iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2012
10:10 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
793
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Víte proč… indukce vaří? — Miniparlament: Víc sportovišť — Divadlo v dětských domovech

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:35 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Do zpětného zrcátka se podíváme s Petrem Kopeckým za událostmi minulého týdne. Vrátili se finalisté Expedice Mars 2012 z Evropského vesmírného centra v Belgii, kde prošli kosmonautickým výcvikem a podnikli simulovaný let v raketoplánu do vesmíru. Připravují se další tři díly filmové ságy – Hvězdné války. Hudebníci ze skupiny The Tap Tap ze školy pražského Jedličkova ústavu se vrátili z turné v Moskvě. Příští pátek 9. listopadu proběhne v paláci knih Luxor charitativní projekt čtenářský maratón – Čteme pro kuře. Podpoříte tím znevýhodněné kamarády a užijete si přitom zábavu.

 • Víte proč… indukce vaří?

  2:49 do playlistu

  Víte proč… indukce vaří?
  Klára s Michalem se tentokrát s fyziky z matfyzu podívají na to, proč indukce vaří. Pokud se budete chtít dozvědět nejen o tomto tématu víc, určitě se podívejte na novou webovou stránku, kterou pro zprávičkový projekt vědci z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy založili. Na konci dnešního příspěvku bude navíc domácí úkol a jeho úspěšné řešitele odměníme fleškou přímo z matfyzu. Reportáž pro vás připravila Marcela Avramopulu. www.mff.cuni.cz/verejnost/zpravicky

 • Miniparlament: Víc sportovišť

  7:40 do playlistu

  Miniparlament: Víc sportovišť
  V Miniparlamentu tentokrát vystoupí devítiletá Viktorka ze Staré Boleslavi. Navrhuje, aby bylo ve městech víc sportovišť. Pokud byste se také chtěli stát miniposlanci, pošlete nám přihlášku s údaji uvedenými v titulku na email Zpráviček. Pro příští rok už nebudeme pořádat konkurz, do studia na natáčení budeme brát děti podle pořadí přihlášek. První natáčení Miniparlamentu na příští rok bude už v sobotu 15. prosince, tak se rychle hlaste! Do přihlášky uveďte následující údaje. A odešlete na adresu: zpravicky@ceskatelevize.cz. jméno a příjmení: věk (9–14 let): telefon na rodiče:

 • Divadlo v dětských domovech

  11:35 do playlistu

  Divadlo v dětských domovech
  V divadle se obvykle sedí a kouká, co se děje na jevišti. Přístup, kterému se říká fórum a vyznává ho například sdružení Divadelta, staví tohle pravidlo trochu na hlavu. Během představení s aktuálními tématy určenými pro děti ze základních a středních škol i dětských domovů, kde natáčel náš kolegy Jakub Čermák, se diváci mohou zapojit a ovlivnit průběh jednání. Uměleckou ředitelkou Divadelty je bývalá moderátorka Miniparlamentu Jitka Říčařová.

 • Soutěž

  13:56 do playlistu

  Soutěž
  Dnes by nás zajímalo, jestli víte, jak se říká člověku, který zneužívá finanční tísně druhých a poskytuje půjčky na úroky, které jsou hrubě nepřiměřené půjčované částce. A) lichvář B) altruista C) bankéř Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Technicky zajišťuje Erika a.s., cena jedné SMS 9 Kč včetně DPH. Tři nejrychlejší z vás, kteří správně odpovědí, se mohou těšit na zprávičková trička.

Přehrát vše

Související