iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 9. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2575
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Startuje kampaň 3 metry k životu

  0:46 do playlistu

  Startuje kampaň 3 metry k životu
  Bezohledně zaparkovaná auta hlavně na sídlištích velkých měst a v úzkých historických uličkách čím dál častěji blokují nejen hasiče, ale i další záchranáře. Ti pak mají problém se k zásahu dostat včas, přitom v mnoha případech jde o vteřiny. Hasiči proto dnes odstartovali kampaň "3 metry k životu".

 • Startuje kampaň 3 metry k životu

  3:01 do playlistu

  Startuje kampaň 3 metry k životu
  Živě Vladimír Vlček, ředitel HZS MSK.

 • Končí monitoring lagun

  7:56 do playlistu

  Končí monitoring lagun
  Zdravotní ústav ukončil téměř po 2 letech monitorování lagun po chemičce Ostramo v Ostravě. Během sanace lagun musely být práce přerušeny v desítkách případů, protože koncentrace škodlivin v ovzduší překročily povolené limity. Monitorování sanačních prací začalo 1. listopadu 2017. 10 stanic sledovalo prioritně koncentrace oxidu siřičitého, ale také prachových částic nebo sulfanu. Většina stanic sbírala data v okolí lagun a 3 stanice ve čtvrtích Přívoz, Mariánské Hory a Fifejdy.

 • Opava zvýší nájem

  8:30 do playlistu

  Opava zvýší nájem
  Opavská radnice zvýší nájemné v městských bytech. Za 1 m2 od ledna 2020 nájemníci zaplatí 70 Kč, dosud platili 50 Kč. Ceny město zvyšuje po 10 letech. Zdražení se bude týkat všech nájemníků městských bytů s výjimkou těch, kterým byly byty přiděleny již na základě výběrového řízení a jejichž současné nájemné není vyšší než 70 Kč/m. Celkem město vlastní 551 bytů.

 • Opakované komunální volby

  8:59 do playlistu

  Opakované komunální volby
  Během 13 měsíců 4x k volbám. Kromě těch evropských budou obyvatelé Hrušky a Skřípova na Prostějovsku vybírat už potřetí od loňského října i své obecní zastupitele. Ti se po řádných ani nových volbách nedohodli na novém vedení obcí. Vesnice kvůli tomu nemají schválený rozpočet, nemohou investovat a rozvíjet se. Voliči budou moci hlasovat zítra od 7 do 22 hodin.

 • Karviná chce zavřít nonstopy

  11:37 do playlistu

  Karviná chce zavřít nonstopy
  Namísto celonočního prodeje otevírací doba jen do 23:00. V Karviné budou zastupitelé projednávat možnost omezení provozu tzv. nonstopů. Důvodem je narušování veřejného pořádku, ke kterému prý v jejich okolí během noci dochází. Majitel nonstop provozoven s tvrzením města nesouhlasí, podobné nařízení je podle něj protizákonné.

 • Nová expozice na Hukvaldech

  15:34 do playlistu

  Nová expozice na Hukvaldech
  Nadace Leoše Janáčka otevřela novou expozici v památníku skladatele na Hukvaldech. Jde o dům, který Leoš Janáček ve svém rodišti koupil od své švagrové v roce 1921. V místnostech najdounávštěvníci původní vybavení, i interaktivní obrazovky a historické kopie notových záznamů. Podívat se můžou i na operu.

 • Krnov opraví letiště

  18:04 do playlistu

  Krnov opraví letiště
  Na letišti v Krnově budují novou vzletovou a přistávací dráhu. Členové aeroklubu si od toho slibují kvalitnější a bezpečnější provoz. Větší část peněz vydaných na novou letištní plochu zaplatí město a kraj. Celkově se jedná o investici okolo 6,5 mil. Kč.

 • Výstava má poučit i šokovat

  21:09 do playlistu

  Výstava má poučit i šokovat
  Nová interaktivní expozice "Pozor, CRASH!!!" je ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích. Lidem ukazuje, co se děje při dopravních nehodách. Součástí výstavy jsou i autentické ukázky následků opravdových nehod. Zaměřuje se především na mládež, která často kvůli nezkušenosti nehodu působí.

Přehrát vše

Související