iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 2. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3395
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vyjednávání lékařů s krajem pokračuje

  0:46 do playlistu

  Vyjednávání lékařů s krajem pokračuje
  Na začátku roku pohrozili lékaři krajských nemocnic, že přestanou sloužit přesčasy nad zákonnou povinnost kvůli nižšímu navýšení platů, než které lékařům přislíbila vláda. Peníze navíc chtěli do konce ledna získat od kraje. Ten ale finance v rozpočtu nenašel. Na nižší navýšení platů teď začaly upozorňovat i zdravotní sestry.

 • Vyjednávání lékařů s krajem pokračuje

  4:04 do playlistu

  Vyjednávání lékařů s krajem pokračuje
  Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Kněz podle soudu ministranta nezneužíval

  7:14 do playlistu

  Kněz podle soudu ministranta nezneužíval
  V obnoveném řízení zprostil jesenický soud obžaloby bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje, který působil v Javorníku. V roce 2011 dostal podmínku za zneužívání tehdy 16letého ministranta. I kvůli novým svědectvím dnes ale soudce řekl, že se skutek nepodařilo prokázat. Kuszaj byl odsouzen na základě nepravdivé výpovědi mladíka.

 • Polsko obnovilo kontroly na hranicích

  8:33 do playlistu

  Polsko obnovilo kontroly na hranicích
  Polsko zavedlo dočasné kontroly na hranicích se sousedními státy, včetně ČR. Ve Varšavě totiž probíhá konference o míru a bezpečnosti na Blízkém východě. Do mimořádných bezpečnostních opatření se zapojili také čeští policisté.

 • Nová lakovna v Opavě

  9:44 do playlistu

  Nová lakovna v Opavě
  V Opavě byla zprovozněná nová lakovna. Ve svém oboru je v tuto chvíli nejmodernější v Evropě. Firma investovala do nové budovy 170 mil. Kč. Důvodem je celková automatizace a modernizace technologií. Zásadní důvod, zefektivnění výroby a navýšení výkonnosti až sedminásobně. Hlavní úkol pro novou lakovnu v Opavě.

 • Města investují do opravy sídlišť

  12:24 do playlistu

  Města investují do opravy sídlišť
  Prostějov, Přerov, Olomouc. To jsou jen některá z měst chystajících se opravit svá sídliště. Celkem na rok 2019 chystají investice přes 100 mil. Kč. Okrajové části měst by díky penězům měly získat nová parkovací místa, úpravy zeleně či dětská hřiště.

 • Výstavba Bílého stínu možná už napřesrok

  14:41 do playlistu

  Výstavba Bílého stínu možná už napřesrok
  Výběrové řízení na projektanta přístavby Galerie výtvarného umění v Ostravě proběhne už v únoru. Plány na přístavbu přitom vznikly už v roce 2011, teprve v minulém roce se však vyřešilo financování. Studii přístavby vypracoval architekt Josef Pleskot a dal jí jméno "Bílý stín".

 • První rok ordinace pro lidi bez domova

  17:30 do playlistu

  První rok ordinace pro lidi bez domova
  Už rok funguje v Ostravě první ordinace praktického lékaře pro lidi bez domova. Za tu dobu lékaři v ordinaci ošetřili už 970 pacientů. Za některými z nich vyrážejí i do terénu nebo Domovů Přístav v Ostravě a Frýdku-Místku. Lékaři lidem pomáhají s akutními zdravotními problémy i s různými potvrzeními, která by pacienti jinak neměli šanci získat. Nově by se péče Armády spásy mohla rozšířit o tzv. respitní lůžka.

 • Ostrava vybere nového ředitele městské policie

  20:19 do playlistu

  Ostrava vybere nového ředitele městské policie
  Ostrava vybere nového ředitele městské policie. Ten stávající, Zdeněk Harazim, po více než 10 letech po dohodě v srpnu skončí. Zájemci mohou přihlášky odevzdat do 1. dubna. Podmínkou je vysokoškolské vzdělání nebo praxe v pozici vedoucího zaměstnance. Ostravská městská policie má aktuálně přeS 600 strážníků a patří k druhé nejpočetnější v ČR.

 • Fušky z kopřivnické Tatry

  21:04 do playlistu

  Fušky z kopřivnické Tatry
  Knižní bestseller inspirovaný úspěšnou výstavou muzeu v Příboře. Muzeum Novojičínska vydalo knihu s názvem "Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není". Popisuje fenomén výroby předmětů mimo oficiální podnikový plán. Zaměstnanci si tak v kopřivnické Tatře dokázali vyrobit košík z drátů, sekačku na trávu nebo sáňky.

Přehrát vše

Související