iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2081
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začala letní část Flory Olomouc

  0:49 do playlistu

  Začala letní část Flory Olomouc
  Začala letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc, potrvá až do neděle. Na olomouckém výstavišti je už tradičně spojená taky se zahradnickými trhy a kulturním programem. Tématem letošního roku jsou krásy české krajiny. Podoba Flory se ale začíná postupně měnit. Pořadatelé chtějí reagovat na nové trendy i některé výtky.

 • Změny na Výstavišti Flora Olomouc

  3:23 do playlistu

  Změny na Výstavišti Flora Olomouc
  Živě Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

 • Vražda dítěte v Přerově

  7:32 do playlistu

  Vražda dítěte v Přerově
  V jednom z přerovských bytů bylo včera nalezeno mrtvé 3leté dítě. Podle kriminalistů ho někdo zavraždil, kriminalisté zatím nikoho neobvinili. Pachateli hrozí 15 až 20 let vězení,nebo výjimečný trest. Okolnosti úmrtí by měla objasnit nařízená soudní pitva.

 • Rekonstrukce trati Hustopeče n. Bečvou - Val. Meziříčí

  8:08 do playlistu

  Rekonstrukce trati Hustopeče n. Bečvou - Val. Meziříčí
  SŽDC zahájila modernizaci trati mezi Hustopečemi nad Bečvou na Přerovsku a Valašským Meziříčím. Zakázka za 1,5 mld. Kč má být dokončena v závěru roku 2020. Dělníci zde položí nové koleje, vybudují nový železniční most a rekonstruován bude třeba i jeden silniční nadjezd nad železniční tratí. Na zhruba 10km úseku budou moci vlaky jezdit až 160 km/h.

 • Likvidace ryb na Petrově rybníce v Krnově

  8:39 do playlistu

  Likvidace ryb na Petrově rybníce v Krnově
  Na Petrově rybníce v Krnově budou muset vodohospodáři zlikvidovat všechny ryby. Kvůli virové infekci, která napadá kapry, musí utratit i ostatní druhy ryb. Odhadem jde o asi 60 tun. Povodí Odry uzavřelo areál Petrova rybníka v Krnově a škodu odhaduje na mil. Kč. Rybáři od rozednění sbírají uhynulé ryby z hladiny a ukládají je do kontejnerů. K likvidaci je pak každý den odváží asanační firma.

 • Horský nosič Zdeněk Pácha překonal rekord

  10:44 do playlistu

  Horský nosič Zdeněk Pácha překonal rekord
  Česko-slovenský rekord ve vynesení nejtěžšího nákladu na Sněžku překonal Zdeněk Pácha z Kunčiček u Bašky na Frýdecko-Místecku. Za necelé 3,5 hodiny zdolal téměř 1 900 metrů dlouhou trasu s 3 sudy piva na zádech. Valcíř Zdeněk Pácha dělá šerpu ve svém volném čase už 10 let.

 • V Zubří otevřeli koupaliště

  13:01 do playlistu

  V Zubří otevřeli koupaliště
  Nové venkovní koupaliště otevřeli dnes odpoledne v Zubří na Vsetínsku. Stavbu krytého bazénu, který měl být součástí multifunkčního areálu, obyvatelé v referendu odmítli. Investice, která počítá i s restaurací, wellness centrem či kuželnou, přišla město na 110 mil. Kč.

 • Začal cyklistický závod Czech Tour 2019

  15:22 do playlistu

  Začal cyklistický závod Czech Tour 2019
  Do Ostravy se po 23 letech vrací světová silniční cyklistika. Centrem města vede časovka družstev, která zahájila 11. ročník největšího mezinárodního etapového závodu v ČR Czech Tour 2019. Závod omezil dopravu v centru Ostravy.

 • Začal cyklistický závod Czech Tour 2019

  16:30 do playlistu

  Začal cyklistický závod Czech Tour 2019
  Živě Jaroslav Vašíček, šéf pořadatelského týmu Czech Tour 2019.

 • Dům ve Stahovicích nechal strhnout statik

  18:45 do playlistu

  Dům ve Stahovicích nechal strhnout statik
  Statici nechali strhnout zbytky rodinného domu ve Strahovicích na Opavsku. Exploze z minulého týdne podle nich fatálně narušila celou budovu. Výbuch nepřežil jeden člověk. Příčina stále není jasná, policie pracuje s několika verzemi.

 • Jindřich Šteit fotografuje těžce nemocné

  20:46 do playlistu

  Jindřich Šteit fotografuje těžce nemocné
  Zviditelnit práci těch, kteří se zabývají paliativní péčí, chce dokumentární fotograf Jindřich Štreit. Už rok fotografuje klienty olomouckého mobilního hospicu Nejste sami. Jeho zaměstnanci se starají o pacienty s nevyléčitelnou nemocí v pokročilém stádiu. V jejich domovech je provází až do posledních dní.

Přehrát vše

Související