iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3128
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zabil včelstvo chemický postřik?

  0:44 do playlistu

  Zabil včelstvo chemický postřik?
  Asi desítka včelařů z okolí Šenova hlásí masivní úhyn včel. Podle nich za to může čerstvý postřik řepkových polí. Ten údajně tamní zemědělec bez jakéhokoliv upozornění provedl v noci. Případem se zabývá Státní veterinární správa.

 • Zabil včelstvo chemický postřik?

  3:00 do playlistu

  Zabil včelstvo chemický postřik?
  Živě Jarmila Machová, předsedkyně Českého svazu včelařů.

 • Residomo chce investovat miliardu

  7:20 do playlistu

  Residomo chce investovat miliardu
  Největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v Česku, společnost Residomo, chce letos do oprav svého bytového fondu investovat přes 1 mld. Kč. Hodně bude domy zateplovat, chce ale revitalizovat celou čtvrť v Ostravě-Kunčičkách. Residomo, dříve RPG Byty, vlastní v MS a OL kraji více než 40 tis. bytů. Bydlí v nich přes 90 tis. lidí.

 • Potíže v volebními lístky v Ostravě

  7:41 do playlistu

  Potíže v volebními lístky v Ostravě
  V Ostravě se objevily chybně vytištěné hlasovací lístky pro nadcházející volby do EP. Chyby v tisku úředníci odhalili během distribuce hlasovacích lístků v ostravských částech Poruba a Jih. Špatně čitelné může být pořadové číslo kandidátů nebo číslo volební strany, na lístcích mohou být rovněž neúplné údaje kandidátů. Chybně vytištěný hlasovací lístek přitom může okrsková volební komise posoudit jako neplatný.

 • Volby se blíží

  8:24 do playlistu

  Volby se blíží
  Už tento pátek se otevřou volební místnosti a Češi budou rozhodovat o jednadvacítce svých zástupců v Evropském parlamentu. Vybírat budou z 39 politických stran, hnutí nebo koalic. Nejpozději dnes by měli všichni voliči najít ve schránkách hlasovací lístky. Kvůli vysokému počtu kandidátek musely tentokrát úřady lidem doručit několikanásobně více papíru.

 • Hrozí vydatné deště

  10:40 do playlistu

  Hrozí vydatné deště
  Meteorologové varují před vydatnými dešti. Ty mohou během středy rychle rozvodnit menší toky. Vodohospodáři, hasiči i obce samotné se chystají na zvýšené hladiny toků. Na horách může spadnout až kolem 100 mm srážek během 24 hodin. Nejdéle, až do čtvrtečního dopoledne, má pršet v Beskydech.

 • Stěhování nemocnice v Orlové

  13:58 do playlistu

  Stěhování nemocnice v Orlové
  Už v červnu chce kraj začít se stěhováním vybraných oddělení orlovské nemocnice. Místní akutní lůžkovou péči přesune do sousedních zařízení v Karviné a Havířově. Změny odhlasovali v březnu krajští zastupitelé. Později se objevil návrh, že by nemocnici převzalo město Orlová a stěhování by tak nebylo nutné. Od něj ale nakonec radnice ustoupila.

 • Policisté pátrají po lupiči

  17:03 do playlistu

  Policisté pátrají po lupiči
  2 loupežná přepadení drogerie a obchodu s oděvy má v Ostravě na svědomí zřejmě stejný pachatel. Policisté zatím netuší, o koho jde. V obou případech prodavačky kopnul do břicha a udeřil pěstí. Jedné z nich navíc hrozil nožem. Pokud násilníka policisté vypátrají, hrozí mu až 10 let vězení.

 • Nové muzeum Tatry

  19:42 do playlistu

  Nové muzeum Tatry
  Bourací práce a hromady stavební suti. Tak vypadá okolí nového muzea Tatry v Kopřivnici. Vznikne z bývalé tovární haly a expozici budou, narozdíl od stávajícího muzea, tvořit jen nákladní auta.

Přehrát vše

Související