iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 6. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1798
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podmíněný trest pro lékaře

  0:48 do playlistu

  Podmíněný trest pro lékaře
  Rok vězení s podmíněným odkladem na 2 roky. Takový verdikt si dnes vyslechli 2 chirurgové přerovské nemocnice. Okresní soud v Přerově jím uzavřel případ 64letého pacienta, který před 3 lety několik dní po operaci kýly zemřel na celkovou otravu organismu. Příbuzní kvůli tomu podali trestní oznámení.

 • Podmíněný trest pro lékaře

  2:50 do playlistu

  Podmíněný trest pro lékaře
  Živě Luboš Olejár, prezident Svazu pacientů ČR.

 • Olomoucký kraj uděluje kotlíkové dotace

  7:44 do playlistu

  Olomoucký kraj uděluje kotlíkové dotace
  OL kraj spustil 3. a pravděpodobně poslední vlnu kotlíkových dotací. Již během první hodiny zaevidovali úředníci téměř 2700 žádostí. Pro zájemce, kteří chtějí vyměnit starý kotel za nový, případně si koupit tepelné čerpadlo, je připraveno asi 180 mil. Kč. Stejně jako v 2. vlně je o dotaci možné žádat pomocí elektronického formuláře.

 • Pitná voda v Teplicích nad Bečvou

  8:07 do playlistu

  Pitná voda v Teplicích nad Bečvou
  Obyvatelé zhruba dvou desítek obcí v okolí Teplic nad Bečvou na Přerovsku už mohou pít vodu ze skupinového vodovodu. Místní hygienici tak odvolali své předchozí opatření, kdy bylo nutné vodu převařovat. Důvodem byla rozlitá voda z Bečvy, která na konci května zaplavila čerpací stanici.

 • Spor o škodu havárie Pendolina

  8:28 do playlistu

  Spor o škodu havárie Pendolina
  Soud v Novém Jičíně začal projednávat žalobu, kterou podaly České dráhy na pojišťovnu Generali. Důvodem je nehoda pendolina s polským kamionem z roku 2015. ČD tehdy vyčíslily škodu na víc než 211 mil. Kč. Pojišťovna zaplatila téměř maximum z pojistného limitu tahače nákladního vozu, tedy necelých 34 milionů. Za návěs už ale platit nechce s tím, že jde o jednu jízdní soupravu.

 • Sládci dělali zkoušky

  11:45 do playlistu

  Sládci dělali zkoušky
  V unikátním prostředí a s neobvyklým zadáním. V litovelském pivovaru probíhají praktické závěrečné zkoušky učňů, kteří studují obor sladovník-pivovarník. Jde o třetí ročník absolventů, jejichž obor se na Moravu vrátil po skoro 40 letech. I díky přibývajícím minipivovarům jde podle vedení školy o velmi perspektivní studium.

 • Řidiče trápí dopravní potíže

  15:03 do playlistu

  Řidiče trápí dopravní potíže
  Začala druhá etapa rekonstrukce mostu na Výškovické ulici. Přes mosty vede jedna ze tří páteřních tras obvodu Ostrava - Jih. Ta se dnes uzavřela pro veškerou automobilovou dopravu. Řidiči musí počítat s novými objízdnými trasami.

 • Ekologové hlídají Ostravici

  17:45 do playlistu

  Ekologové hlídají Ostravici
  Začíná další fáze úprav okolí řeky Ostravice. Během ní u řeky vyroste vyhlídková plošina a stupňovité schodiště. Město tak nepřímo navazuje na projekt Humanizace řeky, který měl k jejímu korytu přilákat více lidí. Ekologové s tím však nesouhlasí.

 • Marek Pražák vystavuje v Opavě

  20:29 do playlistu

  Marek Pražák vystavuje v Opavě
  Marek Pražák je solitérem ostravské umělecké scény. Sám sebe pak charakterizuje jako univerzalistu, který se rád pohybuje mezi žánry. Věnuje se soše, malbě, performanci, hudbě i literatuře. Výstava v opavském Obecním domě má ambice nahlédnout do jeho vnitřních světů.

Přehrát vše

Související