iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 6. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1893
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Těžba kůrovcového dřeva bude rekordní

  0:45 do playlistu

  Těžba kůrovcového dřeva bude rekordní
  Kůrovcová kalamita je na vrcholu. Letošní těžba dřeva bude podle lesníků rekordní. Šíření brouka zpomalil chladný a deštivý květen, v těchto dnech se mu ale opět daří. Brouk už napadá stromy také v přírodních rezervacích. Tam tomu ochránci přírody ale nechávají volný průběh.

 • Těžba kůrovcového dřeva bude rekordní

  3:41 do playlistu

  Těžba kůrovcového dřeva bude rekordní
  Sestih komentářů z odpolední ČT24.

 • MS kraj zpřísnil podmínky provozu OKK

  7:03 do playlistu

  MS kraj zpřísnil podmínky provozu OKK
  MS kraj zpřísnil podmínky provozu společnosti OKK Koksovny. Nastavil opatření, jimiž omezí úniky dýmu, které byly v minulosti zaznamenány, nově budou odborníci z krajského úřadu i ČIŽP kontrolovat záběry z kamer sledující provoz v koksovně. Z kontroly krajského úřadu vyplynulo, že úniky emisí souvisely s technickými závadami.

 • Horská služba Beskydy vybírá nového náčelníka

  7:34 do playlistu

  Horská služba Beskydy vybírá nového náčelníka
  Vedení Horské služby ČR hledá nového náčelníka pro oblast Beskyd. Dosavadního náčelníka Radima Pavlicu, který u horských záchranářů působí od roku 1985, ředitel Horské služby František Hadáček před časem odvolal. Důvodem podle něj byla špatná komunikace mezi náčelníkem a podřízenými záchranáři. Radim Pavlica u horské služby zůstal, své odvolání odmítl komentovat.

 • Olomoučtí radní jednají o Šantovka Tower

  8:03 do playlistu

  Olomoučtí radní jednají o Šantovka Tower
  Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

 • Ostrava prodává proluku Nové Lauby

  10:37 do playlistu

  Ostrava prodává proluku Nové Lauby
  Ostravští zastupitelé se rozhodli k prodeji proluky Nové Lauby v centru města. Případní zájemci ale musí pozemek využít výlučně k výstavbě nájemných bytů v souladu s územním rozhodnutím a architektonickou studií, které má město už několik měsíců vypracované. Minimální požadovaná cena za pozemek činí přibližně 36 mil. Kč. Hlavním cílem výstavby je oživení centra města pomocí nových obyvatel.

 • Výstraha před vysokými teplotami

  13:38 do playlistu

  Výstraha před vysokými teplotami
  Až do zítřejších 21:00 platí výstraha před vysokými teplotami, které by měly zítra odpoledne vystoupat v MS a OL kraji až na 34°C. Podle meteorologů je pravděpodobné, že teploty překonají rekordy pro konec června. Lidé by měli dodržovat pitný režim, omezit tělesnou zátěž a nenechávat děti i zvířata na přímém slunci.

 • 10 let od bleskových povodní: zemřelo 9 lidí

  14:02 do playlistu

  10 let od bleskových povodní: zemřelo 9 lidí
  V noci na dnešek uplynulo přesně 10 let od bleskových povodní na Novojičínsku. Voda, která tam přišla během několika desítek minut, zničila několik rodinných domů, mostů, silnic a o život podle policie připravila 9 lidí. Nápravy škod trvaly několik let. Lidé si ničivé povodně dodnes připomínají.

 • 10 let od bleskových povodní: Jeseník nad Odrou

  17:36 do playlistu

  10 let od bleskových povodní: Jeseník nad Odrou
  Jedním z nejpostiženějších míst byla tehdy obec Jeseník nad Odrou. Podle starosty tu během bleskové povodně zahynulo 5 lidí a škody přesáhly 400 mil. Kč.

 • Tři týdny do Colours of Ostrava

  20:41 do playlistu

  Tři týdny do Colours of Ostrava
  3 týdny zbývají do největšího hudebního festivalu Colours of Ostrava. Organizátoři zveřejnili kompletní hudební program. Vystoupí na něm 120 kapel z celého světa. Mezi největší jména 18. ročníku patří britská kapela The Cure nebo Florence and the Machine. A známá jsou i jména diskusního fóra Meltingpot, jeho program ale organizátoři ještě dolaďují.

Přehrát vše

Související