iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 1. 2012
22:40 na ČT2

1 2 3 4 5

19 hlasů
8926
zhlédnutí

Artmix

Tak pravil LaChapelle — Motion design — Kongresové centrum v Rožnově pod Radhoštěm — Eva Koťátková

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tak pravil LaChapelle

  1:14 do playlistu

  Tak pravil LaChapelle
  Tak pravil LaChapelle, je název výstavy v pražské Galerii Rudolfinum, jejíž vernisáž proběhla za přítomnosti umělce. David LaChapelle, současná ikona americké fotografie, začal svoji kariéru jako fotograf pro časopis Interview Andyho Warhola. Odtud si také nejspíš odnesl nadsázku, surrealismus i divokost barev, se kterými ve svých dílech pracuje. Jistá kontroverze, se kterou David La Chapelle pracuje, je výkřikem protestu proti zvrhlosti dnešního světa, na kterou upozorňuje například sérií fotografií inspirovanou výjevy ze života Krista. Jeho styl je hodně osobitý a nezaměnitelný.

 • Motion design

  15:46 do playlistu

  Motion design
  Motion design zažívá v posledních letech stále větší oblibu mezi výtvarníky. Její využití ve filmové, televizní a reklamní produkci je stále častější. Kdo jsou její hlavní postavy a jaké jsou charakteristické rysy české motion design scény? Dá se motion design považovat za umění?

 • Kongresové centrum v Rožnově pod Radhoštěm

  21:51 do playlistu

  Kongresové centrum v Rožnově pod Radhoštěm
  Rozhlédneme se po současné originální architektuře u nás i ve světě. Inspirovalo nás k tomu právě otevřené kongresové centrum ve tvaru jedlové šišky v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho autorem je brněnský architekt Zdeněk Fránek.

 • Výstavy v Praze
 • Eva Koťátková

  36:20 do playlistu

  Eva Koťátková
  Portrét jsme natočili s Evou Koťátkovou, mladou českou umělkyní, která se ve své tvorbě věnuje zejména tématům, jenž se svým způsobem týkají nebo někdy týkaly každého z nás. Ty nám představuje prostřednictvím kresby, instalace, objektů, videa nebo performance.

 • Artmix a co my?

Přehrát vše

Související