iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2848
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Klimkovický tunel uzavřen

  0:42 do playlistu

  Klimkovický tunel uzavřen
  Řidiče o víkendu čekají další dopravní komplikace. Kvůli opravám bude totiž uzavřený Klimkovický tunel u Ostravy na dálnici D1. Objížďka tradičně povede přes lázeňské město Klimkovice. Na bezpečnost a plynulost dopravy budou dohlížet dopravní policisté celou sobotu i neděli.

 • Klimkovický tunel uzavřen

  3:09 do playlistu

  Klimkovický tunel uzavřen
  Živě Jaroslav Varga, starosta Klimkovic.

 • Komise o privatizaci OKD

  7:19 do playlistu

  Komise o privatizaci OKD
  Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD by podle jejího předsedy Lukáše Černohorského mohla iniciovat podněty pro další trestní řízení, případně správní řízení. Černohorský to uvedl k jednání komise, která si na dnešek naplánovala vypořádání připomínek ke zhruba 50stránkové zprávě. Její schválení ale chystá až na další zasedání. Na předložení zprávy Sněmovně PČR má komise čas do 12. října.

 • Výbuch zničil dům

  7:47 do playlistu

  Výbuch zničil dům
  Ve Strahovicích na Opavsku došlo včera k výbuchu v rodinném domě. Tragédie si vyžádala jednu oběť. Mrtvého muže našli policisté s hasiči v suterénu domu. Dvěma dalším lidem se z domu podařilo vyváznout bez zranění ještě před příjezdem záchranných jednotek. Podle informací místních by výbuch mohla způsobit munice z 2. světové války, kterou mladý muž sbíral. To se však zatím nepotvrdilo. Celé okolí je stále uzavřeno výstražnými páskami policie, protože stále probíhá vyšetřování. Není vyloučeno, že poškozený dům bude muset být zbourán.

 • Žně končí

  8:30 do playlistu

  Žně končí
  Na Hané pomalu končí zemědělcům žně. Část z nich počítá ještě před závěrem sklizně ztráty, někteří pěstitelé hlásí průměrnou úrodu. Na výnosech obilovinse odrazily jarní sucha, ale i přemnožení hraboši. Lokálně si s nimi ale zemědělci umí poradit.

 • Nelegálně vyráběli cigarety

  10:40 do playlistu

  Nelegálně vyráběli cigarety
  Nelegální obchodování s tabákem a cigaretami, při němž stát přišel na daních o 14 mil. Kč, vyšetřují v Karviné kriminalisté. Ve vazbě skončili 2 muži, kteří během uplynulého půl roku vyrobili téměř 6 mil. ks cigaret bez kolku. Třetího obviněného, který cigarety skladoval a prodával, čeká vyšetřování na svobodě. Hrozí jim 5 až 10 let vězení.

 • Ukradli růžové křeslo

  11:38 do playlistu

  Ukradli růžové křeslo
  Zámek v polském Těšíně hledá své růžové křeslo. Plastové křeslo italské designerské firmy Slide Design bylo jedním nejkontroverznějších exponátů, které zůstaly v parku poblíž Piastovské věže po výstavě z roku 2011. Od té doby tu sloužilo jako atrakce pro návštěvníky. Tento týden ho někdo odcizil.

 • Brantická stanice v muzeu

  14:53 do playlistu

  Brantická stanice v muzeu
  Unikátní zabezpečovací zařízení z roku 1939, které ještě donedávna používali výpravčí na železniční stanici v Branticích na Bruntálsku, transportovali dnes hasiči do Železničního muzea v Ostravě. To se muselo kvůli novému exponátuzvětšovat, podlaha dostala zase nový beton, aby několikatunový kolos vůbec udržela. Bylo to poslední zařízení svého druhu, které bylo ještě v činné službě.

 • Do obří voliéry pustí návštěvníky

  17:48 do playlistu

  Do obří voliéry pustí návštěvníky
  Zoologická zahrada v Olomouci zpřístupní obří voliéru. Konstrukci o průměru 45 metrů návštěvníci i zaměstnanci kvůli jejímu tvaru říkají bábovka. ZOO ji od loňska opravuje, zatím to přišlo na více než 2 mil. Kč. Hotové jsou nátěry, výměna pletiva i nové umělé skalisko. Po závěrečných úpravách se pak lidé dostanou přímo do volného prostoru mezi ptáky.

 • Hošťálkovy zvou na expozici

  20:17 do playlistu

  Hošťálkovy zvou na expozici
  Na zámku v Hošťálkovech na Krnovsku chystají první stálou zámeckou expozici. Objekt je od roku 2007 v soukromém vlastnictví a prochází postupně rozsáhlou rekonstrukcí. V minulých letech tady pořádali jednorázové kulturní a společenské akce. Nyní již bude zámek pro veřejnost otevřen pravidelně.

Přehrát vše

Související