iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 9. 2010
10:25 na ČT1

1 2 3 4 5

43 hlasů
2600
zhlédnutí

Zprávičky

Aktualita týdne: Svatý Václav — Reportáž: Parking — Miniparlament: Den dětí — Reportáž: Vzpomínka

15 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Aktualita týdne: Svatý Václav

  0:33 do playlistu

  Aktualita týdne: Svatý Václav
  Víte jaký státní svátek nás čeká následující úterý, díky kterému máte čtyřdenní volno? Jestli ne, tak sledujte reportáž Petra Kopeckého, který zjišťoval, jaké máte znalosti o tomto státním svátku.

 • Reportáž: Parking

  2:46 do playlistu

  Reportáž: Parking
  Přemýšlíte, jak se venku zabavit teď na podzim? Když se vydáte třeba do parku, nemusíte tam jenom venčit psa nebo jezdit na bruslích. Výtvarník Jiří Vydra a občanské sdružení Divozemí sezvali do libereckých parků všechny svoje kamarády, uspořádali tam malý festiválek a spojili několik příjemných činností do jedné. Podívejte se tam s Jakubem Čermákem.

 • Miniparlament: Den dětí

  5:10 do playlistu

  Miniparlament: Den dětí
  Návrh pro tento díl Zpráviček vznesla jedenáctiletá Pavlína z Českého Těšína. Jedná se o to, aby se ustanovil Den dětí státním svátkem kvůli rodičům, kteří by tím pádem měli víc času na své děti. Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.

 • Reportáž: Vzpomínka

  9:32 do playlistu

  Reportáž: Vzpomínka
  Co myslíte, jak asi vypadala Vaše škola před padesáti nebo šedesáti lety? To se těžko představuje, ale přední česká imunoložka Blanka Říhová to vidí jako dneska. Do základky začala chodit na konci čtyřicátých let, bylo krátce po druhé světové válce, ale radosti i průšvihy měla docela podobné těm Vašim. Navštivme spolu s ní školu v minulosti.

 • Soutěž

  12:27 do playlistu

  Soutěž
  Určitě znáte legendu, že až bude v naší zemi nejhůř, přijde Svatý Václav na pomoc v čele vojska rytířů ukrytých v Blaníku. Zapamatovali jste si, jak se také knížeti Václavovi říká? A) patron České země B) chlouba koruny české C) hrdina vlastí českých Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Ti z Vás, kteří budou mezi třemi prvními a správně odpoví, od nás dostanou Zprávičkové tričko.

Přehrát vše

Související