iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2010
10:25 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
4049
zhlédnutí

Zprávičky

Jak se hraje… atletika — Miniparlament: zrušení předmětu informatika — Zprávičky od Vás: Dětské odpoledne v Třebíči

14 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:34 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Povodně na Moravě a v Evropě! Nejmladší jachtařka obeplula svět! Premiéra filmu Kuky se vrací! Podívejte se do Zpětného zrcátka Petra Kopeckého a dozvíte se víc!

 • Jak se hraje… atletika

  3:06 do playlistu

  Jak se hraje… atletika
  Když budete házet kameny nebo skákat v kině, dospělí Vám budou nadávat a právem. Když ale zkusíte běhat na atletickém závodišti, skákat o tyči nebo třeba vrhat koulí, můžete vyhrát i medaili a ještě dostanete pochvalu. Příležitost k tomu nabízí atletika, která je pro všestranný záběr disciplín nazývána královnou sportu. V našem sportovním seriálu si dnes představíme její největší současnou hvězdu a dozvíte se, jak můžete s atletikou začít i Vy – v reportáži Alice Tejkalové.

 • Miniparlament: zrušení předmětu informatika

  6:34 do playlistu

  Miniparlament: zrušení předmětu informatika
  Už jenom deset dní máte na to, abyste se přihlásili do kamerových zkoušek na nové poslance v našem miniparlamentu. Právě do jednatřicátého května nám můžete poslat svoji přihlášku na email zpravicky@ceskatelevize.cz. Měla by obsahovat Vaše jméno, odkud jste, kolik je Vám let, telefon na rodiče a důvod, proč chcete být v miniparlamentu. Hledáme šikovné kluky a holky ve věku od 11 do 14 let, kteří se umí vyjadřovat, mají zájem o dění kolem sebe a nebojí se mluvit před kamerou. Vysokou laťku nasadili naši současní diskutující a tady je jejich dnešní rozprava. Mia, Bára, Ondřej a Honza se zamysleli nad návrhem dvanáctileté Markéty z Paskova, která by ráda zrušila předmět informatika na základních školách. Jako důvod uvedla, že v dnešní době už všichni s počítačem zacházet umí. Děti ve studiu o tom měly pochybnosti – Honza podotknul, že znalost práce s počítačem je důležitá pro jakékoliv dobré zaměstnání. Bára řekla, že děti potřebují internet a nějak někde se s ním musí naučit zacházet, Mia si vzpomněla, že by bylo dobré i naučit se psát všemi deseti prsty na klávesnici a informatiku o to rozšířit. A Ondřej měl za to, že informatika je pro děti podstatná, protože bez ní se pracovat s novými programy nenaučí. Celou debatu si můžete připomenout tady a jako vždycky se Vás ptáme, co si o tématu myslíte Vy. Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.

 • Zprávičky od Vás: Dětské odpoledne v Třebíči

  10:59 do playlistu

  Zprávičky od Vás: Dětské odpoledne v Třebíči
  Jednou za čas vysíláme reportáž, kterou ve svém okolí natočily děti a poslaly ji do projektu České televize Digináves. Ta dnešní Zprávička od Vás je takovou inspirací, jak může základní škola zpříjemnit odpoledne rodičům i dětem. Základce Na Kopcích v Třebíči naštěstí přálo počasí, takže tam teď v deštivých dnech mají na co vzpomínat.

 • Soutěž

  12:57 do playlistu

  Soutěž
  Jestli jste minule zkoušeli vyřešit naši soutěžní otázku, tak Vás bude zajímat správná odpověď. Za porušení autorských práv zmiňuje zákon trest dva roky vězení – správně tedy bylo béčko. Pokud Vás v dnešní reportáži nadchla atletika, zeptejte se rodičů na jméno Jarmila Kratochvílová. Někdejší vynikající československá atletka je dodnes držitelkou světového rekordu z roku 1983. Byl to rekord v běhu a víte, na kolik metrů? A) na 200 metrů B) na 400 metrů C) na 800 metrů Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09 do středy 26. května do 12 hodin. Autoři prvních tří správných odpovědí se můžou těšit na Zprávičkové tričko.

Přehrát vše

Související