iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 11. 2008
22:30 na ČT2

1 2 3 4 5

111 hlasů
4602
zhlédnutí

Artmix

Portrét: skleněné objekty Jiřího Šuhájka — Výstava měsíce: Bienále kresby Plzeň — Fenomén: současné čínské umění v Praze — Designblok: chuťovky z letošního desátého ročníku — Talent měsíce: Aleš Havlíček

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava: VI. mezinárodní Bienale kresby Plzeň 2008

  1:13 do playlistu

  Výstava: VI. mezinárodní Bienale kresby Plzeň 2008
  Kresba ve výtvarném umění je chápana jako základní a nejpřirozenější tvůrčí projev prověřený dobou už od pravěku. Jaký je zájem o tu současnou? Na to budeme hledat odpověď v reportáži z VI. Mezinárodního bienále kresby Plzeň 2008, které bude po svém skončení putovat po celé Evropě i USA.

 • Talent: Váhavý malíř Aleš Havlíček

  7:24 do playlistu

  Talent: Váhavý malíř Aleš Havlíček
  Do rubriky Talent měsíce jsme natočili Aleše Havlíčka. Je absolvent AVU, jeden z mála těch, kteří se snaží navazovat na klasickou malířskou techniku. Pracuje v cyklech - zátiší, krajina, figura. Používá i nové technologie, vždy však vychází z precizní kresby větších rozměrů. Úmyslně se vzdálil Praze a o to víc se snaží soustavně kreslit a malovat.

 • Reportáž: Designblok 2008

  12:33 do playlistu

  Reportáž: Designblok 2008
  Podzim je vůbec plný mezinárodních přehlídek, Praha otevře už 10. ročník Designbloku, přehlídky extravagantního nábytku, bytových doplňků všech barev, tvarů a velikostí, průmyslového designu, futuristických šperků a dětských bláznivých hraček. Designblok každoročně zve hvězdy světové scény. Z těch letošních se soustředíme na švýcarského designéra pocházejícího z Argentiny - Alfreda Häberliho a jeho objekty.

 • Fenomén: Čínská invaze
 • Artfór: Bydlení v oblacích

  29:29 do playlistu

  Artfór: Bydlení v oblacích
  V Artfóru jsme pozváni na kafe do domu, který sedí na vršku sila. Olomoucký oceněný projekt už proběhl médii, ale zkusit si s majiteli, jak se jim v té výšce žije a pohovořit si o plánované dostavbě visuté zahrady, můžete spolu s naším štábem Artmixu.

 • Sbírka: Fotografie forever

  32:55 do playlistu

  Sbírka: Fotografie forever
  Další návštěva je u sběratele. Dan Trávníček je postavou vskutku renesanční. Působí jako tenisový trenér, věnuje se kreativnímu designu a vlastní nezávislé hudební vydavatelství. Ukáže nám sbírku fotografií od tvůrců převážně z generace 90. let a mladších.

 • Artipy: Doporučuje Martin Souček
 • Portrét: Jiří Šuhájek

  41:13 do playlistu

  Portrét: Jiří Šuhájek
  Jiří Šuhájek je mezi sklářskými výtvarníky pojem. Vymýšlel jako designér užité sklo, ve volné tvorbě se věnuje skleněným objektům a plastikám a současně také výborně maluje. A jako jeden z mála sklářských výtvarníků umí sklo foukat. Více o něm a vlastně také o budoucnosti českého skla v našem Portrétu.

 • A co my?

Přehrát vše

Související