iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 9. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1847
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vlci napadli ovce na Jablunkovsku

  0:47 do playlistu

  Vlci napadli ovce na Jablunkovsku
  Na Jablunkovsku vlci roztrhali desítku ovcí. Šelmy zaútočily ve slezské části Beskyd po více než 10 letech, a to celkem na 3 místech. Podle chovatelů dokázali vlci překonat i elektrické ohradníky. Ochránci přírody nabádají k lepšímu zabezpečení stád.

 • Vlci napadli ovce na Jablunkovsku

  2:47 do playlistu

  Vlci napadli ovce na Jablunkovsku
  Živě Pavel Hulva z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

 • Výskyt vlka v Česku

  7:25 do playlistu

  Výskyt vlka v Česku
  Myslivecké komise Agrární komory České republiky, která doporučuje, aby v novele zákona o myslivosti byl vlk přeřazen z kategorie přísně ohrožených živočichů do kategorie nižší, aby bylo možné jej lovit. Škody, jež vlci v zemi působí, přesahují milion korun a podle jejich dostupných údajů rostou. Zástupci MZE ČR a MŽP ČR komisi vzkázali, že nemůžou dovolit odstřel vlků, zvíře je chráněné na evropské úrovni.

 • Biskupství přepracovalo projekt kostela Guty

  7:59 do playlistu

  Biskupství přepracovalo projekt kostela Guty
  Ostravsko-opavská diecéze přepracovala projekt protipožárního zabezpečení plánované repliky dřevěného kostela v Třinci-Gutech. V nejbližších dnech by ho měla předat hasičům, kteří budou mít měsíc na jeho posouzení. Původní verzi hasiči na začátku září zamítli s odůvodněním, že by bylo zabezpečení stavby nedostatečné.

 • Ozdravné pobyty dětí

  8:42 do playlistu

  Ozdravné pobyty dětí
  Od 1. října mohou školská zařízení žádat o dotace na ozdravné pobyty dětí. MŽP ČR na ně v nové výzvě vyčlenilo 40 mil. Kč, MS kraj přidá dalších 17. Kromě ZŠ a MŠ mohou o příspěvky nově žádat i nižší stupně víceletých gymnázií. Za poslední rok z těchto peněz na ozdravný pobyt z regionu odjelo 3 200 dětí ve věku do 10 let

 • Ostrava chce změnit územní plán

  9:28 do playlistu

  Ostrava chce změnit územní plán
  Živě redaktor Jiří Šíma.

 • Na Dny NATO přiletěl C-5 Galaxy

  11:56 do playlistu

  Na Dny NATO přiletěl C-5 Galaxy
  Na letišti v Mošnově přistál dnes dopoledne obří americký transportní letoun Galaxy C-5. Bude jedním z hlavních lákadel víkendových Dnů NATO. Na jeho palubu se vejde až šest bojových vrtulníků, 130 tun nákladu nebo 345 vojáků.

 • Natáčení Historie.cs v Dolních Vítkovicích

  13:29 do playlistu

  Natáčení Historie.cs v Dolních Vítkovicích
  Jeden moderátor, 3 hosté a samozřejmě natáčecí štáb. Budovu světa techniky v Dolních Vítkovicích obsadili na jeden den filmaři. Natáčeli další díl série Historie.cs. Tématem byla specifika Ostravska za normalizace a v roce 1989.

 • Nehoda vojenského auta Iveco

  16:18 do playlistu

  Nehoda vojenského auta Iveco
  Obrněné vojenské vozidlo Iveco havarovalo po poledni mezi obcemi Tršice a Doloplazy na Olomoucku. Zraněni byli 2 ze 4 vojáků, kteří ve voze jeli. S lehkými zraněními je převezli do olomoucké fakultní nemocnice.

 • Konference Bezpečně on-line Olomouc

  17:33 do playlistu

  Konference Bezpečně on-line Olomouc
  Bezpečnost na internetu řešili odborníci v Olomouci. Např. s kyberšikanou na sociálních sítích má osobní zkušenost téměř 15 tis. dětí z celé ČR. To, co může být pro některé zábava, druhé může dovést až k sebevraždě.

 • Krnov řeší koncepci cyklotras

  18:48 do playlistu

  Krnov řeší koncepci cyklotras
  Spor o chybějící koncepci cyklotras v Krnově. Radnici za to kritizuje Hnutí DUHA. Vedení radnice se ale brání, že novou strategii už připravuje a představí ji příští rok. Ve Fóru zdravého města označují lidé cyklodopravu opakovaně jako jednu ze svých hlavních priorit.

 • Ostravské muzeum vystavuje exponáty za posledních 30 let

  21:36 do playlistu

  Ostravské muzeum vystavuje exponáty za posledních 30 let
  Vše za třicet. Nová výstava Ostravského muzea. Představují se na ní nejzajímavější exponáty, které muzeum získalo v průběhu posledních 30 let, tedy od sametové revoluce. Většinu předmětů uvidí návštěvníci vůbec poprvé.

Přehrát vše

Související