozporů plném světě snad jen Češi pověstní svým sklonem k přisluhovačství.
Musím souhlasit s názorem dr. Z.Mahlera, že Češi jsou
ve své podstatě plebejci. Plebejci, kteří si nedokáží vážit hodnot vytvořených jejich předky. Až na vzácné výjimky, vzhlíží až s nepochopitelnou úctou k těm, kteří je ponižují, ubíjejí psychicky o fyzické likvidaci nemluvě. Proto si náš národ nezasloužil jiné než totalitní nadvládu Habsburků, Nacistů, Rusů a v současné době podrobení diktátu EU.
Film natočený panem Vondráčkem a řada komentářů v diskuzi
svědčí o ignoranství, které bych snad odpustila přispěvatelům
do diskuze. Nikoliv však vedení veřejnoprávní ČT, radě ČT a panu Vondráčkovi. U nich bych předpokládala alespoň základní slušnost a úctu vůči 320 tisícům Čechům, padlým na zahraničních frontách, často nevinným povražděným, desetitisícům, včetně kulturní elity národa, zahynulým v nelidských podmínkách v koncentrácích mezi 15.3.1939 až 11.5.1945. Ještě 2.5.1945, pět dnů před kapitulací Německa bylo popraveno bez soudu 52 protinacistických mládežníků, včetně 4 děvčat, ze skupiny Předvoj v terezínské Malé pevnosti. Ví to někdo z vás, vážení obhájci dokumentu?
Místo vzpomínání na tisíce obětí Pražského povstání mezi 5.-9. květnem 1945 a odsouzení zločinů nacistů proti českému civilnímu obyvatelstvu jsme se dočkali v tento, pro mnoho českých rodin tragický den, v ranních hodinách ostudné reprízy obskurního dokumentu o utrpení Němců, kteří za hrůzy války napříč kontinenty nesou navždy zodpovědnost.
Vraždění, jakékoliv, kdekoliv, kdykoliv a kýmkoliv odmítám.
Vyřizování účtů s Němci v prvních dnech po skončení války jsem objektivně popsala v mé knize Život nebyl žádná nuda
vydané Knižním klubem v roce 2007 viz strany 137,145,153 a 173, takže mě nikdo nemůže podezírat z podjatosti, která by možná byla na místě s přihlédnutím k utrpení, které za nacistické okupace prožila moje rodina.
Za předpokladu, že ještě zbývá trocha cti a soudnosti očekávám od vedení a programových pracovníků veřejnoprávní televize veřejnou omluvu za uvedení dokumentu pana Vondráčka právě ve dnech, kdy téměř každá česká rodina vzpomíná na utrpení a skon svých blízkých nebo přátel v důsledku německé agrese a rozpínavosti.

Patrman 7.5.2011 9:16 (!) reagovat 10 + - 4

Kdo se bojí pravdy

Celý svět ví a každé malé dítě u nas, co bylo za okupace, navíc se natáčí už po druhé film o Heydrichovi, ale nebýt p. Vondráčka tak se doba bestiálních vražd po válce stále zamlčovala.Církev nabádá lidi, aby se přiznali ke svým hříchům a ten náš národ to potřebuje, nebot lži,podvody jsou u nás na denním pořádku a to má někde své přičiny.At se Vám to libí paní Gito Dudové nebo ne, pak lžete i Vy.
Prý kždá rodina vzpomíná na své mrtvé a jetsliže Vaše rodina utrpela, tak Vás každý polituje a jistě Vám Němci odškodněním přiznali svoji vinu.
Jestliže vzpomínáte na pražské povstání, pak si přečtete názor historiků - vedení českeho odboje jednalo s Němci o pokojném odchodu a jednalo také s Vlasovci
-jak je to možné, když celý národ nenaviděl
Nemce, že až do posledního dne jako poslední národ v Evropě ještě pracoval a pokud pak vyšel na barigády, kde mnozi přes dohodu stříleli na Němce, pak škoda jejich životů - zemřeli zbytečně Hitler uz dávno nežil a celá Evropa slavila.
Němci měli jediný cíl - úteci před rudou armádou ale ještě jedna otázka-
proč žádný národ se tak nechoval k Němcům civilistům jako u nás ?????
Pane Vondráčka byste měla pochvalit-
on netvrdí, že celý nás národ zabijel v míru od starců, žen a děti, ale jen deklasovaní resp.zvrhlivci na rozdil od Vás, když obhajujete tyto bestiální vraždy.
Pan Vondráček tak zachranoval česné lidi, aby nevznikl dojem, že český národ je národem vrahů, zlodějů, lhářů jako to mnozí tvrdí o německém národě

Patrman 7.5.2011 12:55 (!) reagovat 10 + - 2

Vše souvisí se vším

Pro redakci a p.Vondráčka
Gita Dudova tvrdí, že každá česká rodina vzpominá na utrpení od Němců a k tomu očekává od vedeni televize omluvu.
Zjistil jsem, že se dotyčná soudružka narodila v Opavě, tady tam, kde byl také velky masakr na německe civilisty a k tomu není třeba co dodat. Dále z jejího životopisu jsem se dozvěděl, že pracovala 30 let v cs.zahr.obchodě a díky tomu, když někteří se nemohli dostat ani do Jugoslavie, pry byla štastná, že procestovala celý svět.
Takoví lidé museli být nejen v KSC, ale většina byla zároven agenti Stb
Divím se proto, že jsou její knihy vůbec vydávány a že má tu drzost
žádat od druhých trochu cti a soudnosti.

georg 7.5.2011 18:36 (!) reagovat 8 + - 2

Soudružka navíc ještě evidentně lže.Prý padlo na frontách 320 tis.čechů?!To jsme měli asi milionovou armádu v níž každý třetí padl.A k tomu další destitisíce.Pravda je,že dle seriozních historických studií je to kolem 40tis.Čest jejich památce.To Beneš s Gotvaldem vymysleli tato čísla ,aby zakryli,že česká populace během války narostla,jako jediná v Evropě.Neštítili si dokonce přisvojit oběti romů,sud.němců zemřelých při náletech,slezanů a především židů,které to skutečně postihlo nejvíce.Ti to dokonce mají za popírání holocaustu.Viz Jiří Loewi Osvětimská lež po česku.
http://www.holocaust.cz/cz2/resources/ros_chodes/2002/08/loewy

Patrman 7.5.2011 12:56 (!) reagovat 6 + - 2

Vše souvisí se vším

Pro redakci a p.Vondráčka
Gita Dudova tvrdí, že každá česká rodina vzpominá na utrpení od Němců a k tomu očekává od vedeni televize omluvu.
Zjistil jsem, že se dotyčná soudružka narodila v Opavě, tady tam, kde byl také velky masakr na německe civilisty a k tomu není třeba co dodat. Dále z jejího životopisu jsem se dozvěděl, že pracovala 30 let v cs.zahr.obchodě a díky tomu, když někteří se nemohli dostat ani do Jugoslavie, pry byla štastná, že procestovala celý svět.
Takoví lidé museli být nejen v KSC, ale většina byla zároven agenty Stb
Divím se proto, že jsou její knihy vůbec vydávány a že má tu drzost
žádat od druhých trochu cti a soudnosti.

první ‹ předchozí 1 2 3 4 5 6 poslední

Související