iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 10. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2419
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o průmyslovou zónu u Hněvotína

  0:49 do playlistu

  Spor o průmyslovou zónu u Hněvotína
  44 hektarů úrodné půdy u Hněvotína má padnout na stavbu biomedicínského centra.Jeho stavbu povolil OL kraj, občané obce i zemědělci s ní ale nesouhlasí. Stavět centrum na půdě nejvyšší kvality jim přijde nesmyslné, kraj tvrdí, že budova vznikne v návaznosti na memorandum, mj. s MPO ČR, a že bude mít pozitivní ekonomický vliv pro celý kraj. Obec plánuje, že se obrátí na soud.

 • Úbytek zemědělské půdy

  3:25 do playlistu

  Úbytek zemědělské půdy
  A teď čísla. Za posledních 25 let ubylo v Česku zhruba 80 tis. ha zemědělské půdy. To je pro představu výměra Prahy, Ostravy a Olomouce dohromady. O procentní bod se také zmenšil podíl zemědělské půdy na ploše celého Česka. Teď do regionu. Konkrétně v MS kraji za posledních 10 let museli zemědělci opustit přes téměř 3 tis. ha, nejvíce na Novojičínsku a Opavsku.

 • Úbytek zemědělské půdy

  4:17 do playlistu

  Úbytek zemědělské půdy
  Živě Jan Hradecký, děkan Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

 • Změny jízdného v MHD Olomouc

  8:08 do playlistu

  Změny jízdného v MHD Olomouc
  Městská rada v Olomouci schválila zvýšení ceny základní jízdenky na MHD o 4 Kč na 18 Kč při současném snížení ceny celoročního kupónu z 3200 Kč na 2950 Kč. Nová cena jízdného má v olomoucké MHD začít platit od 1. dubna příštího roku. Zároveň zástupci dopravního podniku schválili další kroky, díky kterým by cestující mohli v olomoucké MHD platit bezkontaktní kartou.

 • Mrtvé sýkory na Nové Karolině

  8:38 do playlistu

  Mrtvé sýkory na Nové Karolině
  O skla nákupního centra Nová Karolina v Ostravě se zabily desítky sýkor. Informaci přinesla jako první MF Dnes. Příčinou může být podle ornitologů i silný vítr. Ptáci, kteří táhli v hejnu za potravou, nereagovali ani na samolepky dravců, které jsou na sklech centra umístěny. Podobnou situaci provozovatelé centra nepamatují.

 • Nemocnice mají více sester

  9:25 do playlistu

  Nemocnice mají více sester
  Akutní úbytek zdravotních sester se zastavil, shoduje se vedení nemocnic v Ostravě. Např. v MNO jich teď schází 25, ve FNO pak klesl počet chybějího personálu pod 3 %. Ve Vítkovické nemocnici zase pomáhají studenti vlastní střední školy, kteří na tamní oddělení chtějí nastoupit jako zaměstnanci. Zájem o profesi má i stále více mužů.

 • Vrcholí houbařská sezóna

  11:38 do playlistu

  Vrcholí houbařská sezóna
  Houbařská sezona vrcholí. Na některých místech mykologové hlásí dokonce největší úrodu za posledních několik let. Ve větší míře se objevují také jedovaté houby. I přes časté varování je lidé stále často zaměňují. Na Opavsku se dokonce otrávil starší muž.

 • Parahokejisté trénují s novými hráči

  14:07 do playlistu

  Parahokejisté trénují s novými hráči
  Po jarním úspěchu českých parahokejistů na MS v Ostravě se hendikepovaní sportovci do krajského města znovu vrátili. Hráči se tu připravují nejen na blížící se turnaj v Kanadě, ale zaučují i 2 nové spoluhráče.

 • Problémy s tříděním odpadů

  16:00 do playlistu

  Problémy s tříděním odpadů
  Úřady a obyvatelé obcí řeší problémy s tříděním odpadu. Třeba na Svatém Kopečku u Olomouce magistrát z estetických důvodů přemístil barevné popelnice. Tamní lidé si stěžují na to, že to k nim teď mají daleko. Jinde zase lidé do tříděného odpadu dávají věci, které tam nepatří. Přesto lidé třídí stále více.

 • Autoškola před soudem kvůli dotacím

  19:18 do playlistu

  Autoškola před soudem kvůli dotacím
  Údajným zneužitím evropských a státních dotací, ve kterých figurují majitelé 2 známých autoškol z Ostravy a Havířova, se začal zabývat soud. Tomáš Glatz se svou manželkou Blankou a Ivetou Galatíkovou pro úřad práce zajišťovali rekvalifikace řidičů. Podvodem si podle žalobce měli přijít na téměř 2,3 mil. Kč.

 • Železniční muzeum otevírá novou expozici

  21:47 do playlistu

  Železniční muzeum otevírá novou expozici
  Novou expozici ukáže návštěvníkům Železniční muzeum moravskoslezské. Muzeum, které funguje od roku 2012 na železniční stanici Ostrava-Střed, představí restaurovanou parní lokomotivu zvanou Kafemlejnek nebo třeba historii Košicko-bohumínské dráhy, významné pro Rakousko-Uhersko a později Československo.

Přehrát vše

Související