iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 12. 2010
16:05 na ČT2

1 2 3 4 5

158 hlasů
52498
zhlédnutí

Hrabě Zinzendorf - síla přesvědčení

Příběh muže, pro kterého misie znamenala víc než šlechtický titul

57 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

barušenka 14.11.2015 12:52 (!) reagovat 0 + - 0

__

Jeeej, tam hraje můj spolužák:D (hraje tam malého Ludvíka)

Miloslav Peniaštek 25.6.2012 17:45 (!) reagovat 7 + - 1

Moravsky bratia - žvatlali - blábotali

Toto konštatovanie v diele, že títo úprimní, vzácni, Bohu odovzdaní ľudia modlením v anjelskych neznámych jazykoch nevnímali reálny svet, že boli psychicky narušený, excentrický, je úplným nezmyslom. Veď oni sa len takýmto modlením bližšie približovali k Bohu. Božie slovo je plné takéhoto vzácneho účiného modlenia. Preto tá úspešná svetová evanjelizácia a tá prirodzená jemnosť a láska v ích srdciach. Je úbohosť že i dnešný " odborníci " sa k tomu tak neodborne telesne vyjadrujú, čim toto vzácne posolstvo Moravských bratov znehodnotili.

Galapetr 7.7.2012 23:20 (!) reagovat 0 + - 6

Modlitba v jazycích

Co se týká toho žvatlání a blábolení, bych rád zmínil výrok apoštola Pavla. Modlitba v jiných jazycích (andělských) je především určená do našeho soukromí před Bohem. Ve shromáždění se máme modlit srozumitelným jazykem , nebo prorokovat aby ti co to slyší, mohli říct na naši modlitbu amen a mohli být poučeni o Bohu a jeho lásce k nám.
V opačném případě by lidé řekli, že jsme se zbláznili, tak jak se to stalo Moravským bratřím.

Přeju nám všem aby jsme našli ve svých srdcích dostatek odvahy a lásky, aby jsme tak jako Ježíš zemřel za nás, mi ač živí, zemřeli pro něho.
Žehnej vám všem Hospodin, Bůh Abrahama, Izáka a Jákoba

Miloslav Peniaštek 8.7.2012 15:34 (!) reagovat 8 + - 0

Modlenie sa v anjelskych jazykoch

Ak nie ste znovuzrodení a nemodlíte sa v jazykoch tak chápem Vaše vyjadrenie, len prepáčte, pýtam sa akým právom sa k tomuto chcete vyjadrovať keď tomu nerozumiete - nemáte s tým skúsenosť.
Na svete je cca 10 % ľudí, ktorí sa hlásia ku charizmaticko - letničnému spoločenstvu - a táto skupina na svete najrýchlejšie rastie. Oni sa samozrejme modlia v jazykoch / v anjelských/ veď to im dodáva duchovnú silu, približujú sa k Božej prítomnosti, robia úspešné, požehnané veci podľa Božej vôle.
Božie slovo nás na túto "techniku modlenia" mnohokrát vyzýva a upozorňuje. Samozrejme na zhromaždení sa máme takto modliť čo najmenej vyrušuje to najmä tých, ktorí neprijali i tento najmenší duchovný dar.
V Božom slove sa nikde nepíše, že modlenie v anjelských jazykoch je blábolanie, žvatlanie. Že budeme psychicky narušený, excentrický, že prestaneme reálne vnímať svet - neviem, prečo ste si to dovolili v tom vzácnom posolstve Moravských bratov takto svojvoľné , neodborne, priam hanebne vykladať.
Apoštol Pavel len upozornil, aby sa to nepreháňalo, ale význam a efekt modlenia v jazykoch nepopiera. Rad by som, keby ste mi z tých 600 mil. ľudí, ktorí sa modlia v jazykoch ukázali aspoň jedného, kto z modlenia v jazykoch sa psychicky narušil a prestál reálne vnímať svet.

Galapetr 8.7.2012 18:08 (!) reagovat 1 + - 7

Nové jazyky

Ještě jednou.
Když se postavíte u vás na náměstí a začnete se nahlas modlit a volat v jazycích k Bohu co si asi pomyslí okolo jdoucí lidé....
A nebo ještě jinak. Představte si, že ještě před vašim znovuzrozením, by jste se dostal na shromáždění, kde by se všichni modlili a volali k Bohu v andělských jazycích. Buďte k sobě upřimný, a přiznejte si, co by vás napadlo jako první.
V tom dokumentu, ty jazyky nehodnotili ti kazatelé, mimochodem většinu z nich znám osobně. Ale citovaly tam reakce lidí, kteří se v té době na ta shromáždění dostali (nezasvěcení lidé) i sám Hrabě Zinzendorf byl ze vzniklé situace zděšen. Nikdo v dokumentu a ani já jsme neřekli, že modlitba v andělských jazycích je špatná. To je výplod vaší fantazie. Jen je potřeba každý druh modlitby používat správně.

