iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2517
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začíná stavba severního obchvatu Prostějova

  0:45 do playlistu

  Začíná stavba severního obchvatu Prostějova
  V Prostějově dnes začala stavba severního obchvatu města. Jedna z nejvýznamnějších současných investic OL kraje se připravovala přes 10 let. Průtahy s výkupy pozemků přitom mohly ohrozit čerpání dotace a zkomplikovat financování stavby. Ta má po dokončení ulevit přetížené Olomoucké ulici a odvést z centra tranzitní dopravu směrem ke Kostelci na Hané.

 • Připravované obchvaty v OL kraji

  3:18 do playlistu

  Připravované obchvaty v OL kraji
  A v Olomouckém kraji se taky připravují stavby dalších obchvatů obcí a měst. Vybrala z nich Tereza Krumpholzová.

 • Začíná stavba severního obchvatu Prostějova

  4:25 do playlistu

  Začíná stavba severního obchvatu Prostějova
  Živě Jiří Rozehnal, náměstek primátora Prostějov.

 • V Bruntále opravují průtah městem

  8:27 do playlistu

  V Bruntále opravují průtah městem
  Dopravní situaci v Bruntále komplikuje celková oprava silnice I. třídy číslo 45. Ta protíná město ve směru na Olomouc. Dopravní omezení znamenají pro řidiče zatím zpoždění v řádu jen několika minut. To se však může měnit s ohledem na denní dobu.

 • Likvidace ryb kvůli virové infenci v Krnově

  10:52 do playlistu

  Likvidace ryb kvůli virové infenci v Krnově
  Povodí Odry uzavřelo areál Petrova rybníka v Krnově. Důvodem je nález virové infekce Koi, která napadá kapry. Kvůli omezení nemůžou cyklisté využívat stezku po břehu rybníka. Povodí Odry také zakázalo rybolov a prodej ryb v sádkách. Vir ohrožuje 80 až 100 % ryb v chovu.

 • Kraj zpřísní provoz skládky uhlí

  11:52 do playlistu

  Kraj zpřísní provoz skládky uhlí
  MS kraj chce zpřísnit podmínky provozu skládky uhlí společnosti Liberty Ostrava. Z areálu v části Radvanice a Bartovice se během teplých suchých dní vznáší oblaka prachu. Hejtmanství začalo přezkoumávat tzv. integrované povolení pro koksovnu firmy Liberty. Jaká opatření ke snížení prašnosti kraj uloží, bude známé po prázdninách.

 • Silné bouřky poničily hlavně úrodu

  12:16 do playlistu

  Silné bouřky poničily hlavně úrodu
  V noci zasáhly MS kraj silné bouřky. Doprovázela je prudká vichřice, krupobití a přívalový déšť. Některé silnice byly po přechodu bouře neprůjezdné kvůli popadaným stromům nebo vodě z polí. Hasiči zasahovali ve 20 případech, nikdo se při nich nezranil. Krupobití poškodilo úrodu pěstitelů.

 • Dělníci opravují školy a školky

  14:46 do playlistu

  Dělníci opravují školy a školky
  Zatímco si děti užívají poslední volné týdny prázdnin, ve školách a školkách před začátkem školního roku pracují dělníci na opravách budov i exteriérů. Třeba v MŠ Zelená v Ostravě-Mariánských Horách teď kompletně rekonstruují celou zahradu pro stovku dětí. Některé školky ale opravy nestihnou dokončit před začátkem nového školního roku.

 • Přibývá pacientů s pohlavními nemocemi

  17:12 do playlistu

  Přibývá pacientů s pohlavními nemocemi
  V MS kraji výrazně vzrostl počet nakažených pohlavními nemocemi. Nárůst potvrzují i nemocnice, které mají lůžková kožní oddělení. Na těch se musí pacienti, nakažení třeba syfilisem, povinně léčit. Podle lékařů lidé podceňují prevenci a také možnost nechat se zdarma testovat.

 • Dvě loupežné přepadení během jedné noci v Třinci

  19:24 do playlistu

  Dvě loupežné přepadení během jedné noci v Třinci
  Ke 2 loupežným přepadením, která se stala v Třinci, se policistům přiznal 29letý recidivista. Zatímco první případ 17letá dívka oznámila na policejní stanici, v pořadí druhou loupež přepadená neoznámila. Policisté zatím neví, o koho jde. O přepadení se dozvěděli, až během výslechu obviněného.

 • Výstava pozůstalosti rodiny Píkových

  21:20 do playlistu

  Výstava pozůstalosti rodiny Píkových
  Píkovi, smutný osud rodiny. Výstavu o krutých osudech rodiny Píkových představuje Národní památník II. světové války v Hrabyni na Opavsku. K vidění jsou z velké většiny dosud nezveřejněné fotografie a dokumenty. Od justiční vraždy Heliodora Píky uplynulo letos 70 let, jeho syn Milan zemřel v březnu.

Přehrát vše

Související