iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 8. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
258
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rekultivace Ostravska za stovky milionů

  0:48 do playlistu

  Rekultivace Ostravska za stovky milionů
  Na Ostravsku a Karvinsku v těchto dnech vrcholí řada rekultivačních projektů. V Ostravské části nová ves například pracovníci dokončují obnovu tamních rybníků. Ty poškodily poklesy způsobené dřívější těžbou na Dole Jan Šverma. Za posledních deset let bylo do úprav území poškozeného těžbou investováno několik set milionů korun.

 • Rekultivace v MS kraji jsou v plném proudu

  3:43 do playlistu

  Rekultivace v MS kraji jsou v plném proudu
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Kandidátky v Olomouckém kraji

  8:06 do playlistu

  Kandidátky v Olomouckém kraji
  Statutární města Olomouckého kraje, Olomouc, Prostějov a Přerov, zaregistrovaly ke komunálním volbám všechny podané kandidátní listiny. Zájem o volby je ve všech třech městech větší než před čtyřmi lety. Největší výběr budou mít obyvatelé krajského města, kde je zaregistrováno 16 politických stran a hnutí, v Prostějově jde k volbám zaregistrovaných 13 kandidátních listin a v Přerově pustili úředníci k volbám všech 12 kandidátek.

 • V Ostravě jde do voleb 15 subjektů

  8:34 do playlistu

  V Ostravě jde do voleb 15 subjektů
  Ostravský magistrát zaregistroval všech 15 kandidátních listin pro podzimní komunální volby. Úřad tak neodmítl žádnou kandidátku. Před čtyřmi lety šlo do voleb 18 subjektů. Ostravské zastupitelstvo má 55 členů. Před 4 lety v komunálních volbách zvítězilo hnutí ANO, které získalo 21,34 procenta hlasů a 15 mandátů.

 • Můstky má v rukou Frenštát

  8:49 do playlistu

  Můstky má v rukou Frenštát
  Pozemky pod skokanskými můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm jsou definitivně v rukou tamní tělovýchovné jednoty. Areál, kde trénoval i olympijský vítěz Jiří Raška, chtěla získat soukromá firma, která město přeplatila. Nakonec pomohl dotací Moravskoslezský kraj a pozemky tak mohla koupit radnice ve Frenštátu - společně s tělovýchovnou jednotou už plánují opravy můstku.

 • Unikátní fotografie z roku 1968

  11:17 do playlistu

  Unikátní fotografie z roku 1968
  Události ze srpna 1968 si ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku připomínají výstavou unikátních snímků. Pořídil je fotograf Jiří Fojtík. Za svůj nesouhlas s okupací skončil později ve vězení.

 • Petice proti stavbě jídelny

  13:56 do playlistu

  Petice proti stavbě jídelny
  Už sedm desítek lidí podepsalo petici proti stavbě nové jídelny s kuchyní u jedné ze základních škol v Krnově. Doposud totiž její žáci chodili do asi sedm set metrů vzdálené jídelny. Město nechalo vypracovat tři koncepce, definitivní rozhodnutí nechá vedení města až na nově zvolené zastupitelstvo.

 • Balóny nad Bouzovem

  16:55 do playlistu

  Balóny nad Bouzovem
  Živě Svatopluk Kuča, organizátor.

 • Jak se chová serval?

  21:20 do playlistu

  Jak se chová serval?
  Soukromý chov exotických šelem. Koníček, který má v Česku stále více zájemců. V současnosti se u nás více šelem nachází ve vlastnictví soukromých majitelů než v zoologických zahradách. Například z 236 lvů v zoo žije jen 40. Podmínky, které musí chovatelé splňovat, jsou však náročné, což může potvrdit i mladá chovatelka z Opavska. Pořídila si totiž servala.

Přehrát vše

Související