iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 10. 2010
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

21 hlasů
2874
zhlédnutí

Zprávičky

Aktualita týdne: Atletika pro děti — Splněné přání: Komentování hokeje — Miniparlament: Připomenutí uplynulých čtyř debat

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Splněné přání: Komentování hokeje

  0:30 do playlistu

  Splněné přání: Komentování hokeje
  Chtěli byste se stát sportovním komentátorem? Patnáctiletá Kristýna Mitášová z Nové Bystřice ano. Do této práce ji zasvětí jeden z nejpovolanějších – Robert Záruba. Robert se sportovní žurnalistice věnuje šestadvacet let. Komentuje hokejová mistrovství, moderuje olympijská studia, učí na univerzitě budoucí sporťáky. O hokeji napsal dvě knihy a získal dvě novinářské a dvě divácké ceny. Pojďme spolu s nimi nahlédnout do tajů tohoto řemesla.

 • Miniparlament: Připomenutí uplynulých čtyř debat

  6:53 do playlistu

  Miniparlament: Připomenutí uplynulých čtyř debat
  V tomto dílu se rozloučíme s naší miniparlamentní čtveřicí, která projednávala zajímavé návrhy. Projděme si, o jaké návrhy šlo a jak dopadlo hlasování nad nimi. Karolína z Velkého Meziřící chtěla všude, kde hodně skáčou sebevrazi, pověsit záchranné sítě. Pro svůj návrh získala plný počet hlasů. Filip z Prahy přišel s nápadem zrušit školní vyučování při teplotách nad 25 stupňů. Zvedly pro něj ruku tři poslanci ze čtyř. Martin z Trutnova vymyslel, že by na školách měly být protiskluzové podlahy, aby nedocházelo tolik k dětským úrazům. Jeho návrh se líbil, ale při hlasování těsně neprošel. A udělat ze Dne dětí státní svátek navrhla ostatním Pavlína z Českého Těšína. Chtěla tím docílit, aby děti a rodiče společně trávili víc času a miniparlament naprosto přesvědčila. Této čtveřici děkujeme za jejich originální a zajímavé návrhy a v říjnu se těšíme na nové poslance z řad diváků a jsme zvědavi, co nám předloží. Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.

 • Aktualita týdne: Atletika pro děti

  9:54 do playlistu

  Aktualita týdne: Atletika pro děti
  Kdo je stálým divákem Zpráviček, možná si teď vzpomene, jak jsme Vás v květnu lákali na radosti spojené s atletikou. Představte si, že začít s touhle královnou sportu by mělo být od nynějška mnohem jednodušší. Takže jestli chcete víc než jenom skákat přes kaluže nebo házet školní houbou, vydejte se za sportem s Petrem Kopeckým, který Vám sdělí zároveň i důležité informace.

 • Soutěž

  12:55 do playlistu

  Soutěž
  Tento díl Zpráviček Vás mírně zasvětil do hokeje i atletiky, možná ale nevíte, že se oběma těmto disciplínám věnují i sportovci s fyzickým postižením. Uhodnete, jak se nazývá přímý potomek ledního hokeje, který se hraje s využitím speciálních sáněk? A) ski hokej B) sleigh hokej C) sledge hokej Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Zprávičové tričko si opět budou moci obléknout tři nejrychlejší, kteří správně odpoví.

Přehrát vše

Související