iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 9. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2487
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavba obchvatů Třince a Frýdku-Místku

  0:46 do playlistu

  Stavba obchvatů Třince a Frýdku-Místku
  Hned 2 důležité dopravní stavby v regionu dnes slavnostně zahájil ministr dopravy Vladimír Kremlík. Po čtvrt století se začal stavět i poslední úsek obchvatu Frýdku-Místku. A pak také dlouho očekávaný obchvat Třince, resp. jeho 3. etapa. Oba projekty se dlouhá léta potýkaly s problémy, ať už s námitkami ekologů, tak i s vyvlastňováním pozemků.

 • Stavba obchvatů Třince a Frýdku-Místku

  3:29 do playlistu

  Stavba obchvatů Třince a Frýdku-Místku
  Živě Věra Palkovská, primátorka Třince.

 • Výstavba zóny se odkládá

  7:47 do playlistu

  Výstavba zóny se odkládá
  MPO ČR po několika letech příprav prozatím odložilo záměr vybudovat v rozlehlém areálu bývalé vrtulníkové základny v Přerově-Bochoři strategickou průmyslovou zónu s více než 300 ha plochy pro investory. Přípravu zóny totiž provázely značné problémy například s pozemky či ochranou podzemní vody.

 • Začal soud se zloději aut

  8:09 do playlistu

  Začal soud se zloději aut
  Hlavní líčení se dvěma muži z Orlové, kteří měli ukrást více než 50 aut Škoda Octavia, začalo u Okresního soudu v Karviné. Auta měli odvážet na Slovensko a tam je prodávat na náhradní díly. Specializovali se na Škody Octavie II. řady. Od překupníka inkasovali v průměru od 10 do 15 tis. Kč za automobil. Oba jsou drogově závislí, většina peněz šla právě na nákup drog. Soudkyně stihla přečíst jen obžalobu, pak muselo být jednání přerušeno, anonym totiž telefonicky oznámil, že v budově soudu je výbušnina. Přivolaní policejní pyrotechnici ale nic nenašli. Líčení bude pokračovat v náhradním termínu.

 • Hedva v Šumperku končí

  8:50 do playlistu

  Hedva v Šumperku končí
  V Šumperku po více než 100 letech skončí výroba nití. Tamní společnost HEDNA NITĚ, která ve staré továrně navázala na hedvábnickou tradici, jich totiž v dnešní době už nevyrábí tolik, aby se jí vyplatilo udržovat celý areál v chodu. Od příštího roku ho proto chce pronajmout jinému zájemci a výrobu nití přesune.

 • Chybí osivo listnatých stromů

  11:31 do playlistu

  Chybí osivo listnatých stromů
  Lesníci očekávají nedostatek osiva stromků. Reálně tak hrozí, že v dalších letech nebude co sadit. V posledních měsících navíc prudce klesá zájem o smrky, kterých je teď na trhu nadbytek. Naopak zájem roste o listnaté stromy. Lesní školky tak musí měnit své režimy.

 • Výročí incidentu v pohraničí

  14:32 do playlistu

  Výročí incidentu v pohraničí
  69 padlých československých vojáků, četníků, policistů a členů finanční stráže. Zemřeli v bojích se sudetoněmeckým Freikorpsem v pohraničních oblastech v září 1938. Toto číslo vyvrací fakt, že Češi o pohraničí nebojovali. Od těchto tragických událostí uplynulo 81 let. Na Moravě a ve Slezsku došlo k bojům např. v Bílé Vodě, Liptani nebo Vidnavě.

 • Více možností porodů

  17:29 do playlistu

  Více možností porodů
  Kde se v porodnici hlásit na příjem a co bude následovat. Ve Vítkovické nemocnici radily sestry na dni otevřených dveří. Matky na severu Moravy mají stále více možností porodu, nemocnice zařazují i alternativní metody. V krnovské porodnici mohou rodit i do vody.

 • Divadlo bratří Formanů v Ostravě

  20:14 do playlistu

  Divadlo bratří Formanů v Ostravě
  Do Ostravy dorazilo divadlo bratří Formanů. Na výstavišti Černá louka staví westernový salón pro 250 diváků. Právě v něm budou od neděle hrát inscenaci s názvem Dead Town, která je poctou nejen hrdinům Divokého Západu. Formani budou jedním z více než desítky divadelních souborů, které se v Ostravě představí v rámci mezinárodního loutkářského festivalu Spektakulo Interesse.

Přehrát vše

Související