iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 6. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2239
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na trať se vrátí osobní vlaky

  0:48 do playlistu

  Na trať se vrátí osobní vlaky
  Na železniční trať z Bruntálu do Malé Morávky zase vyjedou osobní vlaky. Obnovení letního provozu odsouhlasili zastupitelé MS kraje. Na trati, kde byl pravidelný provoz zrušen před 10 lety, se znovu začne jezdit od 5. července.

 • Na trať se vrátí osobní vlaky

  3:17 do playlistu

  Na trať se vrátí osobní vlaky
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Do krajů míří miliarda korun

  7:25 do playlistu

  Do krajů míří miliarda korun
  Kraje nakonec obdrží na platy v sociálních službách 1 mld. Kč. Půl na půl je pošlouMPSV ČR a MF ČR. Schválila to vláda, která tak stvrdila dohodu ministryní práce Jany Maláčové, financí Aleny Schillerové a předsedkyně Asociace krajů, Jany Mračkové Vildumetzové. Kraje původně požadovaly 2 mld. Kč.

 • Kácení na Rejvízu

  7:46 do playlistu

  Kácení na Rejvízu
  CHKO Jeseníky povolila likvidaci kůrovcem napadených stromů v okrajových částech NPR Rejvíz v Jeseníkách, avšak bez použití chemických přípravků. Na většině území rezervace Rejvíz už lesníci proti kůrovci zasahovat nebudou. ČTK to dnes sdělil vedoucí Správy CHKO Jeseníky Petr Šaj. Výjimka povolující zásahy v okrajových částech Rejvízu se nelíbí Hnutí Duha a Společnosti přátel Jeseníků. Ekologické organizace se proti rozhodnutí odvolají k MŽP ČR a požádají o nápravu.

 • Lidé uklízejí po bouřkách

  8:23 do playlistu

  Lidé uklízejí po bouřkách
  Obce na Šumpersku a Prostějovsku uklízí a počítají následky škod. O víkendu totiž byly nejvíce zasažené bouřkami a prudkým deštěm. Částka za opravu silnic a cest v Dolních Studénkách se vyšplhala na 2 mil. Počítají se ale škody i na soukromém majetku.

 • Ve školce naměřili radon

  11:09 do playlistu

  Ve školce naměřili radon
  Odhlášení několika dětí ze školky kvůli obavám z vážné nemoci. V mateřské škole v Blatci na Olomoucku naměřili zvýšené hodnoty radonu, tedy přírodního radioaktivního plynu. Podle opozice vědělo vedení obce o problému několik let, ale neřešilo ho. Ředitelka školky tvrdí, že nic nepodcenili a postupovali podle rad odborníků.

 • Vyšetřovatel na místě požáru autobusů

  14:31 do playlistu

  Vyšetřovatel na místě požáru autobusů
  Škodu za více než 22 mil. Kč způsobil sobotní požár v depu dopravního podniku v Ostravě. Shořelo tam hned 12 autobusů. Oheň jich kompletně zničil 7a dalších 5 poškodil.Ty by podle předběžných odhadů měly jít opravit.

 • Poslední pacient na orlovské interně

  16:03 do playlistu

  Poslední pacient na orlovské interně
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.

 • Osmáci si zkouší řemeslo

  18:47 do playlistu

  Osmáci si zkouší řemeslo
  Žáci 8. tříd z celkem 8 ZŠ na Třinecku mají v těchto dnech možnost si vyzkoušet práci zámečníka nebo třeba elektrotechnika. Projekt sdílených dílen, laboratoří a učeben by měl žáky přilákat ke studiu řemeslných a technických oborů, o jejichž absolventy je mezi zaměstnavateli obrovský zájem. Ročně ale školám chybí desítky studentů, kteří by mohli po studiu rovnou nastoupit do zaměstnání.

 • Prodaná nevěsta v loutkovém divadle

  21:15 do playlistu

  Prodaná nevěsta v loutkovém divadle
  Česká národní opera v loutkovém divadle. Podle libreta Karla Sabiny ke Smetanově opeře Prodaná nevěsta vznikla v ostravském Divadle loutek nová inscenace určená pro děti i dospělé. Pro ty nejmenší to má být první sektání s operou, a proto ani v loutkové Prodané nevěstě nechybí žádná ze slavných árií.

Přehrát vše

Související