iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 6. 2012
23:25 na ČT2

1 2 3 4 5

6 hlasů
6748
zhlédnutí

Artmix

Výstava Membra Disjecta pro Johna Cage: Wanting to Say Something About John — Tadeáš Podracký — Výstava Karla Nepraše — Lubomír Typlt

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava Membra Disjecta pro Johna Cage: Wanting to Say Something About John

  1:15 do playlistu

  Výstava Membra Disjecta pro Johna Cage: Wanting to Say Something About John
  Proč byl John Cage jednou ze zásadních postav poválečného umění? Svou tvorbou ovlivnil dění nejen v hudbě, ale i ve výtvarném umění a literatuře. Výstava Membra Disjecta pro Johna Cage: Wanting to Say Something About John představuje práce Cageových souputníků, ale i autorů mladších generací. Je věnována myšlenkám Johna Cage a vznikla jako pocta ke stému výročí jeho narození. Poprvé byla představena v únoru tohoto roku ve vídeňském Museum Quartier. Stejně jako byla interdisciplinární tvorba Cage i tato výstava zahrnuje malbu, koláže, partitury, sochařské objekty a v neposlední řadě videa.

 • Tadeáš Podracký

  9:45 do playlistu

  Tadeáš Podracký
  Mladý talent je Tadeáš Podracký, student Ateliéru skla na pražské VŠUP. Pro jeho tvorbu je příznačný zájem o lidskou anatomii a biologii. Dospívá až k minimalistickým objektům, někdy světelným.

 • Výstava Karla Nepraše

  17:33 do playlistu

  Výstava Karla Nepraše
  Centrum současného umění DOX připravilo na léto 2012 retrospektivní výstavu Karla Nepraše. Je to jeden z mála umělců, bez nichž si dnes české sochařství 2. poloviny 20. století nedovedeme představit a kterým muzejní a galerijní instituce dosud dluží reprezentativní výstavu. V expozici se představí Neprašova vrcholná díla i práce málo známé nebo zcela neznámé. Výstavu připravuje kurátorský tým Centra DOX ve spolupráci s umělcovou rodinou, jeho přáteli a odborníky na jeho dílo. S nimi budeme v Artmixu hovořit i my.

 • Nové výstavy a publikace
 • Lubomír Typlt

  40:40 do playlistu

  Lubomír Typlt
  Portrét je sondou do tvůrčího vývoje uměleckého názoru Lubomíra Typlta, který prošel několika tematickými okruhy a proměnami. Představíme obě polohy autorova spletitého díla – metafyzickou i figurální. Po formální stránce se přiklonil k charakteristické ostré barevnosti, díky níž dosáhl kýžené zářivosti maleb. Bohatou tvorbu z posledních šestnácti let pak můžete v současné době vidět na výstavě Tikající muž. Hrané klipy a animace rozehrávají Typltův svět plný duchampovských objektů a podivných schizofrenních postav.

 • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související