iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 4. 2012
00:15 na ČT2

1 2 3 4 5

17 hlasů
5980
zhlédnutí

Artmix

Zápas o moderní malbu — Štěpán Vrbický — Festival Lunchmeat — František Skála

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Miloš Jiránek: Zápas o moderní malbu

  1:14 do playlistu

  Miloš Jiránek: Zápas o moderní malbu
  Výstava měsíce je Zápas o moderní malbu v Galerii výtvarného umění v Chebu. Malíř, literát, výtvarný kritik a teoretik Miloš Jiránek (1875–1911) patří k zakladatelským osobnostem českého moderního umění. Uvidíte, proč je Jiránek nejčastěji srovnáván s impresionisty, aniž by v malbě užíval ryzí impresionistickou techniku. Linie aktuálních moderních motivů vygradovala v roce 1903 obrazem „Sprchy v pražském Sokole“, který umělec považoval za jedno ze svých nejpodstatnějších děl.

 • Štěpán Vrbický

  9:37 do playlistu

  Štěpán Vrbický
  Mladý talent je tentokrát absolvent AVU a žák Vladimíra Kokolii. Štěpán Vrbický zachycuje především interiéry. Jeho mistrně propracované kresby i olejové obrazy tak zpodobňují drobné předměty či zákoutí domova, ale zachycované věci jsou ve skutečnosti zástupnými objekty. Obraz je metaforou, autor se soustředěněn zabývá širšími souvislostmi mezi věcmi, jím a okolním světem.

 • Topičův salon

  17:16 do playlistu

  Topičův salon
  Topičův salon patří mezi nejvýznamnější kulturní místa v Praze. Vznikl v roce 1894 jako výstavní síň a prodejna Topičova nakladatelství v Praze na Národní třídě a fungoval jako polyfunkční kulturní prostor, což byla koncepce tehdy zcela jedinečná a dodnes aktuální. V první polovině 20. století se novému řediteli Václavu Poláčkovi a jeho pokračovatelům podařilo kolem salonu soustředit řadu vynikajících osobností z mnoha uměleckých oborů. Letos uplyne 75 let od založení 4. Topičova salonu a my se vypravíme do legendárních prostor podívat na aktuální dění.

 • Festival Lunchmeat

  28:56 do playlistu

  Festival Lunchmeat
  Reportáž je z přehlídky progresivní elektronické hudby a vizuálního umění. Festival Lunchmeat, stejně jako během předešlých dvou let, přinesl setkání tvorby kvalitních hudebníků a vizualistů z různých koutů Evropy i z České republiky. Ukážeme vám ty nejzajímavější z nich.

 • František Skála

  35:24 do playlistu

  František Skála
  Portrét jsme věnovali Františku Skálovi – sochaři, malíři, ilustrátorovi dětských knih, hudebníkovi a tanečníkovi. Je jednou z nejvýraznějších postav současné české kulturní scény, ať už jako zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, člen divadla Sklep, člen tajné skupiny B. K. S. (Bude Konec Světa), komtur Řádu zelené berušky, člen několika hudebních těles atd. Představit chceme jeho všestranné dílo v době, kdy probíhá v Muzeu umění Olomouc velká výstava tvorby Františka Skály s jednoduchým názvem Muzeum.

 • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související