iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 10. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1989
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podvodníci prolomili EET

  0:47 do playlistu

  Podvodníci prolomili EET
  První prolomení systému EET v Česku. Podle policie ho provedly dvě firmy na Ostravsku. Najaly si počítačové experta. Přes softwarově upravený pokladní systém odesílaly firmy Finanční správě zkrácené tržby. Na daních tak připravily stát o 14 mil. Kč.

 • Podvodníci prolomili EET

  3:28 do playlistu

  Podvodníci prolomili EET
  Živě Jiří Fojtík, ředitel sekce metodiky a výkonu dani Generálního finančního ředitelství.

 • Posílené vlaky směr Praha

  6:35 do playlistu

  Posílené vlaky směr Praha
  V souvislosti s pietními akcemi k uctění památky Karla Gotta 11. a 12. října České dráhy v předstihu vytipovaly dálkové spoje, u kterých na základě údajů z rezervačního systému očekávají zvýšený zájem cestujících. V tuto chvíli jde o zhruba 30 spojů,a to jak v ranních a dopoledních hodinách ve směru do Prahy, tak potom odpoledne a podvečer zase zpátky. České dráhy zvýší kapacitu o více než 2 tis. míst k sezení. Dopravce zároveň v pátek a sobotu přichystá v Praze a Bohumíně záložní vozy.

 • Kraj má vyšší rating

  7:08 do playlistu

  Kraj má vyšší rating
  Mezinárodní ratingová agentura Moody's udělila MS kraji historicky nejpříznivější ohodnocení. Stávající známku zvýšila na úroveň A1 stabilní. MS kraj tak dosáhl na nejvyšší možné ratingové ohodnocení v aktuálně nastaveném modelu financování krajů v ČR. Stalo se tak 18 měsíců poté, co agentura Moody's zlepšila MS kraji ratingový výhled z úrovně "stabilní" na "pozitivní", tehdy ještě v rámci stupně A2.

 • Problémy s hraboši nekončí

  7:44 do playlistu

  Problémy s hraboši nekončí
  Ozimá řepka nebo pšenice sežraná hraboši. Zemědělci řeší další problémy, které jim způsobili přemnožení hlodavci. Už osetá pole připravená na jaro na mnoha místech zaorávají traktory. Škody přesahují miliardu korun a ještě porostou. Příslušná ministerstva teď jednají o možnosti celoplošné aplikace jedu i kompenzacích. Jasno by mohlo být koncem týdne.

 • UP řeší nařčení z plagiátorství

  9:52 do playlistu

  UP řeší nařčení z plagiátorství
  Univerzita Palackého v Olomouci znovu prověří disertační práci Zdeňka Ondráčka, ve které jsou podle serveru iDnes pasáže z prací jiných studentů bez uvedení zdroje. Výsledky by podle mluvčí univerzity mohly být známé do měsíce. Díky disertační práci získal Ondráček v roce 2011 doktorát, že by se dopustil plagiátorství, ale poslanec odmítá a řeší právní kroky na svou obranu.

 • Policisté kontrolovali bezdomovce

  10:36 do playlistu

  Policisté kontrolovali bezdomovce
  S blížící se zimou začínají lidé bez domova řešit, kde stráví noci v mrazivém počasí. Třeba v Ostravě se tato situace týká bezmála tisícovky lidí. Těm pomáhají hlavně noční krizová centra. Kde všude je bezdomovci najdou, radí i ostravští strážníci.

 • Nová lůžka následné péče

  13:38 do playlistu

  Nová lůžka následné péče
  40 nových lůžek následné intenzivní péče je ode dneška k dispozici v Ostravě v novém sanatoriu Jih. Zdravotnické zařízení slouží převážně lidem po těžkých operacích, kteří jsou závislí např. na dýchacích přístrojích. V kraji přitom doposud takových míst bylo pouze 29. 8 ve frýdecko-místecké nemocnici, 15 lůžek v Orlové a 6 v Městské nemocnici v Ostravě.

 • Cvičení Lion 2019

  14:52 do playlistu

  Cvičení Lion 2019
  Ve vojenském prostoru Libavá v tomto týdnu vrcholí mezinárodní cvičení Czech Lion. Začalo 30. září a letos jde o největší cvičení pozemních sil v republice. Kromě české armády se ho účastní i vojáci ze Slovenska, Maďarska a Polska. Právě mezinárodní štáby ze zemí V4 si během něj testují společné velení jednotkám a řízení boje.

 • Vojenské cvičení Czech Lion 2019

  16:22 do playlistu

  Vojenské cvičení Czech Lion 2019
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Ze sanatoria muzeum nábytku

  18:53 do playlistu

  Ze sanatoria muzeum nábytku
  Dlouho opuštěné plícní sanatorium v Krnově na Ježníku našlo nové využití. Změnilo se na Muzeum nábytku. Nový majitel, který budovu od města koupil, ji postupně renovuje. Už teď tady ale vystavuje své sbírky ohýbaného nábytku a židlí. Sídlit zde bude i restaurátorská škola.

 • Urbanscapes 2019

  21:31 do playlistu

  Urbanscapes 2019
  Přeměna brownfieldů na nové městské čtvrti a opatření městvůči klimatickým změnám. Hlavní témata konference Urbanscapes 2019, která dnes začala v Ostravě. Urbanisté z celé Evropy se setkali v Dolní oblasti Vítkovice.

Přehrát vše

Související