iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 11. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2439
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Elektronická dokumentace v nemocnicích OL kraje

  0:49 do playlistu

  Elektronická dokumentace v nemocnicích OL kraje
  Úspora času, papíru i lepší přehled o vyšetřeních a stavu pacientů. Hlavní důvody, proč nemocnice využívají elektronickou zdravotní dokumentaci. Někdy jen na některých pracovištích nebo v různé podobě. Pro nemocnice vlastněné Olomouckým krajem spustila Středomoravská nemocniční, která je provozuje, dokumentaci jednotnou a plošně propojenou.

 • Elektronická dokumentace v nemocnicích OL kraje

  3:22 do playlistu

  Elektronická dokumentace v nemocnicích OL kraje
  Prvním krokem k elektronizaci českého zdravotnictví byly už několik let fungující elektronické recepty. Rozšíření na veškerou dokumentaci by měl zajistit zákon, který chce ministerstvo předložit k projednávání do konce tohoto roku. Ten by měl sjednotit stávající roztříštěné systémy. Podle dřívějšího vyjádření ministra bude vedení elektronické dokumentace pro lékaře zpočátku dobrovolné.

 • UP vyzvala Ondráčka k nepoužívání titulu

  3:48 do playlistu

  UP vyzvala Ondráčka k nepoužívání titulu
  Univerzita Palackého vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby se vzdal svého akademického titulu Ph.D získaného v rozporu s etickými pravidly. Výsledky kontroly jeho disertační práce s názvem "Násilí jako sociálně patologický jev v rodině" odhalily porušení citačních zásad. Oficiálně už poslanec o titul z roku 2011 přijít nemůže, zákonná lhůta k zahájení řízení o zneplatnění obhajoby už uplynula. Zdeněk Ondráček se k výzvě univerzity nevyjádřil.

 • Kontrola nákladních aut a autobusů u Olomouce

  4:19 do playlistu

  Kontrola nákladních aut a autobusů u Olomouce
  Tým cizinecké a dálniční policie kontroloval autobusy a kamiony na dálnici u Olomouce. Prohledávali je pro případ, že by řidiči převáželi nelegální migranty. Poprvé k tomu používali přístroj, který dokáže detekovat tlukot srdce.

 • Špatná viditelnost a bezpečnost chodců

  5:43 do playlistu

  Špatná viditelnost a bezpečnost chodců
  Policisté v MS kraji se v těchto dnech, kdy je brzy ráno a k večeru špatná viditelnost, zaměřují na bezpečnost chodců. Upozorňují na nutnost nošení reflexních prvků, a to i ve městech, kde to není povinné. Jen loni se na severu Moravy stalo 350 nehod s chodci. V mnohých případech je řidiči v šeru přehlédli.

 • Reflexní prvky u chodců

  7:42 do playlistu

  Reflexní prvky u chodců
  Při jaké rychlosti auta hrozí chodci bez reflexních prvků nebezpečí? A jak by měl řidič reagovat? Na to odpoledne na ČT24 odpověděl Pavel Blahut, krajský koordinátor Besipu pro MS kraj.

 • Zákaz nákladních aut v Opavě-Komárově

  10:03 do playlistu

  Zákaz nákladních aut v Opavě-Komárově
  Až do května příštího roku je pro nákladní auta nad 20 tun uzavřen průjezd přes Opavu-Komárov. Silničáři tam pro těžkou techniku uzavřeli most, který je v havarijním stavu. Řidiči kamionů musejí z frekventované silnice z Ostravy odbočit na Štítinu a pokračovat přes Kravaře a Velké a Malé Hoštice až do Opavy.

 • Nahrávka vyšetřovatele smrti Jana Masaryka

  10:24 do playlistu

  Nahrávka vyšetřovatele smrti Jana Masaryka
  Více než 70 let starý případ smrti Jana Masaryka je opět otevřen. Jedním z důvodů je unikátní nahrávka policisty Vilibalda Hofmanna, který byl jako jeden z prvních přivolán k tělu zesnulého Jana Masaryka. Záznam byl pořízen v Karviné díky rodině Grulichových. Ta záznam více než 50 let schraňovala.

 • Oslavy 170 let založení VŠB-TU

  14:30 do playlistu

  Oslavy 170 let založení VŠB-TU
  Živě redaktor Jiří Šíma.

 • Oslavy 170 let založení VŠB-TU

  16:42 do playlistu

  Oslavy 170 let založení VŠB-TU
  A Jiří Šíma dnes natáčel s rektorem univerzity Václavem Snášelem.

 • Opatření proti hrabošům

  19:02 do playlistu

  Opatření proti hrabošům
  Zemědělci v MS kraji se stále potýkají s hraboši. Místo jedu ochránci přírody doporučují instalovat do polí tzv. berličky, na které sedají dravci lovící hraboše. Jinde zase orají více do hloubky, aby narušili díry vyhloubené hlodavci.

 • Výstava archeologických nálezů z Opavy

  21:41 do playlistu

  Výstava archeologických nálezů z Opavy
  Národní památkový ústav Ostrava vystavuje luxusní sklo ze stolů opavských měšťanů od středověku až po renesanci. Nálezy pocházejí z archeologických výzkumů na území Opavy uskutečněných v posledních 60 letech. Unikátní soubor 90 číší se našel pod domem, kde se zřejmě provozoval hostinec.

Přehrát vše

Související