iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 2. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1186
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavba nové trati se odkládá

  0:49 do playlistu

  Stavba nové trati se odkládá
  Stavba nové tramvajové trati v Ostravě-Porubě se odkládá. Na pracovním semináři to zástupcům dotčených městských obvodů oznámil primátor města spolu s investiční náměstkyní. Stavba není připravena tak, aby město dosáhlo na dotaci EU. O dotaci tak chce vedení magistrátu zažádat až v dalším programovém období 2021-2027. Proti stavbě je přes 4 tis. lidí.Vést měla z Pustkovce ke Globusu.

 • Stavba nové trati se odkládá

  3:44 do playlistu

  Stavba nové trati se odkládá
  Živě Zuzana Bajgarová, náměstkyně přimátora města Ostravy.

 • 18 těžkých případů chřipky

  7:19 do playlistu

  18 těžkých případů chřipky
  MS hygienici v tomto týdnu zaznamenali 18 těžkých případů chřipky. 2 lidé ve věku 63 a 64 let zemřeli. Nejvíce závažných případů, a to 6, je z Ostravska. Ve 14 případech chřipky šlo o lidi starší 50 let s řadou chronických onemocnění, 4 případy byly zaznamenány u dětí předškolního věku. Nemocnost v MS kraji představovala v tomto týdnu 1 859 případů na 100 tis. obyvatel. Ve srovnání s předchozím týdnem je to mírný nárůst nemocnosti.

 • Kde skončí barely ze Starého Města?

  7:49 do playlistu

  Kde skončí barely ze Starého Města?
  Nelegální odpad uložený ve skladovací hale ve Starém Městě u Frýdku-Místkubude možné zlikvidovat ještě před skončením policejního vyšetřování věci. Nyní se hledá vhodné zařízení. Barely tak zůstávají na místě a nebudou se zatím převážet k uskladnění do vhodných prostor, jak se původně předpokládalo.

 • Další dva případy spalniček

  8:11 do playlistu

  Další dva případy spalniček
  Spalničkami se od počátku ledna v MS kraji nakazilo 16 lidí. Od minulého týdne přibyly další 2 případy. Vyplývá to z informací zveřejněných krajskými hygieniky. Loni za celý rok evidovali jen 6 nemocných. Většina nemocných je z Ostravy, jeden případ hygienici zaznamenali na Frýdecko-Místecku a 2 na Bruntálsku. Kromě jednoho importovaného případu z Polska všichni nemocní pobývali na území města Ostravy. Onemocnění postihlo osoby ve věku do 56 let. Jedná se o 6 dětí a 10 dospělých, uvedli hygienici. Proti spalničkám nebylo vůbec očkováno nebo pouze jednou nedostačující dávkou vakcíny 62 % nemocných.

 • Další osvobozující rozsudek

  8:40 do playlistu

  Další osvobozující rozsudek
  Další zprošťující rozsudek padl v souvislosti s kauzou Daneše Zátorského. Tentokrát šlo o 2 bývalé generální ředitele zkrachovalé přední stavební společnosti VOKD. Ti měli podle žalobkyně dostat úvěr 5 mil. na údajně fiktivní developerský projekt Zelené terasy. Podle předsedkyně senátu ale souzení nic trestného neudělali.

 • Na horách čekají oblevu

  10:24 do playlistu

  Na horách čekají oblevu
  Zimní sezóna vrcholí. Sněhu je na horách a v lyžařských areálech zatím dostatek. Nejvíce ho leží na Lysé hoře, celých 170 cm. O víkendu ale přijde výrazná obleva, teploty mohou dosáhnout až 14 °C a sníh bude odtávat. Dojde tak k dalšímu naplňování přehrad.

 • Spirála má málo zákazníků

  13:15 do playlistu

  Spirála má málo zákazníků
  Od každodenních těžkostí po návrat do zaměstnání. S tím pomáhá duševně nemocným společnost Spirála. Její sociální kavárna ale bojuje s nedostatkem zákazníků. Po podobných sociálních rehabilitacích přitom v současné době roste poptávka.

 • Opustí asfaltovna Krnov?

  16:02 do playlistu

  Opustí asfaltovna Krnov?
  Několik desítek milionů korun požaduje po vedení Krnova podnikatel Dalibor Tesař. Důvodem je možný přesun továrny na asfalt. Kvůli zápachu z výroby si na ni dlouhodobě stěžuje několik stovek místních občanů. Vedení místního hnutí ANO s podnikatelem podepsalo memorandum o přesunu. Opoziční strany s finanční účastí města nesouhlasí.

 • O osudu Bedřišky rozhodne analýza

  18:51 do playlistu

  O osudu Bedřišky rozhodne analýza
  Obyvatelé kolonie finských domků "Bedřiška" bojují za záchranu svých domovů. Nově založili dárcovský fond, na kterém pro zachování kolonie sbírají peníze. Město chtělo Bedřišku několikrát zbourat, nyní si nechává na přezkoumání stavu domků vypracovat analýzu.

 • Černobílý Frýdek-Místek

  21:46 do playlistu

  Černobílý Frýdek-Místek
  Černobílý Frýdek-Místek očima fotografa Lukáše Horkého. Tamní rodák se mu věnuje 11 let. Malebná městská zákoutí na jeho fotografiích divák ale nenajde. Část souboru s názvem Moje město vystavuje v ostravské Galerii Opera.

Přehrát vše

Související