iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 11. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2591
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zákaz pití alkoholu v centru Olomouce

  0:43 do playlistu

  Zákaz pití alkoholu v centru Olomouce
  Olomouc od ledna zakáže pití alkoholu v centru města. Zákaz se bude nově vztahovat i na organizátory akcí a platit bude na více místech. Zákaz pití alkoholu na veřejnosti platí v Olomouci od roku 2012, později ho ale radnice na 2 náměstích zrušila. Ústavní soud totiž tehdy podobné vyhlášky kritizoval za to, že akce povolené radnicemi mají z tohoto zákazu obecnou výjimku.

 • Zákaz pití alkoholu v centru Olomouce

  3:08 do playlistu

  Zákaz pití alkoholu v centru Olomouce
  Živě Pavel Drahovzal, místopředseda Svazu měst a obcí.

 • Kamion zničil auta

  7:18 do playlistu

  Kamion zničil auta
  V Prostějově dnes časně ráno havaroval při sjezdu z dálnice D46 kamion. Vjel při tom do areálu autosalonu a narazil postupně do 27 zaparkovaných vozů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda je však velká. Na poškozených autech dosáhla 7 mil. Kč, další milion korun je škoda na nákladním autě a 600 tis. Kč na zařízení areálu autosalonu.

 • Obvinění člena ochranky

  7:40 do playlistu

  Obvinění člena ochranky
  V souvislosti se smrtí 41letého hokejového fanouška Havířova obvinili policisté 20letého muže z ublížení na zdraví s následkem smrti a výtržnictví. Údajně jde o zaměstnance bezpečnostní agentury. Obviněný podle policie muže napadl před zimním stadionem. Ten při útoku upadl a způsobil si zranění, kterým o několik dnů později podlehl v nemocnici.

 • UP: Odráček opisoval

  8:15 do playlistu

  UP: Odráček opisoval
  Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček opisoval ve své dizertační práci. Potvrdila to dnes Univerzita Palackého v Olomouci, kde získal před 8 lety doktorát. Podle školy užil ve své práci pasáže, které řádně necitoval. Většinu teoretické části sestavil z textů, které už dříve vydal někdo jiný.

 • Obchvat Komárova za 15 let

  10:51 do playlistu

  Obchvat Komárova za 15 let
  ŘSD zveřejnilo podrobnou vizualizaci obchvatu opavské městské části Komárov. Ten by měl navazovat na rychlostní silnici z Ostravy a napojit se na vybudovaný obchvat Opavy. Proti plánované jižní variantě obchvatu ale od počátku bojují jiná městská část, Suché Lazce.

 • Městské lázně v Krnově

  14:10 do playlistu

  Městské lázně v Krnově
  Krnov má připravené studie, jak budou vypadat nové městské lázně. Ty by měly vzniknout vedle nedávno zmodernizovaného koupaliště. Jejich přesná podoba vzejde z architektonické soutěže, kterou chce město vyhlásit v příštím roce. Investice by neměla přesáhnout 300 mil. Kč.

 • Výlov rybníku Bezruč

  14:45 do playlistu

  Výlov rybníku Bezruč
  Začal výlov největšího rybníka v MS kraji. Rybáři doufají, že vydá kolem 50 tun sladkovodních ryb. Ulovené ryby si mohou lidé na místě koupit nebo ochutnat. Výlov každoročně přiláká ;tisíce lidí.

 • Útoky na důchodce

  17:08 do playlistu

  Útoky na důchodce
  Hned 2 útoky na seniory v Ostravě vyšetřují policisté. V prvním případě si násilník vybral poblíž centra města 73letou důchodkyni. Přišla o několik set korun, které měla v kabelce. Několik dnů předtím se stal další podobný případ. Tentokrát se obětí násilníka stal 64letý senior. Přišel o 1 800 Kč.

 • Přípravy na ochlazení

  19:10 do playlistu

  Přípravy na ochlazení
  Silničáři na Bruntálsku už drží pohotovost. První sníh očekávají už o víkendu, a tak připravují techniku a plán ošetření problematických úseků. Premiéru letošní zimy už tady mají za sebou. Na přelomu října a listopadu museli vyjíždět kvůli náledí na Rýmařovsko, Vrbensko a na silnici mezi Hvězdou a Ovčárnou pod Pradědem.

 • Weronika Gogolová v Ostravě

  20:51 do playlistu

  Weronika Gogolová v Ostravě
  Polská spisovatelka Weronika Gogolová přijela do Ostravy v rámci festivalu Polské dny a nečekaně plynulou slovenštinou představila svou oceněnou prvotinu, román "Po troškách". Právě ve slovenském i českém překladu kniha mladé autorky brzy vyjde.

Přehrát vše

Související