iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 6. 2009
23:35 na ČT2

1 2 3 4 5

38 hlasů
9480
zhlédnutí

Artmix

Fenomén: Čínská čtvrť 798 — Výstava měsíce: Pražské bienále výtvarného umění — Reportáž: Obří sochy Aleše Veselého v Litomyšli — Sběratelé: Expanze z domu do vlastního muzea — Portrét: Sochař a sklář František Vízner — ARTIPY Daniely Mrázkové

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava měsíce: Pražské bienále výtvarného umění

  0:57 do playlistu

  Výstava měsíce: Pražské bienále výtvarného umění
  Čtvrtý ročník přehlídky současného umění Prague Biennale představuje výtvarná díla více než dvou stovek umělců z 28 zemí. Velký prostor dává malbě a novinkou je samostatné bienále věnované fotografii. Více se o úrovni vystavených děl dozvíte v našem příspěvku o Bienále jako o výstavě měsíce.

 • Reportáž: Obří sochy Aleše Veselého v Litomyšli

  7:09 do playlistu

  Reportáž: Obří sochy Aleše Veselého v Litomyšli
  V reportáži se podíváme do Litomyšle, která bude o prázdninách hostit největší přehlídku soch renomovaného umělce Aleše Veselého. Původně měl výtvarník vystavovat pouze v zámeckém pivovaru. Nakonec začal tvořit další sochy přímo pro Litomyšl, a tak architekt Josef Pleskot vybral v historickém centru 15 lokalit pro venkovní plastiky. Město se těší, že budou vystaveny i déle, třeba do té doby, než poputují na jinou výstavu.

 • Fenomén: Čínská čtvrť 798

  13:48 do playlistu

  Fenomén: Čínská čtvrť 798
  Fenomén je z galerijní čtvrti 798 v Číně. Z továrny na zbraně na severovýchodě Pekingu, kterou před osmi lety přirozenou cestou osídlili nemajetní výtvarníci, vzniklo fantastické umělecké místo zvané 798. Věhlas místa už původní výtvarníky a jejich ateliéry vytlačil do jiných opuštěných prostor a na jejich místě je dnes kolem stovky galerií, kterými mlsně proudí evropští a američtí sběratelé moderního umění. Jména umělců jako jsou Zhang Xiaogang, Jing Kewen, Huang Rui nebo bratři Gao Brothers mají už světový zvuk a jejich díla světové ceny.

 • Artipy Daniely Mrázkové
 • Portrét: Sochař a sklář František Vízner

  40:43 do playlistu

  Portrét: Sochař a sklář František Vízner
  Pražský festival je světové setkání sklářských umělců. Poprvé se koná v Praze a je vzájemnou konfrontací mezi evropskými a zámořskými umělci. Také my jsme si pro Portrét vybrali sklářského výtvarníka, jehož broušené objekty nelze vnímat jako užitkové předměty, ale jako svébytná sochařská díla, vyzařující silné vnitřní napětí. Nadčasovou kvalitu skleněných objektů Františka Víznera potvrzuje i kladný ohlas dnešní mladé designérské generace.

 • Artmix a co my

Přehrát vše

Související