iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 5. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2480
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začaly volby do Evropského parlamentu

  0:44 do playlistu

  Začaly volby do Evropského parlamentu
  Živě redaktoři Tereza Krumpholzová a Dušan Gavenda.

 • Volby probíhají i v ženské věznici

  3:43 do playlistu

  Volby probíhají i v ženské věznici
  K volebním urnám se dnes vydali i vězni z nápravných zařízení MS kraje. Přímo do věznic za nimi zamířili členové volebních komisí s mobilními urnami.

 • Začaly volby do Evropského parlamentu

  5:43 do playlistu

  Začaly volby do Evropského parlamentu
  Živě Kamil Švec, politolog ČT a analytik, FSV UK.

 • 7 nových pacientů se spalničkami

  10:03 do playlistu

  7 nových pacientů se spalničkami
  Od začátku roku onemocnělo v Česku spalničkami už 537 lidí. Za posledních 7 dní přibylo 7 nových případů, minulý týden to bylo o 2 více. ČT to potvrdil mluvčí MZ ČR Jan Brodský. Nejkritičtějším místem v republice je od začátku roku Praha se 170 nemocnými. V MS kraji hygienici hlásí 103 nemocných, v Královéhradeckém 73 a v Pardubickém 59. Naopak nejméně nakažených je v kraji Vysočina a v Karlovarském kraji.

 • MS v hokeji i v Ostravě

  10:36 do playlistu

  MS v hokeji i v Ostravě
  ČR bude v roce 2024 pořadatelem MS v ledním hokeji. Rozhodla o tom Mezinárodní federace ledního hokeje. Zápasy se odehrají v pražské O2 Aréně a v ostravské Ostravar Aréně, stejně jako při šampionátech v letech 2004 a 2015. Ostrava bude už v roce 2020 hostit hokejové mistrovství světa juniorů.

 • Řeky hlásí klid

  11:00 do playlistu

  Řeky hlásí klid
  Povodňová situace v MS a OL kraji už se uklidnila. V současné době už jsou v obou krajích pouze 3 první stupně povodňové aktivity a to na řekách Ostravici, Morávce a Ropičance. To může být ovšem způsobeno i tím, že vodohospodáři upouštějí vodu z přehrad. Škody, které za sebou nechaly, se budou vyčíslovat v následujících dnech a týdnech.

 • Začal Festival Zlín

  14:24 do playlistu

  Začal Festival Zlín
  Ve Zlíně začal 59. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Nabídne 280 snímků z více než 50 zemí světa. Ty nejlepší odmění zlatými střevíčky. Cenu za přínos tvorbě pro děti převezme interpret mnoha pohádkových písní Karel Gott.

 • Prezident Zeman na sněmu měst

  16:59 do playlistu

  Prezident Zeman na sněmu měst
  Projevem prezidenta Miloše Zemana skončil v Ostravě 2denní sněm Svazu měst a obcí. Sjeli se na něj starostové z celé ČR. Prezident Miloš Zeman starosty mimo jiné vyzval, aby měli odvahu opakovaně kandidovat na své funkce.

 • Záchranáři soutěží v Jeseníkách

  18:50 do playlistu

  Záchranáři soutěží v Jeseníkách
  Jako pri ostrém zásahu, tak přesně tak si připadají soutěžící záchranáři na Rallye Rejvíz. Mezinárodní soutěž profesionálních záchranářů se koná už po 23. Na Šumpersko dorazily posádky z celé ČR, ale i ze zahraničí.

 • Balabánovy kresby v kostele

  21:43 do playlistu

  Balabánovy kresby v kostele
  Váží 3,5 kg a obsahuje 110 celostránkových ilustrací od 11 českých a slovenských malířů a grafiků. Český překlad Jeruzalémské bible získal svou vizuální tvář u příležitosti výročí 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje. Ilustracemi přispěl i malíř Daniel Balabán. Jeho originální kresby si teď můžou prohlédnout lidé v ostravském kostele svatého Ducha.

Přehrát vše

Související