iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2010
10:20 na ČT1

1 2 3 4 5

37 hlasů
6112
zhlédnutí

Zprávičky

Miniparlament: řidičák na auto od 15 let — Reportáž: Cirkus Paciento

13 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:31 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Čeští hokejisté mistry světa a volby do poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Proč dospělí přikládají takovou důležitost volbám? Petr Kopecký se zeptal hlavních aktérů volebního vysílání České televize a přehled o tom tak získáte i Vy.

 • Miniparlament: řidičák na auto od 15 let

  3:35 do playlistu

  Miniparlament: řidičák na auto od 15 let
  Pokud nás sledujete pravidelně, tak víte, že náš miniparlament nemá moc společného s velkým parlamentem, do kterého se dnes konají volby. Miniparlament je hra, ve které se dá za zajímavý nápad vyhrát tričko Zpráviček a se skutečným parlamentem je tu podobnost v tom, že se debatuje o věcech důležitých pro všechny. Děkujeme za všechny přihlášky do miniparlamentu, které jste nám poslali. Jejich uzávěrka bude 31. května a v polovině června z nich na kamerových zkouškách vybereme novou čtveřici dětí. Reportáž z kamerových zkoušek uvidíte v posledních červnových Zprávičkách, a tak se i dozvíte, jak si uchazeči o účinkování v malé sněmovně vedli a kdo z nich se zařadil k nejlepším debatérům. Dnešní debata se odehrála na diváckým návrhem od Katky Paprocké z Poděbrad a ostatním dětem ho vysvětlil Ondřej. Katka chtěla, aby se řidičský průkaz na auto dával už od 15 let. Teď může auto řídit osoba starší osmnácti let a výjimkou jsou čtyřkolky, jejichž rychlost nepřesáhne 45 kilometrů v hodině. Dětem ve studiu se nápad moc nelíbil, vesměs se shodly na tom, že patnáctiletí jsou na řízení normálního auta ještě moc malí a bylo by to pro ně velké sousto. Celou debatu si můžete připomenout tady a jako vždycky se k tématu můžete i sami vyjádřit. Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.

 • Reportáž: Cirkus Paciento

  7:54 do playlistu

  Reportáž: Cirkus Paciento
  Jestli jste někdy leželi v nemocnici, tak víte, že pacientům tam není dvakrát do smíchu. A přitom smích je nejlepší lék, a přinejmenším vrací chuť do života. Proto existují zdravotní klauni, kteří u nás chodí za dlouhodobě hospitalizovanými dětmi už do 49 nemocnic, snaží se malé pacienty rozesmát a učí je různé legrácky. Vznikne tak dobrá nálada a slavnostní představení pro rodiče i zdravotníky. Nepřijdete o něj ani Vy, máme pro Vás totiž místa v první řadě – v reportáži Jakuba Čermáka.

 • Soutěž

  12:32 do playlistu

  Soutěž
  Tak už víte, jaký světový rekord drží Jarmila Kratochvílová od roku 1983 dodneška? Správně hádali ti, kdo nám napsali, že v běhu na osm set metrů. Komu sport nic neříká, možná se zaraduje teď, protože nová otázka míří do oblasti filmu. Kdopak by se vlka bál – tak se jmenoval film, se kterým režisérka Maria Procházková zvítězila na loňském Mezinárodním festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Jestlipak víte, jakou cenu vyhrála? A) Zlatý střevíček B) Zlatý pohár C) Stříbrného medvěda Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09 do středy 2. června do 12 hodin. Autoři prvních tří správných odpovědí se můžou těšit na Zprávičkové tričko.

Přehrát vše

Související