iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 7. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2551
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nový majitel Nové huti

  0:53 do playlistu

  Nový majitel Nové huti
  Ostravská huť je prodána. Řízení ve firmě ArcelorMittal Ostrava přebírá skupina Liberty Steel z globálního koncernu GFG Alliance britského podnikatele s indickými kořeny Sanjeeva Gupty. Celý proces trval 14 měsíců.

 • Prodej ostravské huti je dokončen

  3:37 do playlistu

  Prodej ostravské huti je dokončen
  Sestřih komentářů z dopolední ČT24.

 • Obžaloby v kauze Vidkun

  10:54 do playlistu

  Obžaloby v kauze Vidkun
  Žalobce podal obžalobu na 4 lidi v olomoucké korupční kauze Vidkun. Po 3,5 letech vyšetřování se bude před soudem z podplácení zodpovídat bývalý soc.dem. hejtman Jiří Rozbořil, a ze zneužití pravomocí někdejší šéf krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj, bývalý olomoucký policejní náměstek Karel Kadlec a vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý. Případ podle žalobců odkrývá korupční vztahy mezi policií, podnikateli a správou.

 • Pozor na falešné bankovky

  11:25 do playlistu

  Pozor na falešné bankovky
  V Olomouci, Šumperku, Brně a Ostravě se podle ČNB objevilo několik padělaných pětistovek vzoru 2009 a tisícovek vzoru 2008, které mají ochranný proužek vytvořený z nalepených kousků pravého ochranného proužku menších bankovek. Padělky se mohou rychle rozšířit do dalších regionů a jejich počet se může zvýšit. Podle ČNB nejsou padělky příliš kvalitní, v pětistupňové škále nebezpečnosti je hodnotí stupněm 4 jako méně zdařilé a jeden typ jako stupeň 3, tedy zdařilý.

 • Stavba základny na Lysé hoře

  12:01 do playlistu

  Stavba základny na Lysé hoře
  Horští záchranáři na Lysé hoře se dnes stěhovali do nové základny. Ta vznikla na místě původní stanice ze 70. let minulého století. Narozdíl od ní by měla být odolnější a energeticky méně náročná. Nová chata záchranářů stála 6,5 mil. Kč. Hotová přitom měla být už loni na podzim.

 • Na Moravu míří bouřky

  14:26 do playlistu

  Na Moravu míří bouřky
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Vrcholky Jeseníků spásá dobytek

  17:33 do playlistu

  Vrcholky Jeseníků spásá dobytek
  Pasoucí se koně na vrcholcích Jeseníků. Unikátní pohled se teď nabízí turistům na svazích pod Pradědem. Huculové nově doplnili krávy a ovce, které se zde během jara a léta pasou už několik let. Na hřebeny by se díky tomu měly vrátit některé vzácné druhy rostlin a živočichů.

 • Ukradené stroje zpět u majitelů

  19:39 do playlistu

  Ukradené stroje zpět u majitelů
  Po roce pátrání policisté našli a vrátili majitelům ukradené stroje k mletí plastu. V Třinci a Brně je měl podvodem získat 55letý zástupce firmy. Prodejcům se představoval pod pseudonymy. Zboží nezaplatil. V krajním případě mu za to hrozí až 5 let vězení.

 • Pomník sochaři Handzelovi

  21:30 do playlistu

  Pomník sochaři Handzelovi
  Spolek Za krásnou Ostravu uctil významného ostravského sochaře Augustina Handzela. Jeho hrob teď zdobí socha Jana Šnébergra. Právě jeho návrh nedávno zvítězil ve veřejné soutěži. Žulový kvádr vzdává poctu nejen sochaři, ale sochařské práci jako takové.

Přehrát vše

Související