iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2012
09:20 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
980
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Vycházky s Václavem Chaloupkem: Duben — Nový film: Můj vysvlečenej deník — Miniparlament: Výuka znakové řeči — Zprávičky od vás: Handicap není překážkou

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:41 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  S Petrem Kopeckým se ohlédneme za událostmi uplynulého týdne, který byl ve znamení přijímacích zkoušek. Základní škola v Myslibořicích u Třebíče zahájila netradiční výuku pod širým nebem. 23. dubna jsme oslavili Světový den knihy a výročí měli William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Před rokem byl vyhlášen charitativní projekt Čtení pomáhá. Největší oblibě se u vás těšil Harry Potter. Pokud máte rádi vesmír, můžete se přihlásit do Expedice Mars 2012.

 • Vycházky s Václavem Chaloupkem: Duben

  2:56 do playlistu

  Vycházky s Václavem Chaloupkem: Duben
  Na dubnovou vycházku do přírody nás Václav Chaloupek vezme opět na různá místa a nepůjde sám. Jeho průvodci budou kromě Kačenky, kterou už znáte, dvě roztomilá liščata. Uvidíte, jak si v rozkvetlém lese povedou.

 • Nový film: Můj vysvlečenej deník

  6:15 do playlistu

  Nový film: Můj vysvlečenej deník
  Na počátku byl knižní bestseller Johany Rubínové Můj vysvlečenej deník. Na prozatímním konci je stejnojmenný film České televize určený teenagerům od dvanácti let, který jde právě do kin. Uvidíte v něm třeba Veroniku Kubařovou, Bereniku Kohoutovou, Jaroslava Plesla nebo Petru Špalkovou. Následující reportáž Jakuba Čermáka přiblíží nejen to, co vlastně znamená název filmu.

 • Miniparlament: Výuka znakové řeči

  8:48 do playlistu

  Miniparlament: Výuka znakové řeči
  Nová čtveřice poslanců má v Miniparlamentu jako obvykle napilno. Probrat je postupně třeba čtyři návrhy, a kdo přesvědčí nejvíc kolegů a diváků ve studiu, natočí si o svém tématu reportáž do Zpráviček. Prvním návrhem je plán Anny Kateřiny z Plzně, aby se na základních školách učily základy znakové řeči a slepeckého písma.

 • Zprávičky od vás: Handicap není překážkou

  13:02 do playlistu

  Zprávičky od vás: Handicap není překážkou
  Stejně jako Miniparlament se i Zprávičky od vás tentokrát zaměří na lidi s handicapem. O tom, že jejich handicap není překážkou se je ve stejně pojmenovaném kurzu snaží přesvědčit na Střední podnikatelské škole v Kolíně, kde je učí pracovat s počítačem nebo fotit.

 • Soutěž

  14:06 do playlistu

  Soutěž
  Dárky dostanou tři z vás, kteří nám nejrychleji pošlou správnou odpověď na následující otázku: Kteří handicapovaní lidé nosí červenobílou hůlku? A) tělesně postižení B) mentálně postižení C) hluchoslepí lidé Odpovědi nám posílejte jako SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C na číslo 906 06 09. Technicky zajišťuje Erika a. s., cena jedné SMS 9,- Kč včetně DPH.

Přehrát vše

Související