iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 6. 2010
10:45 na ČT1

1 2 3 4 5

41 hlasů
4079
zhlédnutí

Zprávičky

Pozvánka do kina: Hurvínek na scéně — Miniparlament: návrat haléřů — Vzpomínka na základku: Eva Gerová

13 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpravodajský přehled

  0:30 do playlistu

  Zpravodajský přehled
  Vítěz hlavní kategorie Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Úmrtí herce a režiséra, scénáristy a cimrmanologa Ladislava Smoljaka. Charita herce Petra Formana a fotbalové mistrovství světa v Jihoafrické republice. Chcete vědět víc? Dívejte se na zpravodajský přehled Petra Kopeckého.

 • Pozvánka do kina: Hurvínek na scéně

  2:58 do playlistu

  Pozvánka do kina: Hurvínek na scéně
  Kdo by neznal Spejbla a Hurvínka. Loutkoví komici, jejichž divadlo profesionálně působí už osmdesát let, bavili Vaše prarodiče, rodiče a jsou připravení rozesmát i Vás. Jejich dřevěné obličejíky ani za ta léta nerozežral červotoč, naopak dostali nový digitální vzhled ve 3D filmu Hurvínek na scéně, na který právě teď můžete jít do kina. A kdopak by Vás měl pozvat líp než samotní protagonisté – tady jsou.

 • Miniparlament: návrat haléřů

  5:00 do playlistu

  Miniparlament: návrat haléřů
  Zlevnit potraviny, protože je potřebuje každý. Zrušit předmět hudební výchova. Nebo umožnit dětem, aby od devíti let vydávaly vlastní knížky – to jsou tři z návrhů, které jste nám v poslední době poslali do našeho miniparlamentu. I dnešní debata se odehraje nad diváckým nápadem a užijte si ji, protože ve starém složení uvidíte malou sněmovnu už jenom dvakrát. Na konci června Vám v reportáži ukážeme, jak proběhly kamerové zkoušky a od září už spatříte v našem studiu nové diskutující z řad Vás, dětských diváků Zpráviček. Dnešní debata ale ještě proběhla s Ondrou, Honzou, Bárou a Miou. Právě Mia ostatním tlumočila návrh Dominiky Polákové, aby se do oběhu vrátily desetníky, dvacetníky a padesátníky. Argumentovala tím, že obchodníci zaokrouhlováním zákazníky připravují o peníze. Haléřové mince jsou sice zrušené, ale v cenách se pořád vyskytují – na konci nákupu se výsledná cena zaokrouhluje nahoru nebo dolů. Ostatní děti s Miou a Dominikou nesouhlasily – zdálo se jim, že výroba haléřů hodně stojí, že se cena zaokrouhlením vždycky nezvýší a taky že šetřit po haléřích nemá smysl. Celou debatu si můžete připomenout tady a jako vždycky můžete i hlasovat. Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.

 • Vzpomínka na základku: Eva Gerová

  9:37 do playlistu

  Vzpomínka na základku: Eva Gerová
  Představte si, že byste měli devadesátiletou prababičku, která byla za první republiky filmovou hvězdou. Přesně tak to mají pravnuci Evy Gerové, která v druhé polovině třicátých let na filmovém plátně ztvárnila řadu spořádaných dcer z lepších rodin a po válce pracovala desítky let jako knihovnice. Narodila se v roce 1920, takže do školy chodila jen pár let po vzniku samostatného Československa. Svoje vzpomínky svěřila Stanislavu Zemanovi.

 • Soutěž

  12:36 do playlistu

  Soutěž
  12. červen je Světovým dnem proti dětské práci. Tím se myslí všechny formy práce, které jsou škodlivé pro zdraví dětí a brání jim v pravidelné školní docházce. Hodně rozšířená je dětská práce v rozvojovém světě – víte, kolik dětí se jí podle posledních odhadů OSN věnuje? A) 218 miliónů B) 68 miliónů C) 8 miliónů Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09 do středy 16. června do 12 hodin. Autoři prvních tří správných odpovědí se můžou těšit na Zprávičkové tričko.

Přehrát vše

Související