iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2006
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pět obvinění lobbisty Dědice

  0:54 do playlistu

  Pět obvinění lobbisty Dědice
  V pořadí už 5. obvinění předali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu ostravskému lobbistovi Martinu Dědicovi. Spolu s ním obvinili i jeho bratra Radima Dědice. A to kvůli penězům, které podle státního zástupce pocházejí z úplatků. Lobbistu Martina Dědice už dříve policisté obvinili z údajného ovlivňování veřejných zakázek v Ostravě a daňových deliktů. Martin Dědic i jeho bratr obvinění striktně odmítají.

 • Kauza Dědic trvá 3 roky

  4:05 do playlistu

  Kauza Dědic trvá 3 roky
  Kauzu Martina Dědice projednává Krajský soud v Ostravě už třetím rokem. Za tu dobu vyslechl už téměř 100 svědků, zaznělo 8 znaleckých posudků a přehrál desítky hodin odposlechů.

 • Péče v Jesenické nemocnici nebude omezena

  5:10 do playlistu

  Péče v Jesenické nemocnici nebude omezena
  Zástupci vlastníka i OL kraje vyvrátili pro ČT informace, podle kterých měli zvažovat možnost snížení nebo úplného zrušení poskytování lůžkové péče v některých zdravotnických oborech. Kvůli obavám lidí z regionu jednala starostka Jeseníku i s hejtmanem OL kraje.

 • Výluka vysílače Frýdek-Místek

  5:58 do playlistu

  Výluka vysílače Frýdek-Místek
  Zítra od 6:00 do 15:00 je plánovaná výluka vysílače Frýdek Místek-Lysá hora pro multiplex 1 a přechodovou síť 11. Vysílač pokrývá signálem nejen domácnosti MS a OL kraje, ale také části kraje Zlínského. V té době budou kanály ČT nedostupné.

 • OU řeší odvolání děkana LF

  6:22 do playlistu

  OU řeší odvolání děkana LF
  Akademický senát OU dnes odpoledne řešil odvolání děkana Lékařské fakulty Arnošta Martínka. Problémy fakultu provázejí už řadu měsíců, v červnu jejímu vedení vytkl Národní akreditační úřad např. netransparentní přijímání studentů. O osudu děkana se rozhodne nejdříve na konci prázdnin. Lékařská fakulta funguje od roku 2010. Nyní je její existence ohrožena. Kvůli problémům s přijímáním studentů totiž hrozí, že přijde o akreditaci na stěžejní obor všeobecné lékařství.

 • Ocenění gentlemani silnic

  8:18 do playlistu

  Ocenění gentlemani silnic
  33letý Tomáš Trupl se svým kolegou Igorem Janíčkem vyprostili letos v únoru těžce zraněného muže z havarovaného auta mezi Opavou a Ostravou. Získali za to ocenění, které v ČR od roku 2004 dostávají ti, kteří na cestách pomohli při záchraně života, stali se gentlemany silnic.

 • Ocenění gentlemani silnic

  10:48 do playlistu

  Ocenění gentlemani silnic
  Živě Pavel Blahuta, krajský koordinátor BESIPu pro MS kraj.

 • Dobrovolní hasiči v Ostravě mají moderní techniku

  14:10 do playlistu

  Dobrovolní hasiči v Ostravě mají moderní techniku
  Ostrava obměnila vozový park všech svých jednotek dobrovolných hasičů. Jako poslední dostali nový vůz v Proskovicích. Speciálně vybavená auta stála desítky milionů korun. 22 ostravských jednotek dobrovolných hasičů. Všechny od minulého týdne vyráží k zásahům novými vozy. Ty jim značně usnadňují práci.

 • Domy u svahu v Lesnici stále neobyvatelné

  16:57 do playlistu

  Domy u svahu v Lesnici stále neobyvatelné
  Pro obyvatele domů v Lesnici na Šumpersku stále platí evakuační stav. Následkem prudkých dešťů a bouřek v minulém týdnu se v obci sesunula část svahu, u které se domy nachází. Situaci už zajistili hasiči a na místě byl i tým geologů.

 • Radnice v Rýmařově je opravená

  18:53 do playlistu

  Radnice v Rýmařově je opravená
  Radnice v Rýmařově už má opravná okna i dveře. Škody po dubnovém výbuchu už jsou dávno odstraněny, úřad také úplně běžně funguje. Naopak zadržený muž stále ještě nebyl obviněn, čeká se na znalecký posudek z oboru psychiatrie.

 • Festival Leoše Janáčka nabízel španělské rytmy

  21:12 do playlistu

  Festival Leoše Janáčka nabízel španělské rytmy
  Výletem do renesanční Evropy se Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka přesunul do svého posledního týdne. Španělské hravé rytmy souboru Czech Ensemble Baroque se tentokrát nesly prostranstvím hradu Hukvaldy.

Přehrát vše

Související