iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1924
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 200 milionů za dopravní dispečink

  0:44 do playlistu

  200 milionů za dopravní dispečink
  200 mil. za nový dopravní dispečink. MS kraj si od něj slibuje přesnější a spolehlivější informace o jednotlivých spojích, zpožděních, nehodách nebo uzavírkách. Tendr bude vypsán do konce roku. Celý systém by měl fungovat nejpozději v roce 2025.

 • 200 milionů za dopravní dispečink

  3:19 do playlistu

  200 milionů za dopravní dispečink
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Návrh na žalobu za podvod

  7:11 do playlistu

  Návrh na žalobu za podvod
  Policie navrhla obžalovat 2 bývalé manažery ostravského dopravního podnikuz dotačního podvodu ostravského dopravního podniku z dotačního podvodu při čerpání evropských dotací na opravu tramvají. Podle kriminalistů se na renovaci vozového parku neoprávněně čerpala dotace přibližně 234 mil. Kč. V dnešní tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným trest až 10 let vězení.

 • Zákaz používání Stutoxu

  7:37 do playlistu

  Zákaz používání Stutoxu
  Zákaz používat jed Stutox II proti hrabošům platí už pro 9 zemědělských firem. Česká inspekce životního prostředí jim předběžným opatřením zakázala plošnou aplikaci i vkládání jedu přímo do nor. České televizi to sdělila mluvčí inspekce Jana Jandová. Po užití jedu hrozí otrava i některým chráněným druhům živočichů. Omezení přípravku nařídilo MŽP ČR začátkem srpna.

 • Stížnosti Orlovanů na zdravotnictví

  8:06 do playlistu

  Stížnosti Orlovanů na zdravotnictví
  Hodiny čekání na lékařské ošetření nebo rovnou odmítnutí pacienta hospitalizovat. Tak to podle některých obyvatel Orlové vypadá poté, co MS kraj přesunul akutní lůžková oddělení do okolních nemocnic. Vedení města chce, aby kraj situaci řešil. Ten ale říká, že o žádných problémech od pacientů neví.

 • Výhrady k lesnímu zákonu

  10:44 do playlistu

  Výhrady k lesnímu zákonu
  Snažší boj s kůrovcem nebo větší podpora biodiverzity. To jsou jen některé změny v lesním zákoně, který projednávali poslanci. Schvalování ale hlavně kvůli připomínkám myslivcům odložili. Těm se nelíbí, že by stát měl rozhodovat o stavech zvěře.

 • Oprava mostů má zpoždění

  14:21 do playlistu

  Oprava mostů má zpoždění
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Znalci před soudem

  15:54 do playlistu

  Znalci před soudem
  Podmínku a zákaz činnosti na na přiměřenou dobu navrhla soudu státní zástupkyně pro soudní znalce, patology, Igora Fargaše a Radka Matlacha. V kauze Petra Kramného, který před 6 lety zavraždil elektrickým proudem manželku a dceru během dovolené v Egyptě, měli předložit nepravdivý a zkreslený posudek. Znalce si objednala obhájkyně Petra Kramného.

 • Další kácení v Pustkovci

  17:26 do playlistu

  Další kácení v Pustkovci
  Pustkovečtí radní opět povolili kácení v Puskoveckém údolí v Ostravě-Porubě. V minulosti už tady padlo přes 70 stromů kvůli stavbě komunitního centra. Přestože na začátku roku vedení obvodu rozhodlo o pokračování kácení,a to v souvislosti s dotačním projektem Ostravy Revitalizace Pustkoveckého údolí, krátce nato ho odvolali. Nyní má padnout dalších 157 stromů.

 • Unikátní nástroj na SHF

  20:39 do playlistu

  Unikátní nástroj na SHF
  Nástroj, který po staletí existoval jen jako obrázek v knize. Zahraje na něj belgický klarinetista, pedagog a dirigent Vlad Waverbergh. Na basetový klarinet přednese na Svatováclavském hudebním festivalu např. Mozartův koncert za doprovodu vlámského orchestru Terra Nova Collective. Umí hrát na všechny druhy historických klarinetů. I na nástroj, o kterém se léta nevědělo, jak vůbec vypadal.

Přehrát vše

Související