iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 6. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2049
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Města chtějí lépe třídit odpad

  0:50 do playlistu

  Města chtějí lépe třídit odpad
  V Příboře dnes vysypali popelnice. Město chtělo zjistit, co lidé vyhazují a jakým směrem se má dále v odpadovém hospodářství ubírat. Česká města totiž čekají v následujících letech velké změny ve svozu komunálního odpadu. Od roku 2024 totiž musí skončit jeho ukládání na skládky.

 • Města chtějí lépe třídit odpad

  3:37 do playlistu

  Města chtějí lépe třídit odpad
  Živě Ivo Kropáček, vedoucí programu Odpady, Hnutí Duha.

 • Cena za policejní dohled

  7:42 do playlistu

  Cena za policejní dohled
  Zhruba půl milionu Kč stálo olomoucké krajské policejní ředitelství nasazení sil kvůli zajištění bezpečnosti a pořádku při finále fotbalového poháru, které se na konci května odehrálo v Olomouci mezi Slavií Praha a Baníkem Ostrava. V Olomouci tehdy fanoušky provázelo několik stovek policistů z 5 krajů a Prahy. Nasazení se tehdy stalo i terčem kritiky, a to především kvůli nástupu těžkooděnců se psy na hrací plochu po utkání.

 • Petreček míří na K2

  8:06 do playlistu

  Petreček míří na K2
  Trojice českých horolezců vyhlásila na příští měsíc útok na vrchol druhé nejvyšší hory světa K2. Profesionální hasič z Opavska Tomáš Petreček a jeho kolegové Marek Novotný a Pavol Lupták už vyrazili na cestu, pokus o zdolání vrcholu mají naplánovaný na konec července.

 • Kraj chce změnu zákona kvůli jmelí

  8:27 do playlistu

  Kraj chce změnu zákona kvůli jmelí
  Kvůli přemnoženému jmelí v MS kraji hejtmanství předkládá změnu v zákoně. Napadené stromy totiž po čase umírají a škůdce se v lokalitě objevuje čím dál častěji, a to i na dřevinách, na kterých dosud nerostl. Změna má pomoci radnicím proti jmelí účinněji bojovat.

 • Bruntálští vzpomínali na Kubiše

  10:46 do playlistu

  Bruntálští vzpomínali na Kubiše
  Především v Praze, ale třeba i v Bruntále si dnes lidé připomněli parašutisty, kteří padli před 77 lety. Byli mezi nimi i Jan Kubiš a Jozef Gabčík ze skupiny Anthropoid, kteří 4. července 1942 spáchali atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Jan Kubiš působil před 2. světovou válkou na Bruntálsku a Opavsku.

 • Přibývá vymyšlených trestných činů

  13:29 do playlistu

  Přibývá vymyšlených trestných činů
  Přibývá případů, kdy lidé oznámí policistům loupeže nebo znásilnění, které se nestalo. Buď se bojí přiznat, že něco ztratili, nebo zakrývají jinou trestnou činnost. Většinu takových vymyšlených trestných činů se policistům podaří odhalit.

 • Kdo bude provozovat Dětský ráj?

  15:55 do playlistu

  Kdo bude provozovat Dětský ráj?
  Nového nájemce oblíbeného místa pro rodiče s dětmi hledá vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Vadí mu podmínky nastavené bývalým vedením radnice. Proto stávajícím provozovatelkám vypovědělo smlouvu. Ty sice vyšly z nového výběrového řízení nejlépe, přesto není jasno, co s Dětským rájem bude.

 • Sdílená kola mají úspěch

  18:35 do playlistu

  Sdílená kola mají úspěch
  Projekt sdílených kol má v Ostravě úspěch, tzv. bikesharing chtějí zavést i další města v MS kraji, včera projekt odsouhlasili radní v Havířově, zájem mají i v Opavě, tam ale kola letos ve stojanech stát nebudou. Ve Frýdku-Místku se od loňska jezdí na růžových Rekolech, v Ostravě je nový hlavní provozovatel firma Nextbike.

 • Ostravští umělci v Berlíně

  21:09 do playlistu

  Ostravští umělci v Berlíně
  Ostravské umění se představuje v Berlíně. Kurátoři vybrali díla, která nejlépe vystihují specifickou identitu města vybudovaného na postindustriálním základu. Výstava Black Milk v Českém centru tak má zanechat v Berlíně dojem ze současné Ostravy.

Přehrát vše

Související