iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 9. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1988
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zastupitelé Studénky schválili nový územní plán
 • Zastupitelstvo Studénky o podjezdu

  3:12 do playlistu

  Zastupitelstvo Studénky o podjezdu
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Pokračuje soud o požáru Libušína

  6:47 do playlistu

  Pokračuje soud o požáru Libušína
  V památkově chráněné chatě Libušín na Pustevnách v Beskydech, která v roce 2014 vyhořela, se topilo i uhlím. U vsetínského soudu, který se případem zabývá, to dnes řekli tehdejší provozovatel sousední Koliby a číšník, jenž na Libušíně pracoval. Nájemce chaty naopak tvrdí, že uhlí sice v kamnech několik let před požárem vyzkoušel, ale poté už je nepoužíval. Podle obžaloby způsobil požár Pavel Pryszcz z Karviné, který v roce 2007 zanedbal opravu komína. Za obecné ohrožení z nedbalosti mu hrozí až 8leté vězení. Obžalovaný u soudu odmítl vypovídat.

 • Pokuta za kácení

  7:23 do playlistu

  Pokuta za kácení
  Pokutu půl milionu korun dostala od ČIŽP pražská firma Textron Consulting za to, že na více než 3 ha lesa na Šumpersku vytěžila dřevo holosečným způsobem a ohrozila tak životní prostředí v okolních lesích. Firma úmyslnou těžbu zdůvodnila poškozením lesa kůrovcem a větrem a provedla ji přesně k hranici jejího lesního pozemku.

 • Tresty soudním znalcům

  7:49 do playlistu

  Tresty soudním znalcům
  Podmínku na 2 roky a zákaz činnosti na 5 let dostali u soudu v Ostravě znalci Igor Fargaš a Radek Matlach. V kauze Petra Kramného, který před 6 lety v Egyptě zavraždil manželku a dceru elektrickým proudem, měli patologové předložit zavádějící posudek. Podle rozsudku chtěli zvrátit proces s Petrem Kramným v jeho prospěch. Verdikt soudu není pravomocný.

 • Chybí byty pro potřebné

  10:07 do playlistu

  Chybí byty pro potřebné
  V Česku chybí byty pro lidi se ztíženým přístupem k bydlení. Mezi ně patří třeba senioři nebo osoby se zdravotním postižením. Potvrzují to i obce a města v MS kraji, kde je v bytové nouzi téměř 15 tis. lidí. Zákon, který by pomohl situaci řešit, vláda odložila.

 • Nová technologie ničí odpady

  13:54 do playlistu

  Nová technologie ničí odpady
  Zlikvidovat odpad bez spalin a zbytků. Odborníci z Ostravy testují zařízení, které pyrolýzou přemění jinde těžce zničitelný odpad na dále využitelné suroviny. Do budoucna by v něm měly býtzpracovávány a dále využity i čistírenské kaly, které nově nebudou moci končit na polích ani v rekultivačních směsích. Technologii, která je ekologičtější než spalovny, teď začnou nabízet např. obcím.

 • Dny NATO se blíží

  16:41 do playlistu

  Dny NATO se blíží
  Příští víkend proběhnou Dny NATO. Tradiční akci na Letišti Leoše Janáčka každoročně navštíví statisíce lidí. Pro letošní ročník organizátoři připravili několik novinek. Přiletí např. nejvyšší počet velkých letounů.

 • Speciální škola pomáhá 20 let

  18:25 do playlistu

  Speciální škola pomáhá 20 let
  Speciální škola Slezské diakonie v Krnově slaví 20 let svého fungování. Své služby poskytuje dětem od 3 až do 26 let. Škola má MŠ a ZŠ na sídlišti Pod Cvilínem a ZŠ a SŠ praktickou na Hlubčické ulici. V současnosti ji navštěvuje celkem 90 žáků.

 • Muzeum vystrojilo Předčasný pohřeb

  20:32 do playlistu

  Muzeum vystrojilo Předčasný pohřeb
  Ostravské muzeum vystrojilo Předčasný pohřeb americkému spisovateli Edgaru Allanu Poeovi. Tak se jmenuje výstava, kterou muzeum připomíná kulaté výročí od jeho narození i smrti, a to desítkami unikátních překladů do češtiny. Poeovy nejen hororové a detektivní povídky patří ke světové klasice tohoto literárního žánru.

Přehrát vše

Související