iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2010
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

31 hlasů
5283
zhlédnutí

Zprávičky

Reportáž: Jičín, město pohádky — Reportáž: Vzpomínka Namibie — Miniparlament: teploty — Reportáž: Bubnování ve Frýdlantě

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Aktuální reportáž: Jičín, město pohádky

  0:32 do playlistu

  Aktuální reportáž: Jičín, město pohádky
  Máte rádi pohádky? Jestli ano, tak je pro Vás ideální město Jičín. Tam se totiž konal týdenní festival Město pohádky. Zavítejte tam s Petrem Kopeckým.

 • Reportáž: Vzpomínka Namibie

  3:28 do playlistu

  Reportáž: Vzpomínka Namibie
  Nebudeme se Vás ani ptát, jestli víte, kde leží Namibie. Tahle země na jihozápadě Afriky ještě před dvaceti lety bojovala o svou nezávislost a Vaši rodiče možná pamatují, jak desítky namibijských dětí získaly v roce 1985 dočasný azyl u nás tehdy v Československu. Tyhle malé africké děti strávily šest let v českých školách. Pak se vrátily domů, ale dodnes v nich něco českého zůstalo. Jedním z nich je čtyřiatřicetiletý Lucky Nujoma Mushimba. Žije sice v hlavním městě Namibie Windhoeku, ale česky nikdy nezapomněl. Více se dovíme od Petra Kopeckého.

 • Miniparlament: teploty

  7:19 do playlistu

  Miniparlament: teploty
  Dvanáctiletý Filip navrhl, aby se rušilo školní vyučování, když regionální předpověď počasí ohlásí na další den 25 stupňů a víc, protože je pak moc teplo na to, aby si děti něco zapamatovaly. A jak jste na tom vy? Souhlasíte s Filipovým návrhem? Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste. Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.

 • Reportáž: Bubnování ve Frýdlantě

  11:47 do playlistu

  Reportáž: Bubnování ve Frýdlantě
  Jednou za čas Vám pouštíme reportáž, kterou natočily dětské štáby na základkách anebo větší studenti na středních školách pro Digináves České televize. Dnes dostane prostor gymnázium Frýdlant a možná si pak řeknete, že takovou výuku byste si taky dali líbit.

 • Soutěž

  13:02 do playlistu

  Soutěž
  Osmého září se česká města už poosmé rozsvítila díky Světlušce. Zaznamenali jste, o co jde? A) ohňostroj k začátku školního roku B) sraz lovců brouků C) sbírka ve prospěch nevidomých lidí Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Tak jako obvykle nejrychlejší tři, kteří správně odpoví, dostanou od nás Zprávičkové tričko.

Přehrát vše

Související