iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1758
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • OKD zasypává uzavřený důl ve Sviadnově

  0:47 do playlistu

  OKD zasypává uzavřený důl ve Sviadnově
  Ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku začalo zasypávání důlních jam jedné ze 3 šachet Dolu Paskov. Výstavba dolu Sviadnov začala v roce 1963, hornická činnost tam byla ukončena před 5 lety. V podzemí zůstává ještě zhruba 56 mil. tun koksovatelného uhlí.

 • Zasypávání někdejšího dolu Paskov

  3:19 do playlistu

  Zasypávání někdejšího dolu Paskov
  Sestih komentářů z odpolední ČT24.

 • Východ země zasáhnou bouřky

  8:24 do playlistu

  Východ země zasáhnou bouřky
  Meteorologové varují před silnými bouřkami. Ty může doprovázet vítr o rychlosti až 90 km/h a také přívalový déšť s kroupami. Výstraha platí pro 8 krajů do druhé hodiny ranní. Napršet může místy až 35 litrů vody na m2. To může rozvodnit malé toky a zaplavit sklepy. Dnešek byl nejteplejším dnem tohoto týdne, už zítra se ochladí.

 • Mladí lidé se přiotrávili grilovaným masem

  8:49 do playlistu

  Mladí lidé se přiotrávili grilovaným masem
  Zřejmě grilovaným kuřecím masem se o víkendu na chatě v Bílé v Beskydech přiotrávilo 12 mladých lidí. Všichni ve věku 18 až 19 let. Podle záchranářů trpěli vážnými zažívacími problémy. Průběh obtíží odpovídal bakteriální infekci. 5 z postižených museli záchranáři převést do nemocnice ve Frýdku-Místku.

 • Likvidace přemnožených hrabošů

  9:29 do playlistu

  Likvidace přemnožených hrabošů
  Extrémně přemnožení hraboši ničí pole po celé republice. Nejhorší situace je na střední Moravě. Právě proto zemědělci dostali povolení k jejich plošnému trávení. To ale bylo v pátek pozastaveno, a to kvůli velké kritice nejen z řad veřejnosti.

 • 100 let Národního divadla moravskoslezského

  12:33 do playlistu

  100 let Národního divadla moravskoslezského
  Národní divadlo moravskoslezské slaví 100 let. 19. července začalo psát svou oficiální historii slavnostním představením Smetanovy Prodané nevěsty. Od té doby zněla ze scény už jen čeština. Dnes má ostravské divadlo 4 soubory a hraje na 3 scénách.

 • Rožnov p. Radhoštěm začal měřit rychlost aut

  16:18 do playlistu

  Rožnov p. Radhoštěm začal měřit rychlost aut
  Provoz na hlavních tazích v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku ode dneška kontrolují rychlostní radary. Mají zklidnit řidiče, kteří výrazně ve 3 lokalitách překračují rychlost. Pro město pod Beskydy je zpomalení dopravy klíčovou problematikou. Kvůli zachování cenných přírodních lokalit se totiž místní před časem vzdali možnosti postavit obchvat.

 • OU připravuje budovy na Černé louce

  18:21 do playlistu

  OU připravuje budovy na Černé louce
  Ostravská univerzita vybírá firmu, která postaví 2 nové budovy na Černé louce,a to budovu zázemí pro sport a technologie a klastr umění a designu. Na moderní areál získala univerzita zhruba miliardu z evropských fondů finančně pomůže také město, které navíc škole darovalo pozemky. Studentům ale i veřejnosti mají budovy sloužit v roce 2021.

 • Frenštát získal drobná sakrální díla

  18:58 do playlistu

  Frenštát získal drobná sakrální díla
  6 uměleckých děl, které nemají majitele, získal do svého vlastnictví Frenštát pod Radhoštěm. Jde o boží muka, kamenný kříž a sochy. Pro město hodnotná umělecká díla totiž nikdo neudržuje. Do oprav se město chystá investovat už v příštím roce.

 • Přípravy na Vanoce uprostřed léta

  20:50 do playlistu

  Přípravy na Vanoce uprostřed léta
  Na některých místech MS kraje už naplno žijí Vánocemi. Města hledají dárce vánočních stromů a řeší, jak bude vypadat a kolik bude stát výzdoba ulic. Nejvíce práce v roce teď mají i v opavském družstvu Slezská tvorba, které se zaměřuje na výrobu skleněných vánočních ozdob. Během jediného dne jich tu vyrobí až 800, valná většina putuje do zahraničí.

Přehrát vše

Související