iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 6. 2010
10:40 na ČT1

1 2 3 4 5

26 hlasů
2506
zhlédnutí

Zprávičky

Loňská vítězka Zlatého střevíčku — Jakou animovanou postavičku máte nejradši? — Vzpomínka: Cesta do pravěku

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Aktuální reportáž

  0:17 do playlistu

  Aktuální reportáž
  Umělecký ředitel festivalu Petr Koliha a jeho šestiletý syn Marek, herečka Tereza Brodská jako členka hlavní poroty, dětší porotci Arto Eriksen a Jiřina Pilátová, britská filmová legenda „Saruman“ Sir Christopher Lee a hvězdný režisér Václav Vorlíček… Zajímá Vás, co na festivalu prožívali? Sledujte naši reportáž z centra všeho dění.

 • Loňská vítězka Zlatého střevíčku

  4:18 do playlistu

  Loňská vítězka Zlatého střevíčku
  Jestli Vás rodiče dnes od osmi nechají dívat na slavnostní galavečer na ČT1, dozvíte se, kdo si z letošního ročníku odnese hlavní festivalové ceny. Loni to v kategorii hraných filmů pro děti byla režisérka Maria Procházková s filmem Kdopak by se vlka bál. Letos se tu promítá třeba její animované Evropské pexeso. A právě na jeho pokračování teď spolupracuje s dětskými herci z vítězného snímku. Jestli jste ho ještě neviděli, autorka i děti Vám ho rádi přiblíží v naší reportáži.

 • Jakou animovanou postavičku máte nejradši?

  7:55 do playlistu

  Jakou animovanou postavičku máte nejradši?
  V akreditačním centru festivalu, v kinosálech, na náměstích i na četných doprovodných akcích jsme potkávali oblíbené animované postavičky z Večerníčků i dětských filmů. Malým i velkým návštěvníkům festivalu jsme proto položili klíčovou otázku a co nám odpověděli, se dozvíte zde.

 • Vzpomínka: Cesta do pravěku

  9:17 do playlistu

  Vzpomínka: Cesta do pravěku
  Zeptejte se svých babiček a dědečků, jaký film nejvíc milovali jako malí. V první trojce jejich nejoblíbenějších filmů bude aspoň jeden snímek režiséra Karla Zemana. Tomu by letos bylo sto let a od roku 1945 do roku 1980 tvořil ve zlínských filmových ateliérech. Jeho první velký film Cesta do pravěku měl premiéru před 55 lety a diváky naprosto nadchl. Chtěli byste vědět, jak se Cesta do pravěku natáčela? Máme pro Vás svědectví z první ruky – Petr Herrmann si v ní zahrál Toníka a svoje vzpomínky prozradil Zbyňku Kňourkovi.

 • Soutěž

  12:54 do playlistu

  Soutěž
  Proslulý filmový herec Christopher Lee, který svou osobní přítomností potěšil festivalové návštěvníky, nebyl vždycky jenom hercem. Uhodnete, čím byl ještě? A) právníkem B) námořníkem C) kaskadérem Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09 do středy 9. června do 12 hodin. Autoři prvních tří správných odpovědí se můžou těšit tentokrát na festivalové tričko ze Zlínfestu.

Přehrát vše

Související