iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 12. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3870
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stížnosti ekologů na kácení v Jeseníkách

  0:52 do playlistu

  Stížnosti ekologů na kácení v Jeseníkách
  O zrušení 7 z 10 výjimek žádá MŽP ČR Sdružení přátel Jeseníků. Výjimky lesníkům udělila Správa CHKO Jeseníků, dovolují kácení stromů za účelem boje proti kůrovci. Sdružení s postupem CHKO nesouhlasí a tvrdí, že kácením přispívá k plošné destrukci hor, CHKO se brání, jedná se prý o efektivní způsob boje proti kůrovcové kalamitě.

 • Stížnosti ekologů na kácení v Jeseníkách

  3:39 do playlistu

  Stížnosti ekologů na kácení v Jeseníkách
  Živě Petr Šaj, vedoucí Správy CHKO Jeseníky.

 • Soud osvobodil fanoušky Sigmy

  8:00 do playlistu

  Soud osvobodil fanoušky Sigmy
  Obvodní soud pro Prahu 10 dnes znovu osvobodil trojici fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc. Ti čelí obžalobě z dva roky starého napadení muže tmavé pleti v tramvaji. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že skutek spáchali právě obžalovaní. Verdikt není pravomocný, státní zástupkyně se proti němu může odvolat. Všichni 3 muži vinu odmítají.

 • Čistička na Lysé hoře nestíhá

  8:22 do playlistu

  Čistička na Lysé hoře nestíhá
  Čistička odpadní vody na vrcholu Lysé hory v Beskydech je přetěžována, nezvládá nárazové zatížení a počty turistů. Firma AK 1324, která provozuje čističku i jednu z horských chat na vrcholu, dostala od ostravské pobočky ČIŽP pokutu 100 tis. Kč. Ředitel společnosti problém připustil. Firma podle něj hledá řešení.

 • Likvidace rafinerie v polovině

  8:47 do playlistu

  Likvidace rafinerie v polovině
  44 milionů korun. Tolik bude stát odstranění staré ekologické zátěže v areálu bývalé rafinerie v Bohumíně. S dekontaminací začal stát loni v říjnu. Důvodem byly ropné látky, které znečistily půdu i spodní vody. A to do hloubky až čtyř metrů. Denně tu teď z areálu k likvidaci vyvezou až tisíc tun zeminy.

 • Mikuláš s Českou televizí

  11:04 do playlistu

  Mikuláš s Českou televizí
  Mikulášská nadílka v podobě čerstvě vyrobené pohádky. Tradiční adventní dárek, který dětem s rodinným či zdravotním hendikepem každoročně věnuje ostravské studio České televize. V kinosále Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích jim dnes promítlo novou pohádku Princezna a půl království.

 • Tresty za obchod s tabákem

  13:40 do playlistu

  Tresty za obchod s tabákem
  Nelegální obchod s tabákem, při kterém stát na spotřební dani přišel o 216 mil. Kč, potrestal Krajský soud v Ostravě. Podle soudu se na obchodech a zpracování tabákových listů podílelo 7 lidí. Kromě jedno obžalovaného, který dostal podmínku, vyměřil soud až 7,5leté tresty vězení. Verdikt není pravomocný.

 • Přípravy na sezónu vrcholí

  15:47 do playlistu

  Přípravy na sezónu vrcholí
  V lyžařských areálech vrcholí přípravy na zimu. Letošní sezóna začíná kvůli teplému počasí později než v předchozích letech. O víkendu se ale už otevřou desítky středisek po celé zemi. Milovníci běžkařských tratí si ale budou muset ještě počkat, přírodního sněhu je stále málo.

 • Přípravy na Tříkrálovou sbírku

  18:47 do playlistu

  Přípravy na Tříkrálovou sbírku
  Už za necelý měsíc v celé republice vyrazí do ulic Tři králové. Právě v těchto dnech vrcholí přípravy charit po celé republice. Jen v Ostravě přitom sbírka loni přinesla více než 2 mil. Kč.

 • Čert s Mikulášem a andělem mezi dětmi

  21:07 do playlistu

  Čert s Mikulášem a andělem mezi dětmi
  Čert, Mikuláš a anděl navštěvují děti po celém Česku. Do ulic vychází tradičně trio po setmění. Už dopoledne obcházeI školy a školky. Tradicí si křesťané po celém světě připomínají svátek sv. Mikuláše. Ten připadá na 6. prosince.

Přehrát vše

Související