Pokoj vám

Miloslav Peniaštek 8.7.2012 23:02 (!) reagovat 8 + - 0

Nové jazyky

Je pravda, že v dokumente sa nekonštatuje, že modlenie v jazykoch je špatná vec, ale pre nezasväteného, ktorý v tomto nemá jasné to z dokumentu jednoznačne vyplýva. Bolo potrebné túto vážnu vec, ktorá mala vtedy nedobrý, negatívny dopad patrične trebárs v závere komentovať. Veď dnešný pohľad na túto vec je úplne iný ako pred 300 rokmi i keď sa stále objavujú choré teologické názory, že tento druh modlenia narušuje psychiku človeka.
A načo by som sa na námestí modlil nahlas v jazykoch keď sa môžem i v anjelských jazykoch modliť i v duchu s rovnakým efektom.
A pre Ježiša som ochotný trpieť aj byť v očiach ľudí i bláznom.

Milan Procházka 31.12.2011 12:52 (!) reagovat 5 + - 0

Já tomu rozumím ...

To si napsal sám, aby ji vzdal hold. Až o něm jednou budou mluvit, tak aby to všem bylo takhle hezky jasné. Že je to milovaná a nepostradatelná žena.

:-))

Galapetr 8.7.2012 17:54 (!) reagovat 0 + - 0

Modlitba v jazycích

Rád bych vás oslovil, bratře v Kristu ale nerad bych vás urazil.
Já osobně jsem znovuzrozený a naplněný Duchem Svatým 21. let. Modlitbu v jiných jazycích používám stejně dlouho. Od počátku jsem členem charizmaticko-letničního zboru. Několik let jsem byl laickým kazatelem ve zboru. Vymítal jsem, uzdravoval nemocné, křtil, učil, kázal evangelium.
Když si pozorně přečtete můj příspěvek, zjistíte, že jediné co jsem napsal o jazycích, je to "žvatlání" nic o zbláznění jsem nenapsal. Jestli vás uráží to slovo "žvatlání" tak se omlouvám.
Jsem rád, že i vy se mnou souhlasíte, že ap. Pavel nabádá, že ve shromáždění se máme raději modlit v reálném srozumitelném jazyku, aby i ostatní mohli se poučit a říct amen i amen.
O zbláznění, mohu jen napsat to, že znám několik znovuzrozených křesťanů, kteří se tak nějak psichycky vyšinuli. Společným jmenovatelem je neznalost Božího Slova a neochota se jím řídit v každé situaci v životě člověka.

S přáním Božího pokoje a plnosti Duca Svatého, br. v Kristu

salitis 31.12.2011 12:47 (!) reagovat 0 + - 0

Bez žen to nejde!

Bez své manželky by pravděpodobně brzo zbankrotoval. Dřív než by vůbec stačil cokoliv udělat. :-)

Libor 25.12.2011 11:56 (!) reagovat 0 + - 0

Skvělý dokument

Děkuji za skvělé zpracování. Dokument je velice poutavý. A pro mě osobnost Zinzendorfa nemá výzhnam ani tak reformátora protestantské církve, jakož velkého a upřimného člověka, který naprosto humánními a nenásilnými způsoby chtěl posílit způsob života, pro který můžeme najít přívlastky jako lidský (humánní), spravedlivý, přátelský. Odvahu moravských bratří obdivuji, i jejich postoje. Je vidět, že Evropa možná ztrácí na svém světovém významu ekonomickém. A tyto dokumenty vlastně dávají znát, že Evropa jako kolébka různých myšlének má stále z čeho čerpat.

diváčka zo slovenska 4.12.2011 0:33 (!) reagovat 4 + - 0

Ďakujem veľmi za spracovanie príbehu Hrabě Zinzendorfa. Je to významná osobnosť kresťanských dejín a nadčasový príklad pokorného a oddaného srdca Bohu. V mnohom sa môžeme od neho a moravských bratov učiť. Dokument je vyrobený zaujímavým a pútavým spôsobom. Dobrá práca. Kiež by vznikli aj ďalšie podobné dokumenty z kresťanských dejín.

Bogda 9.2.2011 22:03 (!) reagovat 1 + - 0

Bravo

It was good to see this very interesting documentary about a man that is not that known in the world. Obviously, Hrabe Zinzendorf was ahead of his time even then and in many instances he would be even now. He understood that for people to know Christ they don't need to be preached to but they need love and God's grace.
It seams he became "all things to all men", as did apostle Paul. He knew that only God can change people.
It was wonderful to find out what he did for Moravian brothers and how they came to spread the gospel to America. It makes me proud to be one of their descendants. Bravo to Vistafilm. I am looking forward to more of their films!

Sheep 28.1.2011 16:18 (!) reagovat 1 + - 0

Velmi pěkný a zajímavý dokument,
moc děkujeme.

Daniela 28.1.2011 3:05 (!) reagovat 2 + - 1

Dokument

Vtipné je,že v dokumentu mluví J.Pleva-byv.biskup Jb,který nedávno bouřlivě odešel z Jb.Viz.elaborát Jaroslava Plevy na netu.

Ladislav Vyhlídal 2.1.2011 9:56 (!) reagovat 14 + - 0

Poděkování

Děkuji moc za vysílání tohoto dokumentárního pořadu. Bylo to hodně podnětné.

první ‹ předchozí 1 2 3 poslední

Související