iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 6. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3430
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • OKD připravuje demolici Dolu Frenštát

  0:51 do playlistu

  OKD připravuje demolici Dolu Frenštát
  Společnost OKD slíbila, že zruší černouhelný Důl Frenštát v Beskydech z 80. let minulého století. V areálu, kde se nikdy netěžilo, je zhruba 50 staveb. V minulosti jim už ale vypršelo stavební povolení. Důl je na kraji CHKO. S těžbou nesouhlasí okolní obce, které se obávají zničení přírody.

 • OKD připravuje demolici Dolu Frenštát

  3:17 do playlistu

  OKD připravuje demolici Dolu Frenštát
  Majitelem společnosti OKD je státní firma Prisko. Tu řídí MF ČR a právě náměstka ministryně pro právo a majetek státu Ondřeje Landy jsme se zeptali na další podrobnosti.

 • Nový ředitel nemocnice v Havířově

  6:08 do playlistu

  Nový ředitel nemocnice v Havířově
  Krajskou nemocnici v Havířově povede ekonom Norbert Schellong. Výsledky výběrového řízení dnes potvrdili krajští radní. Schellong dříve působil na Slovensku, kde vedl síť nemocnic, a později na českém MZ ČR. Havířovská nemocnice vybírala ředitele poté, co na pozici rezignoval Jiří Matěj. Ten tak učinil v návaznosti na rozhodnutí krajského zastupitelstva o zrušení tzv. personální unie, která pod jedním vedením slučovala nemocnice v Karviné, Orlové a Havířově.

 • Tropické počasí v regionu

  6:43 do playlistu

  Tropické počasí v regionu
  Teploty v Česku na několika měřicích stanicích překročily 35 stupňů Celsia. Lidé proto volírůzné varianty ochlazování, do domů si jich čím dál více nechává nainstalovat klimatizaci, kupují i ventilátory. V horkých provozech zajišťují zaměstnavatelé pracovníkům častější přestávky.

 • Nález ostatků sovětských vojáků

  9:28 do playlistu

  Nález ostatků sovětských vojáků
  Ostatky sovětských vojáků padlých na konci dubna 1945 při bojích na Ostravsku exhumují v těchto dnech v Bobrovníkách u Hlučína opavští archeologové. Na pohřbená těla na kraji lesa upozornili historiky hledači válečných artefaktů. Podle odhadů odborníků by se v oblasti Hlučínska a Ostravska i více než 70 let po válce mohly stále vyskytovat desítky ostatků těl vojáků. Ať už sovětských či německých, pohřbených většinou ve starých zákopech.

 • Rekonstrukce hukvaldského dvora

  12:05 do playlistu

  Rekonstrukce hukvaldského dvora
  Léta chátrající hukvaldský dvůr v centru obce by měl dostat novou podobu i využití. Hukvaldy, které proslavil hudební skladatel Leoš Janáček, ho chtějí změnit na kulturní centrum a obchodní prostory k pronájmu. Architekti teď studii představili veřejnosti.

 • Opravy na plynovodu na Nádražní začnou v srpnu

  14:20 do playlistu

  Opravy na plynovodu na Nádražní začnou v srpnu
  V roce 2016 prošla ulice Nádražní v Ostravě generální rekonstrukcí, teď ji dělnícibudou opravovat znovu. Tentokrát kvůli vadným kusům plynovodu, které by podle dodavatele součástek mohly způsobit únik plynu do okolí a tedy i případný výbuch plynu. Opravy by měly začít v srpnu. A tentokrát by podle vedení města neměli nijak omezit provozy podnikatelů v ulici.

 • Příborské muzeum vystavuje plakáty

  20:32 do playlistu

  Příborské muzeum vystavuje plakáty
  Plakáty k divadelním představením, vyhlášky i výzvy, informace o společenských událostech i politické agitky. Historické plakáty ze sbírekMuzea Novojičínska vystavuje jeho pobočka v Příboře. Dobové plakáty ukazují to, jak bohatý byl společenský život nejen ve městě, ale čím třeba v 50. letech žila doslova celá republika.

Přehrát vše

Související