iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1875
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Analýza úniků z koksovny

  0:49 do playlistu

  Analýza úniků z koksovny
  Výrobní technologie koksovny v Ostravě-Přívoze nezpůsobuje jednoznačné překračování imisních limitů v okolí. Vyplývá to ze studie, kterou si společnost OKK Koksovny nechala vypracovat. V minulých 2 letech totiž v oblasti v důsledku výpadku elektrického proudu docházelo k úniku dýmu. Studie potvrdila, že za překračování limitů mohou především další znečišťovatelé, jako lokální topeniště. Ekologové ale závěry studie považují za nejednoznačné.

 • Analýza úniků z koksovny

  4:32 do playlistu

  Analýza úniků z koksovny
  Živě s Markem Bruštíkem, vedoucím oddělení ochrany ovzduší MS kraje.

 • Armádní zakázka pro Tatru

  8:55 do playlistu

  Armádní zakázka pro Tatru
  Kopřivnická automobilka Tatra Trucks dodá české armádě v příštích letech 71 nákladních vozů za více než půl mld. Kč, konkrétně 37 těžkých automobilů modelové řady Tatra Force a 34 středních vozů modelové řady Tatra Tactic. Dalších 30 aut Tatra Force může armáda podle potřeby obdržet v letech 2022 až 2024.

 • Hrozí deště

  9:19 do playlistu

  Hrozí deště
  Na severozápadě Moravy a Slezska hrozí silný déšť. Až do zítřejšího rána může místy napršet i 50 l vody na m2. Na Moravě navíc hrozí večer a v první polovině noci bouřky s kroupami.

 • Tragická havárie v Novém Jičíně

  9:36 do playlistu

  Tragická havárie v Novém Jičíně
  4 lidé zemřeli včera v noci při dopravní nehodě u Starého Jičína. Čelně se tam srazila 2 osobní auta, jedno vjelo do protisměru. Podle policie se jedná o letošní nejtragičtější nehodu v MS kraji.

 • Boj s kůrovcovou kalamitou na Krnovsku

  11:48 do playlistu

  Boj s kůrovcovou kalamitou na Krnovsku
  Více než 20 dobrovolníků se v Městě Albrechticích na Krnovsku zapojilo do boje s kůrovcem. Město hospodaří na 290 ha lesa a více než 1/2 byla zasažena invazí brouka. Museli tady vytěžit 42 tis. kubíků napadeného dřeva. Teď se Albrechtičtí snaží lesy obnovit pomocí nové metody.

 • Neúroda švestek trápí palírny

  14:58 do playlistu

  Neúroda švestek trápí palírny
  Na Valašsku je letos nedostatek švestek. Může za to únava stromů po loňské nadúrodě, k tomu chladné jaro a dlouhodobé sucho. Velké sady tomu čelí pěstováním mnoha různých odrůd. Malí pěstitelé mají většinou smůlu a stromy bez jediného plodu. Pocítí to i provozovatelé pálenic.

 • Novinky v příměstské dopravě

  17:24 do playlistu

  Novinky v příměstské dopravě
  Chytřejší ODISka nebo možnost placení bezkontaktní platební kartou už i v příměstských autobusech. Tyto změny ve veřejné autobusové dopravě MS kraje chystá společnost KODIS v průběhu letoška. Bezkontaktně bude možné platit nejprve na lince Ostrava-Havířov. Existující dopravní karty ODISky navíc rozšíří své využití i pro jiné než dopravní účely.

 • Setkání divadelníků v Šumperku

  20:21 do playlistu

  Setkání divadelníků v Šumperku
  Mladí amatérští divadelníci z Česka a Slovenska se setkali tento týden v Šumperku. Pod vedením profesionálních lektorů pracují v tamním divadle na předem určených tématech. Seznamují se také s netradičními a hraničními obory divadla.

Přehrát vše

Související