iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 11. 2012
09:15 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1021
zhlédnutí

Zprávičky

15. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže — Miniparlament: Adopce na dálku — Splněné přání: Architekt — Reportáž: Moje moderní škola — Dobrodružství v kuchyni: Bílý dort s překvapením

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 15. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

  0:55 do playlistu

  15. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže
  Zprávičky poprvé poskytly mediální podporu Národnímu parlamentu dětí a mládeže. Jeho 15. zasedání se koná právě tento víkend v Praze. V pondělí bude dětský parlament jednat v Poslanecké sněmovně. Závěrečné usnesení umožní, aby názory vás dětí nezapadly, ale dozvěděli se o nich dospělí, které chystají zákony o dětech a mládeži. Za týden uvidíte reportáž o průběhu NPDM ve Zprávičkách. A navíc se jeho zástupci také účastní natáčení Miniparlamentu v našem studiu, na který se můžete těšit příště.

 • Miniparlament: Adopce na dálku

  2:35 do playlistu

  Miniparlament: Adopce na dálku
  Minule v Miniparlamentu jednoznačně zvítězil Honza, který chtěl víc podpořit adopce na dálku, a vyhrál tak i možnost natočit si o svém tématu s reportáž. Pomáhala mu naše kolegyně Sabina Janovicová.

 • Splněné přání: Architekt

  5:38 do playlistu

  Splněné přání: Architekt
  14 letý Petr z Českého Těšína se ve volném čase rád věnuje architektuře. Není divu, že by se jednou chtěl stát architektem. Svoje přání si mohl vyzkoušet jeden den na fakultě architektury ČVUT v Praze.

 • Reportáž: Moje moderní škola

  10:33 do playlistu

  Reportáž: Moje moderní škola
  Tereza Čtvrtečková přišla loni do Miniparlamentu s nápadem, aby se třeba domácí úkoly daly odevzdávat online. Nápad zaujal a Terezin tatínek programátor za půl roku vyvinul program, který to umožňuje. Pilotně ho testují osmáci ze základní školy ve Smidarech. A Zprávičky se přijely podívat, jak se jim to líbí.

 • Dobrodružství v kuchyni: Bílý dort s překvapením

  13:55 do playlistu

  Dobrodružství v kuchyni: Bílý dort s překvapením
  Výherkyní zprávičkové kuchařské zástěry v minulém kole soutěže je čtrnáctiletá Bára z Kutné Hory za bílý dort s překvapením. Posílejte nám dětské recepty i dál, každý kdo k nim přiloží fotku výsledného jídla od nás dostane zástěru s logem Zpráviček a vše navíc uveřejníme na našem webu. Z receptů pak náš kuchařský tým vybere ten nejlepší, který uvaříme ve vysílání.

 • Soutěž

  14:14 do playlistu

  Soutěž
  Tentokrát pro vás máme připravenu i vědomostní otázku, soutěžíme o zprávičková trička pro první tři správné odpovědi. Kdy vznikl Národní parlament dětí a mládeže? A) 2002 B) 1997 C) 1989 SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 06 09. Technicky zajišťuje Erika a.s., cena jedné SMS 9,- Kč včetně DPH.

Přehrát vše

Související