iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1902
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Průběh letní turistické sezóny

  0:50 do playlistu

  Průběh letní turistické sezóny
  Provozovatelé koupališť zveřejňují první čísla k letošní návštěvnosti. Podle některých je nejhorší za posledních 10 let. Třeba největší přírodní areál ve střední Evropě v Ostravě-Porubě měl v červenci téměř polovinu měsíce zavřeno. Lidé tak využívají hodně vnitřních aquaparků, jezdí kempovat nebo do zahraničí za lepším počasím.

 • Průběh letní turistické sezóny

  4:07 do playlistu

  Průběh letní turistické sezóny
  Lidé tráví volno nejen na koupalištích, ale třeba taky na horách. Jak to vypadá s letní sezónou v přírodě, tak o tom si s místopředsedou moravskoslezského Klubu českých turistů Břetislavem Boháčem povídala Kristýna Prokešová.

 • Průběh letní turistické sezóny

  8:22 do playlistu

  Průběh letní turistické sezóny
  Podle předpovědi meteorologů bude i následujících dnech pokračovat proměnlivější počasí. Teploty se budou pohybovat kolem 23 stupňů, ty tropické budou už jen výjimečně a to až do konce léta.

 • Pokuta pro firmu z Opavska

  8:38 do playlistu

  Pokuta pro firmu z Opavska
  Za neoprávněný odběr vody z vrtu pokuta 141 tis. Kč. Česká inspekce MŽP ČR ji udělila firmě z Březové na Opavsku. Ta měla podle inspektorů také špatně skladovat hnojůvku a nakládala s nebezpečnou látkou. Za to firma dostala dalších 65 tis.Pokuty jsou pravomocné. Firma se měla prohřešků dopustit mezi ledna 2017 a květnem 2019.

 • Hasičům v OL kraji přibyly zásahy

  9:04 do playlistu

  Hasičům v OL kraji přibyly zásahy
  O 500 výjezdů více oproti loňsku hlásí hasiči v v Olomouckém kraji. Přibyly především zásahy kvůli technické pomoci v souvislosti s počasím, přibylo i požárů. Nejčastější příčinou požárů v kraji je nedbalost, následuje ji pak úmyslné zapálení a technické závady. Při téměř 500 požárech zemřelo 5 lidí. Celkem hasiči v kraji zasahovali u více než 3 500 událostí.

 • Most v Petrově nad Desnou už rozebírají

  9:33 do playlistu

  Most v Petrově nad Desnou už rozebírají
  V Petrově nad Desnou na Šumpersku dělníci rozebírají železný most vyrobený v roce 1905. Nahradit ho má most nový. Ještě předtím na něm ale ŘSD a experti z ČVUT provedli zátěžový test. Před 2 týdny most zpevnili novou technologií a skládali na něj panely a štěrk, aby zjistili, jakou zátěž konstrukce vydrží.

 • Kateřinice hloubí 6 nových vrtů

  12:13 do playlistu

  Kateřinice hloubí 6 nových vrtů
  Šest nových vrtů začali hloubit v Kateřinicích na Vsetínsku. Obec tak reaguje na nedostatek povrchových vod. První 3 vrty si pořídili už v roce 2012, další přibyl loni. Obec získala na projekt i státní dotace.

 • Frýdlant n. O. řeší lokalitu u letiště

  14:43 do playlistu

  Frýdlant n. O. řeší lokalitu u letiště
  Ve Frýdlantu nad Ostravicí dnes řešili podobu územní studie. Ta se týká změn v okolí zdejšího letiště, kde by měly vzniknout nové domy a širší silnice. Podle místních by tak zanikla přírodní odpočinková lokalita. Studie přitom navazuje na upravený územní plán, který byl schválen už před 2 lety.

 • Návrat vítězných mladých tenistů

  18:16 do playlistu

  Návrat vítězných mladých tenistů
  Tým české reprezentace mladých tenistů přivezl historicky první zlato ze Summer Cupu do 12 let, který se konal ve francouzském Dijonu. I s trofejí přicestovali vlakem do Olomouce, kde je hned na nádraží vítali rodiče. O úspěch se postarali Maxim Mrva, Jan Kumstát a Sebastian Chodura z Tenisového klubu Agrofert Prostějov.

 • Bohumín zakázal kamiony na Rychvaldské

  19:17 do playlistu

  Bohumín zakázal kamiony na Rychvaldské
  Bohumín vykázal kvůli bezpečnosti kamiony z Rychvaldské ulice. Nový zákaz už začíná v Rychvaldu a Dolní Lutyni. I když na dodržování zákazových značek dohlíží strážníci městské policie, někteří řidiči ho nerespektují.

 • Richard Šíma doprovází Pražský výběr

  21:21 do playlistu

  Richard Šíma doprovází Pražský výběr
  Artur Ropotamo je fiktivní postava kapely Pražský výběr. Komická maska s velkým nosem dostala jméno podle bulharské řeky. Kdysi v ní vystupoval zpěvák Michael Kocáb. V posledních letech se v ní skrývá fanoušek kapely Richard Šíma. Mediální manažer nechybí na žádném koncertě.

Přehrát vše

Související