iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 3. 2013
18:00 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
945
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Vycházky s Václavem Chaloupkem: Březen — Miniparlament: Hodina ekologie — Reportáž: Recyklohraní — Pozvánka

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:35 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Ve Zpětném zrcátku si připomeneme zajímavosti uplynulého týdne s Petrem Kopeckým. Ve čtvrtek měli svátek všichni učitelé. Den učitelů připadá na den, kdy se narodil Jan Amos Komenský. Několik desítek učitelů dostalo medaili za zásluhy od ministra školství. Mezi nimi i Jan Mizerovský, který učí 44 let. Některé školy přešly na dobrovolné úkoly a experiment se osvědčil. Podle učitelů jsou žáci míň stresovaní a na známky to nemá vliv. Malí vědátoři z vašich řad se potkali minulý týden v Pardubicích na šestém Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež. Správnou velikonoční náladu jste mohli zažít na řadě trhů, jako na Staroměstském náměstí v Praze. (MO) Agentura Dobrý den, která vede knihu českých rekordů, představila plno kuriozit. Např. obří 60kilovou kraslici z dubového dřeva, nebo naopak nejmenší kraslici z vajíčka jiřiček.

 • Vycházky s Václavem Chaloupkem: Březen

  2:30 do playlistu

  Vycházky s Václavem Chaloupkem: Březen
  S Václavem Chaloupkem vyrazíme na sněženky a jarní kytky, které se ale z rozpuku netěšily dlouho. A Václav vám taky v televizní premiéře ukáže nová medvíďata, která u něj bydlí.

 • Miniparlament: Hodina ekologie

  5:49 do playlistu

  Miniparlament: Hodina ekologie
  Zatím poslední Rózin miniparlamentní návrh o týdnu cizích kultur vás zaujal, třeba Veroniku Horkovou by zajímala Kanada. A co nás čeká tentokrát? V polovině dubna bude Den Země a jednou z možností, jak ho oslavit, by možná bylo přijmout návrh čtrnáctileté Sandry z Jáchymova. Ta by si přála, aby se sedmáci a osmáci učili víc o ekologii. Uvidíme, co na to řeknou její kolegyně a kolega.

 • Reportáž: Recyklohraní

  9:52 do playlistu

  Reportáž: Recyklohraní
  Někteří z vás už možná recyklohraní znají ze školy, protože se do téhle soutěže ve sběru baterií a elektrozařízení zapojili. Registrovaných je 3066 škol! My se v reportáži Petra Kopeckého podíváme také na recyklační linku a uvidíme, jak se dá z nepotřebných věcí udělat dekorace ke Dni Země. Reportáž připravil Petr Kopecký.

 • Pozvánka

  12:24 do playlistu

  Pozvánka
  Soutěž Dívka roku už ze Zpráviček znáte. Tuto neděli 31. března se v Plzni koná semifinále Čech. Z něho postoupí šestice dívek, o dalších šesti finalistkách se rozhodne v sobotu 6. dubna v Ostravě, kde proběhne semifinále Moravy. Jméno nové nositelky titulu Dívka roku se dozvíme 4. května v Jičíně. www.talent4you.cz www.divkaroku.cz Tuto sobotu 30. března zahajuje pražská zoo již svou 82. sezónu. Velkou událostí bude slavnostní otevření dvou nových pavilonů – Údolí slonů a Pavilon hrochů. Bohatý program začíná už v 11. hodin. Můžete se těšit na vystoupení skupin Ondráš a Čechomor i mnoho známých osobností. Také na originální srílanské sloní roucho a křtiny slůněte.

 • Soutěž

  13:43 do playlistu

  Soutěž
  Posledně jsme vařili a do soutěže o nejlepší dětský recept napsaly Pavlína, Kateřina a Monika. Dostanou kuchařskou zástěru s logem Zpráviček za své recepty, které nám i s fotografiemi výsledných jídel poslali. A navíc všechno zveřejníme na webu. Recepty můžete posílat i dál, na jaře z nich náš kuchařský tým vybere ten nejlepší, který uvaříme ve vysílání. Výherkyně: Pavlína Salabová Kateřina Křiváčková Monika Doležalová Tentokrát chceme vědět, které zvíře NENÍ symbolem Velikonoc. A) zajíc B) hlemýžď C) beránek SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 11 09. Technicky zajišťuje Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena jedné SMS 9 Kč.

Přehrát vše

Související